Ako používať crystaldiskmark v systéme Windows 10

Kedykoľvek získate nové zariadenie alebo inovujete existujúci pevný disk (HDD) alebo disk SSD (SSD). Je naozaj dobrý nápad vyskúšať ich výkon, aby ste sa ubezpečili, že disk funguje tak, ako inzeruje. V tomto článku si povieme, ako používať kryštalickú značku v systéme Windows 10. Začnime!

Aj keď tam vonku nájdete veľa nástrojov, Windows 10 , môžete tiež použiť nástroj CrystalDiskMark, ktorý je známym nástrojom. Získate tým povolenie na vykonanie niekoľkých testov s cieľom zmerať rýchlosť čítania a zápisu prakticky na akomkoľvek disku.

CrystalDiskMark môže tiež spúšťať sekvenčné a náhodné testy čítania a zápisu a potom bude zobrazovať referenčné výsledky v megabajtoch za sekundu (MB / s) a vstupné alebo výstupné operácie za sekundu (IOPS). To sú skutočne užitočné informácie, ktoré môžete použiť na pochopenie výkonu novej jednotky alebo na zistenie, či vaša stará jednotka stráca výkon alebo nie.

svet tankov havaruje na plochu

V tejto príručke sa teda chlapci naučíte jednoduché kroky na používanie CrystalDiskMark. Aby bolo možné tiež otestovať výkon disku SSD alebo tradičného pevného disku s rotujúcimi platňami.

kryštalická značka

CrystalDiskMark je v podstate malá porovnávacia utilita HDD pre váš pevný disk. Vďaka tomu môžete rýchlo merať rýchlosť sekvenčného aj náhodného čítania alebo zápisu. Meria rýchlosť postupného čítania alebo zápisu, meria náhodné 512 kB, 4KB, 4KB (hĺbka frontu = 32) rýchlosť čítania alebo zápisu, tiež vyberá testovacie údaje (náhodné, 0výplň, 1výplň).

Ako môžete merať výkonnosť pevného disku prostredníctvom aplikácie CrystalDiskMark | ako používať crystaldiskmark

Ak chcete merať disk, číta a zapisuje výkon cez CrystalDiskMark. Potom zatvorte všetky spustené programy a postupujte podľa týchto jednoduchých krokov:

  • Najskôr si stiahnite CrystalDiskMark z obchodu Microsoft Store.
  • Klepnite na ikonu Inštalácia tlačidlo.
  • Potom otvorte Štart .
  • Musíte hľadať CrystalDiskMark a výberom najlepšieho výsledku aplikáciu otvoríte.
  • Teraz pomocou prvej rozbaľovacej ponuky vľavo vyberte počet spustení. (Ak je predvolená hodnota 5 , môžete to tiež zmeniť na 3 , to je dosť na to, aby ste skutočne dosiahli presnejšie výsledky.)
  • V druhej rozbaľovacej ponuke musíte vybrať veľkosť súboru, ktorý bude aplikácia používať na porovnanie disku. (Predvolený výber je vo väčšine prípadov v skutočnosti viac než dosť.)
  • Pomocou tretej rozbaľovacej ponuky vpravo vyberte disk (HDD alebo SSD), ktorý chcete vyskúšať.
  • Klepnite na ikonu Všetky tlačidlo.

ako používať crystaldiskmark

Kedykoľvek používate Všetky potom nástroj spustí všetky dostupné testy. To zahŕňa aj postupné čítanie a zápis a tri rôzne náhodné testy 4KiB. Ak chcete vykonať iba jeden test, klepnite na ikonu zelená tlačidlo vľavo.

vlastný rom pre nexus 6p

Ďalej | ako používať crystaldiskmark

Po dokončení všetkých týchto krokov budú testy výkonu na disku prebiehať mnoho minút. To závisí od jednotky a po jej dokončení uvidíte výsledok porovnania v megabajtoch za sekundu. Na výsledok môžete umiestniť kurzor myši, aby ste videli výsledky IOPS pre testy.

Ak si nie ste istí výsledkami, potom Seq Q32T1 otestuje aj sekvenčný (1,2,3,4 ...) výkon jednotky pri čítaní a zápise.

Model 4KiB Q8T8 používa súbory veľkosti 4K na testovanie disku pomocou náhodných (2,5,7,1…) čítaní a zápisov. To je v porovnaní so sekvenčným testom náročnejšie na zdroje. Ale tento test je tiež menej náročný ako možnosti Q32T1 a Q1T1.

Q znamená hĺbku frontu, ktorá definuje počet požiadaviek v jednom časovom okamihu. A T v podstate znamená hrozby, ktoré definujú počet procesov pristupujúcich k disku v konkrétnom čase.

Potom môžete porovnať výsledok spolu s informáciami o výkone poskytnutými výrobcom. Aby ste zistili, či disk funguje tak, ako je inzerované, alebo či vy, chlapci, nejaký čas testujete disk, ktorý ste mali. Môžete zistiť, či je čas aj na novšiu a rýchlejšiu výmenu.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto ľuďom páči, ako používať článok o kryštalickom disku a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

avast zaberá procesor

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Zapnite tmavý motív File Explorer v systéme Windows 10