Ako používať Angry IP Scanner - Používateľská príručka

Ak ste správca siete alebo niekto, kto sa venuje etickému hackingu. Potom existuje veľa prípadov, keď vy, chlapci, musíte získať adresy IP zo siete. Občas musíte tiež vyhľadať aktívne porty, tiež pridelené adresy IP v sieti. A najlepší nástroj na vykonanie všetkých týchto vecí je Angry IP Scanner. Aj keď nie ste správcom siete, môžete na okamžité skenovanie siete použiť Angry IP Scanner. Nájdite adresu IP svojich zariadení, priraďte statické adresy IP a tiež riešte problémy so sieťou atď. V tomto článku si teda povieme, ako používať Rozhnevaný skener IP - Príručka používateľa. Poďme začať!

Čo je to Angry IP Scanner

Angry IP Scanner je úplne bezplatný, ľahký, multiplatformový a open-source nástroj na skenovanie sietí. V zásade vám pomôže skenovať celý rad adries IP, aby ste našli aj živých hostiteľov, otvorené porty a mnoho ďalších relevantných informácií o každej adrese IP.

V tomto článku teraz používam variant rozhrania Angry IP Scanner pre Windows 10. Ale proces je rovnaký pre varianty Mac a Linux.

Poznámka: Aby bolo možné spustiť nahnevaný skener IP, musíte mať vo svojom systéme nainštalovanú Java.

Ako používať Angry IP Scanner - Používateľská príručka

Používanie rozhrania Angry IP Scanner na skenovanie adries IP a hostiteľov je celkom jednoduché.

Aby ste mohli začať, stiahnite si Angry IP Scanner a nainštalujte ho rovnako ako akýkoľvek iný softvér pre Windows.

windows nemohol automaticky viazať ip windows 10

Po nainštalovaní otvorte aplikáciu tak, že ju vyhľadáte v ponuke Štart. Ako vidíte, domovská obrazovka aplikácie je naozaj jednoduchá a prehľadná. Skener Angry IP predvolene zadáva ako názov hostiteľa váš rozsah miestnych adries IP a názov vášho počítača.

ako používať nahnevaný ip skener

Na Angry IP Scanner je dobré, že vám umožňuje skenovať adresy IP tromi rôznymi spôsobmi. Sú to, rozsah, ktorý ste zadali, náhodná adresa IP alebo zoznam adries IP z textového súboru. Režim skenovania môžete ľahko zvoliť aj z rozbaľovacej ponuky vedľa poľa IP adresa.

Ako vidíte na obrázku vyššie, Angry IP Scanner bude teraz obsahovať aj predvolené načítavače ako Ping, Hostname a Ports. Môžete však tiež pridať ďalšie načítavače, aby ste získali a videli viac informácií o adrese IP. Ak to chcete urobiť, stačí zvoliť Nástroje> Načítavače.

Ďalej | ako používať nahnevaný IP skener

V tomto okne uvidíte všetky súčasné načítavače na ľavom paneli a tiež všetky dostupné načítavače na pravom paneli. Ak chcete pridať nástroj na načítanie, vyberte ho na pravom paneli a potom klepnite na tlačidlo, ktoré vyzerá ako znamienko Menej ako. V mojom prípade som pridal aj nové načítavače, ako napríklad adresu MAC, informácie NetBIOS, filtrované porty a detekuje aj web.

ako používať nahnevaný ip skener

Rozhnevaný IP Scanner vám ďalej povie iba to, či sú porty otvorené alebo nie. Nebude tu uvedený zoznam jednotlivých portov, ktoré sú v skutočnosti otvorené. Pokiaľ teda chcete skenovať porty, stačí nakonfigurovať aplikáciu. Ak to chcete urobiť, jednoducho prejdite na Nástroje a potom vyberte možnosť Predvoľby.

Tu stačí prejsť na kartu Porty a potom do poľa Výber portov zadajte porty, ktoré chcete skenovať. Ako tiež vidíte, v zásade skenujem port 80 a port 443. Ak chcete skenovať celý rad portov, zadajte rozsah portov, napríklad 1 - 1000. Po zadaní čísla portu, chlapci, stačí klepnúť na OK, aby sa zmeny uložili.

Keď nakonfigurujete Angry IP Scanner, môžete tiež pokračovať v skenovaní. Ak chcete začať, nastavte režim skenovania na Rozsah IP a do polí IP adresa zadajte rozsah adries IP. A potom klepnite tiež na tlačidlo Štart. Zadal som napríklad aj rozsah adries IP, o ktorom je známe, že sú k nemu pripojené aj živé zariadenia.

Čo je viac | ako používať nahnevaný IP skener

ako používať nahnevaný ip skener

V závislosti na počte adries v rozsahu môže dokončenie chvíľu trvať. Po dokončení aplikácia zobrazí aj súhrn skenovania. Súhrn obsahuje aj počet hostiteľov, ktorí sú nažive, a tiež počet hostiteľov, ktorí majú otvorené porty. Ak chcete pokračovať, klepnite na tlačidlo Zavrieť.

Keď zavriete okno so súhrnom, uvidíte zoznam všetkých adries IP. Môžete si tiež pozrieť ďalšie podrobnosti v rôznych načítacích stĺpcoch. Ak uvažujete, potom tu je to, čo znamenajú farebné bodky vedľa každej adresy IP.

Sieť: Ukazuje, že adresa IP je neaktívna, mŕtva alebo k tejto adrese IP nie je pripojené žiadne zariadenie.

Modrá: IP adresa je buď aktívna, alebo obsadená a tiež nereaguje na požiadavky odoslané cez rozhnevaný skener IP. Väčšinou to bude vaša vlastná adresa IP.

Zelená: IP adresa je aktívna a zariadenie, ktoré je k nej pripojené, reaguje na požiadavky zadané pomocou rozhrania Angry IP Scanner. Môžu tu byť tiež otvorené porty.

začať

S dvojitým klepnutím na ľubovoľnú adresu IP vám program Angry IP Scanner zobrazí všetky podrobnosti. Že sa zhromaždilo len v jednoduchom súhrnnom okne. Do prázdneho poľa v dolnej časti okna môžete tiež pridať svoje vlastné komentáre.

Potom | ako používať nahnevaný IP skener

Okrem kopírovania podrobností o IP adrese tiež môžete s položkami vykonávať rôzne činnosti. Môžete otvoriť adresu IP vo webovom prehliadači, potom vykonať FTP, sledovanie smerovania atď. Napríklad, ak chcete zistiť adresu IP, jednoducho klepnite pravým tlačidlom myši na cieľovú adresu IP. Potom už len vyberte možnosť Otvorené a potom klepnite na Traceroute .

Keď skenujete adresu IP alebo rozsah adries IP. Potom môžete skutočne uložiť výsledky skenovania. Ak to chcete urobiť, stačí na paneli s ponukami zvoliť možnosť Skenovať. V rozbaľovacej ponuke klepnite na Exportovať všetko. Tu musíte zadať názov súboru, zvoliť cieľ a potom klepnúť na tlačidlo Uložiť. Táto akcia v podstate uloží súbor ako textový súbor.

export

Teraz, ak sa chystáte v budúcnosti skenovať túto adresu IP alebo rozsah, môžete ju tiež pridať medzi svoje obľúbené. To v podstate vylučuje potrebu zakaždým znova zadávať adresy IP. Ak to chcete urobiť, jednoducho prejdite do obľúbených položiek a potom vyberte možnosť Pridať aktuálnu.

mac os x wifi skener

Pomenujte obľúbenú položku a potom klepnutím na tlačidlo OK uložte zmeny. Teraz už zostáva len robiť všetko. Ak chcete niekedy skenovať rovnakú IP adresu alebo rozsah. Potom už stačí iba vybrať uložené zoznamy adries IP z ponuky Obľúbené.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, chlapcom a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Jednoduchý spôsob vzdialeného prístupu k smerovaču