Ako správne odinštalovať aplikácie z počítača Mac

Ukončite nový týždeň a dali sme si pauzu, rozhodli sme sa napísať tento príspevok ako odpoveď na jednu z najväčších otázok, ktoré každý dobrý milovník a používateľ počítača Macintosh vo vašom živote urobil, potom vám ukážeme ako odinštalovať aplikácie na počítači Mac.

Ako správne odinštalovať aplikácie z počítača Mac

Apple tvrdí, že keď odinštalujete aplikáciu, odstráni sa z pevného disku počítača Mac a uvoľní sa tak úložný priestor, ktorý zaberal a ponechanie kapacity na disku na uloženie ďalších prvkov. Najjednoduchšou možnosťou odporúčanou spoločnosťou Apple je odinštalovanie aplikácií na počítačoch Mac z aplikácie Launchpad alebo Finder.

Napríklad pri prvej možnosti odporúča značka pohryzeného jablka na odinštalovanie aplikácií na počítačoch Mac použiť Launchpad, čo je pohodlný spôsob odstránenia aplikácií, avšak funguje iba s aplikáciami, ktoré boli stiahnuté priamo z App Store.

Ak chcete použiť túto možnosť, otvorte launchpad, toto je ikona rakety, ktorá sa zobrazuje v dokumente, kliknutím na Dock alebo jeho otvorením v priečinku Applications sa zobrazí zoznam aplikácií a po výbere sa zobrazí možnosť odstrániť podobným spôsobom, aký máme v systéme iOS.

Ďalšou možnosťou je tiež to, že môžete stlačiť palec a tri prsty na trackpade, ak sa nezobrazí, môžete prejsť na ikonu zväčšovacieho skla vpravo hore, Ak napíšete meno do vyhľadávacieho poľa, zobrazí sa. Môžete tiež posunutím prsta doprava alebo doľava dvoma prstami po trackpade zobraziť ďalšiu alebo predchádzajúcu stránku.

Na úvodnej ploche musíte podržať kláves Option (⌥) alebo kliknúť a podržte vybranú aplikáciu, kým sa všetci nepohnú, potom môžete kliknúť na tlačidlo X vedľa aplikácie, ktorú chcete odstrániť, a potom na potvrdenie kliknutím na Odstrániť.

Ďalším spôsobom, ako odstrániť aplikácie na počítači Mac

Je potrebné poznamenať, že pri odinštalovaní aplikácií z počítača Mac pomocou metódy Launchpad sa tieto aplikácie odinštalujú nezrušte ich predplatné, mali by ste preto zvážiť prečítanie nášho článku o tom, ako zrušiť predplatné.

Druhým spôsobom odinštalovania aplikácií v systéme Mac je použitie vyhľadávača, ktorý vám umožňuje odstrániť aplikácie nainštalované tretími stranami, Ak to chcete urobiť, musíte vstúpiť do vyhľadávača k ikone, ktorá vyzerá ako usmievavá modrá tvár, umiestnenej v ľavom dolnom rohu.

Pri výbere aplikácie ju môžeme presunúť do koša a je takmer pripravená, tajomstvom je vyprázdnenie koša, aby sa odinštalovanie aplikácií v systéme Mac vykonalo natrvalo, Ďalším spôsobom, ako vybrať aplikácie na jej odstránenie, je kliknutie na aplikáciu, ktorá smeruje do vyhľadávača, a stlačenie súboru> presunúť do koša a ísť.

Ak sa pri odinštalovaní aplikácií na počítači Mac zobrazí správa s výzvou na zadanie hesla, je potrebné iba urobiť zadajte heslo, pomocou ktorého pristupujete k počítaču Mac.

Pozri tiež: 16 klávesových skratiek v aplikácii Microsoft Word pre iPad