Ako sledovať najťažší štart rakety SpaceX zo série Falcon Heavy

Spoločnosť SpaceX plánuje v pondelok večer vyslať raketu Falcon Heavy prenášajúcu užitočné zaťaženie satelitov. NASA bude priamy prenos celej príležitosti začínať o 23:00. PT potom, čo SpaceX odložila jeho odoslanie o tri hodiny.

Táto nová expedícia je SpaceX prvou pre americkú pobočku obrany a bude výzvou, pretože bude obsahovať štyri samostatné horné usporiadané motory, bez ohľadu na tri samostatné vysielacie kruhy.

Celá stratégia odosielania sa spolieha na to, že bude trvať asi šesť hodín. Pridajte k tomu spôsob, že to bude prvá večerná expedícia spoločnosti Heavy a nie je žiadnym veľkým prekvapením, že Elon Musk tweetol, že to bude SpaceX najťažšie spustenie vôbec.

rundll32.exe powrprof.dll, setuspendstate 0,1,0

SpaceX

SpaceX odložil svoju expedíciu, pôvodne sa plánovalo začať okolo 20:30. PT, do 23:30 PT, takže by to mohlo viesť k ďalším pozemným pokladniam.

Vozidlo a užitočné zaťaženie vyzerajú skvele, SpaceX tweetoval pred pondelkovým večerom.

Falcon Heavy je väčšou variantou rakety Falcon 9, ktorá každú chvíľu používa SpaceX a ktorá je určená na prepravu väčšieho výstroja. Má najpozoruhodnejší limit, pokiaľ ide o užitočné zaťaženie ktoréhokoľvek práve používaného raketového dispečerského vozidla. Vedľa základného telesa rakety má spoločnosť Heavy dve väzby na sponzorov, ktorí sa počas letov skutočne vrátili na Zem, aj keď nie bez epizódy: SpaceX po páde do mora v apríli stratil propagátora svojej ústrednej rakety.

Pri hlavnej expedícii Falcon Heavy počas jej suchého chodu vo februári 2018 bol Musk nepochybne nadšený a uviedol, že dispečing mu dal inštrukcie, že šialené veci môžu fungovať podľa očakávania. Veril, že v sebe skrýva otázky o odoslaní, ale pozorovanie plodného experimentálneho cvičenia mu dalo veľkú istotu v postupoch, ktoré mohol SpaceX dosiahnuť. Tento let prevláda s ohľadom na prenos falošného užitočného zaťaženia modelu Tesla Roadster do vesmíru. Od tohto bodu v apríli prevláda okamih suchého chodu, pokiaľ ide o vysielanie satelitov Arabsat do vesmíru.

Tiež si pozrite: Prvá beta verzia hry Halo: Reach pre PC bude budúci týždeň

Hlavným cieľom pondelka je kódové označenie STP-2, čo predstavuje program vesmírnych testov 2 a do vesmíru prenesie užitočné množstvo výstroja vrátane 24 satelitov. Medzi satelitmi bude veľa malých CubeSats, vrátane E-TBEx, ktorý odhaduje rádiovú vlajku, Launch Environment Observer (LEO) a StangSatthermal, ktoré merajú teplé a vibračné situácie, a LightSail 2, ktorý testuje možnosť slnka inovácia plachetnice zameraná na Bill Bye.

Podrobnosti o odoslaní sú úžasné, pretože Falcon Heavy dopravuje 27 motorov Merlin, ktoré spolu pri štarte dodajú výtlak viac ako 5 miliónov libier. SpaceX tvrdí, že to predstavuje zhruba osemnásť 747 lietadiel. Celková hmotnosť špeciality presahuje 3 milióny libier alebo 1,4 milióna kg a môže zdvihnúť 141 000 libier. alebo na druhej strane 640 000 kg.

Expedícia je plánovaná na pondelok 24. júna o 23:30. PT však podlieha klimatickým podmienkam. Živý prenos NASA z dispečingu môžete sledovať vyššie, vrátane zaradenia od 23:00. PT.

všetky youtube veľkonočné vajíčka