Ako používať Command + Q na ukončenie prehliadača Chrome v systéme macOS

Na ukončenie prehliadača Chrome v systéme macOS použite klávesy Command + Q: Môžete tiež použiť Príkaz + Q klávesová skratka v systéme macOS na zatvorenie alebo ukončenie aplikácie. Táto úžasná univerzálna klávesová skratka funguje vo všetkých aplikáciách. Zdá sa však, že Chrome má výnimku. Raz kliknete na Command + Q, keď je prehliadač Google Chrome v popredí alebo v aktívnej aplikácii. Potom si však môžete zobraziť výzvu, ktorá hovorí, že ak chcete program ukončiť, podržíte kláves Command + Q. Keď na niekoľko sekúnd podržíte klávesy stlačené, prehliadač Chrome sa ukončí, ale iba kliknutie to nedokáže. V tomto článku sa dozviete, ako ukončiť Chrome pomocou klávesov Command + Q.

Ukončite prehliadač Chrome v systéme macOS

Ako sme už spomínali, môžete jednoducho držať Príkaz + Q na niekoľko sekúnd skratku na ukončenie prehliadača. Na dokončenie úlohy sa to nemusíte učiť. V skutočnosti to ale znamená, že si musíte vybudovať nový návyk a tento návyk je iba pre konkrétnu aplikáciu. Prináša to však pádny dôvod prinútiť Chrome, aby robil veci dosť podobné iným aplikáciám. Poďme sa na to pozrieť:

Krok 1:

Prejdite do prehliadača Chrome a na paneli ponuky prejdite do prehliadača Chrome.

ako zmeniť bin súbor na iso
Krok 2:

Po zrušení označenia možnosti „Varovať pred ukončením“ v ponuke. Je to len maličkosť, ktorú musíte urobiť.

Krok 3:

Po kliknutí na klávesovú skratku Command + Q sa aplikácia ukončí. Nemôžete zobraziť výzvu na stlačenie kombinácie klávesov. Tiež ich tiež nechcete držať.

Ak chcete, aby Chrome rýchlo reagoval na skratku Command + Q, znamená to, že po zatvorení prehliadača stratíte možnosť dostávať varovania. Je to kontraproduktívne, ak ho omylom ukončíte / zatvoríte. Uistite sa, že musíte vždy použiť klávesovú skratku Command + Shift + T, aby ste znova otvorili všetky staršie karty.

Prípadne ...

Na druhej strane ho môžete použiť na ponechanie možnosti „Varovať pred ukončením“ zapnutej. Ale môžete použiť Príkaz + Q + Q klávesovou skratkou zatvorte prehliadač. V skutočnosti musíte podržať kláves Command a dvakrát kliknúť na kláves Q. Nemôžete dostať okamžitú správu a okamžite ukončiť prehliadač. Má rovnaký problém ako držanie Príkaz + Q výber áno, učenie sa novej, reakcia konkrétnej aplikácie.

Apple vo všeobecnosti nepovoľuje tento typ vecí na svojej platforme. Po všetkej kritike je to tuhé a uzavreté. Jednotné správanie aplikácií je však jednou výhodou, ktorá z toho plynie. Prehliadač Chrome to zvládne iba kvôli tomu, že sa prehliadač nešíri pomocou Mac App Store. Napriek tomu vždy, keď upravujeme predvolené správanie, je to trochu veľa.

recenzie na livewave anténu

Záver:

Tu je všetko o použití klávesov Command + Q na ukončenie prehliadača Chrome v systéme macOS. Je tento článok užitočný? Máte problémy s ukončením prehliadača Chrome pomocou aplikácie Command + Q v systéme macOS? Podeľte sa s nami o svoje názory v komentári dole v sekcii. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

root samsung galaxy luna

Do tej doby! Pokoj

Prečítajte si tiež: