Ako vypnúť zobrazenie mapy vo Fotkách Google

Chcete vypnúť zobrazenie mapy vo Fotkách Google? V súčasnosti Google Photos renovuje svoj vzhľad. Zameriavajú sa však na viditeľnosť alebo jednoduchosť. Nová funkcia pridaná do „zobrazenia mapy“ teraz zoskupuje vaše obrázky a pridáva ich do interaktívnej mapy. Čo však robiť, ak nepotrebujete, aby sa umiestnenie vašich obrázkov zobrazovalo na mape?

Pracovanie so zobrazením mapy:

Toto nové interaktívne zobrazenie mapy používa geografické značky, ktoré sú pripojené k vašim obrázkom, na ich zobrazenie na ich príslušných miestach na mape. Aplikácia Fotky Google mala funkciu, ktorá obsahovala zoznam všetkých snímok nasnímaných na konkrétnom mieste. Toto miesto si však nielen prezeráte, ale aj skúmate prostredníctvom svojich fotografií.

V zobrazení mapy sú uvedené aj oblasti, ktoré často fotografujete, aby ste uľahčili alebo uľahčili hľadanie týchto fotografií. Nechcete ponechať svoje nastavenie polohy zapnuté, stačí použiť najnovšiu funkciu. Ak však chcete, aby sa vaše fotografie zobrazovali v zobrazení mapy, radi by ste zapli polohu.

Zobraziť zobrazenie mapy vo Fotkách Google - môžete to urobiť?

Najnovšia funkcia zobrazenia mapy je iba časťou aplikácie Fotky Google. Neexistuje teda technika, ktorá by ho úplne vypla. Nachádza sa tiež v spodnej časti karty „Hľadať“, ktorá vyžaduje ďalšie funkcie, napríklad „Ľudia“.

Ak ste však v súvislosti so svojou bezpečnosťou napätí, môžete podniknúť určité pokyny, ktoré zabezpečia vaše fotografie pred zobrazením v zobrazení mapy Fotiek Google.

htc jeden m9 verizon root

Ako zabezpečiť zobrazenie mapy pri zobrazení vašich fotografií

Ako už bolo spomenuté, v najnovšom zobrazení mapy sa používajú geografické značky, ktoré sú už spojené s vašimi fotografiami. Geografické značky však obsahujú aj informácie o mieste, kde boli obrázky nasnímané. Ak tiež nemáte zapnuté žiadne umiestnenie zariadenia, Google sa pokúsi vypočítať, kde bol obrázok nasnímaný, v závislosti od rôznych ďalších faktorov, ako sú napríklad poloha nahrávania, nahlásenie atď.

Ako vypnúť zobrazenie mapy vo Fotkách Google

Odstrániť údaje EXIF

Váš fotoaparát ukladá informácie o zachytených obrázkoch vo forme EXIF. Obsahuje však základné vedomosti o telefóne, fotoaparáte a tiež o polohe (ak ste ju zapli). Môžete si však ľahko zobraziť metadáta svojej polohy spojené s fotografiami vo Fotkách Google, vymazanie týchto informácií je dosť nudné. Môžete to urobiť aj pomocou aplikácie tretej strany. Toto je aplikácia známa ako Photo Exif Editor ( Android | ios ), ktorý vám umožňuje ľahko prezerať a upravovať metaúdaje obrázkov.

Po nainštalovaní aplikácie do telefónu ju jednoducho spustite a kliknite na „Fotky“.

Teraz vyberte obrázky z galérie. Môžete tiež zvoliť rôzne obrázky. Po výbere obrázkov kliknite na položku Exif v pravom hornom rohu.

Ak chcete geografické značky z fotografií vymazať, vyberte možnosť Geolokácia. Kliknutím na tlačidlo „Uložiť“ v pravom hornom rohu uložíte úpravy fotografií.

Vymažte geografické označovanie z fotoaparátu

Pri pokuse o pridanie metaúdajov polohy je váš fotoaparát hlavným páchateľom. Dúfajme, že existuje možnosť zabezpečiť to. Poznámka: Toto nastavenie sa bude líšiť od mobilného telefónu. Ale tiež to nájdete celkom ľahko.

Krok 1:

Najskôr spustite aplikáciu Fotoaparát v systéme Android a prejdite do časti Nastavenia.

Krok 2:

V dolnej časti nastavení vyhľadajte položky „Značky polohy“, „Geotagy“, „Značka GPS“ atď. Toto nastavenie jednoducho vypnite alebo deaktivujte.

Odstrániť históriu polohy

Google zaznamenáva, kam môžete ísť a kde ste boli. Tieto znalosti môžu využiť na priloženie geografických značiek k vašim obrázkom. Ak chcete odstrániť svoju históriu polohy na Googli, prečítajte si náš článok nižšie.

Záver:

Tu je všetko o vypnutí mapy. Ak máte akékoľvek otázky a otázky týkajúce sa tohto, dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: