Ako používať iPhone ako zdieľaný internetový hotspot

Rovnako ako zariadenia Smartphone, aj iPhone od spoločnosti Apple podporuje vaše mobilné pripojenie a jeho zdieľanie s inými zariadeniami. Táto funkcia je celkom užitočná, keď sa nenachádzate v blízkosti siete Wi-Fi alebo ak si vaša sieť Wi-Fi nemôže dovoliť príliš veľké zaťaženie. Poďme skontrolovať a ako na to iPhone Ako zdieľanie hotspotov:

Podporuje to váš plán?

Pretože váš iPhone a iOS podporuje túto úžasnú funkciu. Váš operátor a plán však zistia, či je funkcia zapnutá alebo vypnutá. Stačí skontrolovať, či váš operátor podporuje alebo nie. Pravdepodobne budete musieť upraviť plány. Napríklad používatelia pôvodného nekonečného plánu iPhonu AT&T nemôžu lano. Je to hlavný dôvod, prečo som tento plán pred niekoľkými rokmi vypol.

Viete, aké je vaše pridelenie údajov?

Váš telefón môže mať nekonečné alebo neobmedzené množstvo dát. To však neznamená, že ho môžete zdieľať so všetkými ostatnými zariadeniami. Každý mobilný operátor má svoju vlastnú sadu dátových limitov zdieľania vášho pripojenia Wi-Fi. Napríklad sa rozhodnem, že mi poskytuje údaje o nekonečnách v mojom iPhone, ale obmedzuje ich na 20 Gig tethered (boo!)

Ostatné plány používajú súbor údajov, ktorý môžete použiť, ako sa vám páči. Môže to byť priame mobilné pripojenie. Celkové využitie zbierky.

Povoliť osobný hotspot

Zamierte do nastavenie potom osobný hotspot a prepínať Umožnite ostatným pripojiť sa . Pre heslo Wi-Fi vyberte heslo, ktoré je ťažké uhádnuť, ale je ľahké ho zadať. Poznáš vŕtačku.

To je všetko. Po použití nie je toto pripojenie také náročné ako pripojenie k akejkoľvek inej sieti Wi-Fi.

Zdieľanie so zariadeniami, ktoré vlastníte

Apple to celkom uľahčil. Po prihlásení do účtu iCloud na zariadení stačí prejsť na ikonu Wi-Fi na paneli s ponukami a telefón sa zobraziť ako osobný hotspot. Jednoducho sa k nemu pripojte a už si tiež nechcete pamätať heslo. Triky fungujú aj na iPade. Jednoducho prejsť na nastavenie a potom Wi-Fi a vaše zariadenie sa zobrazí.

Zdieľanie s inými zariadeniami

Či už je to iný počítač, tablet alebo tiež vaše Roku alebo Chromecast. Váš iPhone sa však zobrazuje iba ako ďalšia bezdrôtová sieť, ku ktorej sa môžete pripojiť. Ak sa chcete pripojiť, vyberte názov telefónu. Použite tiež heslo Wi-Fi, ktoré ste nastavili skôr. To je všetko.

Alternatívne spôsoby zdieľania s telefónom iPhone: USB

Používanie mobilných dát (Personal Hotspot) cez Wi-Fi je však celkom jednoduché. Uistite sa však, že problémom môže byť interferencia alebo bezpečnosť. Veľmi bezpečný spôsob pripojenia k vášmu iPhone pomocou kábla USB. Je tiež najrýchlejší. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou je rýchlosť Wi-FI rýchlejšia ako mobilné pripojenie.

V systéme Mac pripojte svoj iPhone pomocou kábla, ktorý podporuje dáta. Nie všetky bleskové káble ale podporujú dáta. Ako vždy obsahuje Apple. Ak iPhone predtým nemôžete pripojiť k počítaču Mac, váš iPhone požiada o dôveru k naposledy objavenému počítaču.

Po dôveryhodnosti počítača Mac ste pripojení.

ako odstrániť desktop ini

V počítači jednoducho použite dátový kábel a pripojte počítač. Potom, ak nemáte iné sieťové pripojenie, počítač automaticky použije váš iPhone.

Bluetooth: Samozrejme, ale prečo?

Bluetooth je spoľahlivejšie a bezpečnejšie ako Wi-Fi, ale má nižšiu rýchlosť. Nemôžem preň nájsť ten najlepší prípad použitia, ale ak ho chcete použiť, jednoducho choďte do toho.

V systéme Mac však prejdite na Predvoľby PC a potom na Bluetooth. Skontrolujte, či sa váš iPhone nemôže spárovať s počítačom Mac, jednoducho klepnite na Pripojiť a potom potvrďte spárovanie na svojom iPhone. Párovanie je však jednorazová požiadavka. Po spárovaní to nemusíte robiť znova.

Ak chcete zdieľať mobilné pripojenie, presuňte sa na ikonu Bluetooth na paneli s ponukami, vyberte svoj iPhone a potom ho pripojte k sieti.

Na počítači je to opäť komplikovanejšie. Chcete získať prístup k možnostiam Bluetooth v systéme Windows 10 a zvoliť možnosť „Pripojiť sa k sieti osobnej oblasti“. Najjednoduchší a najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je ikona Bluetooth na systémovej lište.

Potom budete chcieť pridať zariadenie a zvoliť svoj iPhone. Spárujte ho s počítačom prijatím párovacích kódov podobne ako v prípade iného zariadenia Bluetooth.

Rovnako ako v prípade počítačov Mac, aj keď je to raz nastavené, nemusíte to robiť znova a znova. Ak chcete použiť mobilné pripojenie, jednoducho prejdite na tú istú ikonu Bluetooth a pripojte sa k sieti PAN (Personal Area Network). Po vykonaní tohto kroku sa zobrazí váš iPhone. Stačí klepnúť pravým tlačidlom myši a potom zvoliť možnosť Pripojiť pomocou a potom zvoliť Prístupový bod.

Vyskúšajte to, len pre prípad na neskôr

Ak chcete pripojenie na internet, potrebujete iba pripojenie na internet. Pozerám sa však len na vašu dosť pomalú hotelovú Wi-Fi. Niektoré z nich vyžadujú určité počiatočné nastavenie, takže ak to chcete urobiť hneď, budete sa môcť rýchlo pripojiť neskôr.

zrušiť párovanie hodiniek Apple bez telefónu

Záver:

Tu je všetko o použití iPhone ako zdieľaného internetového hotspotu. Aký je váš názor na zdieľanie internetového pripojenia k hotspotom v iPhone? Dajte nám vedieť svoje myšlienky nižšie!

Prečítajte si tiež: