Ako riešiť chybu „Nie je možné ukončiť proces“

Nie je možné ukončiť proces

Chcete vyriešiť problém s chybou „Nedá sa ukončiť proces“? Ak áno, potom ste na správnom mieste. Ak chcete spravovať softvér a vykonávať procesy, spoločnosť Microsoft ponúka používateľom základný nástroj Správca úloh. Na získanie úplného prehľadu o všetkých vykonávaných úlohách môžete použiť Správcu úloh systému Windows. Namiesto toho môže Správca úloh tiež pomôcť používateľom pri riešení chybného softvéru.

vytvoriť softvér pre Windows

Používatelia môžu tiež zavrieť akýkoľvek softvér jednoduchým klepnutím na tlačidlo „Ukončiť úlohu“ v Správcovi úloh. Na ukončenie procesov sa používa nielen Správca úloh, ale aj Správca úloh. Mnoho používateľov systému Windows nám však zaslalo správu o neobvyklej chybovej správe v Správcovi úloh.

Používatelia systému Windows 10 dostávajú správu „Nie je možné ukončiť proces“, zatiaľ čo akýkoľvek proces zabíjajú prostredníctvom Správcu úloh. Celá chybová správa znie „Nie je možné ukončiť proces. Operáciu nebolo možné ukončiť. Prístup je zamietnutý'.

Pozri tiež: V systéme Windows sa nedá zmeniť farba panela úloh - oprava

Ako riešiť chyby „Nedá sa ukončiť proces“ v Správcovi úloh

Riešenie problémov

V tejto príručke sa teda dozviete niektoré z najlepších spôsobov, ktoré vám pomôžu odstrániť chybové hlásenie Nie je možné ukončiť proces „Prístup bol odmietnutý“. Poďme si teda predstaviť spôsoby riešenia chybovej správy.

Proces ukončenia pomocou príkazového riadku

Príkazový riadok ponúka najlepšiu utilitu na Windows 10 PC. Môže sa použiť na vyriešenie mnohých chýb, ako napríklad „Nie je možné ukončiť proces“. Namiesto vyriešenia chybovej správy však na ukončenie procesu použijeme príkazový proces. Na ukončenie procesu z CMD postupujte podľa niektorých najlepších krokov uvedených nižšie.

  • Spočiatku zadajte do vyhľadávacieho poľa CMD a klepnite naň pravým tlačidlom myši. Vyberte si 'Spustiť ako správca' z ponuky pravého klepnutia na ikonu.
  • Na príkazovom riadku zadajte taskkill / im názov procesu / f a stlačte kláves Enter. Potom nahraďte názov procesu procesom, ktorý chcete zabiť. Napríklad taskkill / im photoshop.exe / f

To je všetko, môžete ísť! Takto môžete použiť CMD na ukončenie procesu v systéme Windows 10.

Pozri tiež: Neznáme zdroje sa neustále zapínajú - opraviť

osud 2 nebude spustený

Opravte „Nie je možné ukončiť proces“ prostredníctvom služby WMIC

WMIC je skratka pre Windows Management Instrumentation Command-Line. Je to obslužný program, ktorý umožňuje používateľom vykonávať operácie WMI prostredníctvom príkazového riadku. V tomto kroku teda radi použijeme program Windows Management Instrumentation (WMI), ktorý pomocou príkazového riadku ukončíte proces.

  • Spočiatku zadajte CMD do vyhľadávacieho poľa. Kliknite pravým tlačidlom myši na CMD a vyberte si 'Spustiť ako správca'.
  • Teraz z príkazového riadku zadajte nasledujúci príkaz:

wmic process where name='processname.exe' delete

Nezabudnite nahradiť processname.exe procesom, ktorý chcete ukončiť. To je všetko; skončil si! Dúfam, že rozumiete tomu, ako použiť WMIC na zabitie vykonávacieho procesu.

Alternatívy správcu úloh

Podobne ako predvolený správca úloh systému Windows, aj na internete je k dispozícii množstvo softvéru na správu úloh tretích strán. Tieto obslužné programy pre správu úloh môžete použiť aj na ukončenie procesu spustenia z počítača. Ďalej sa zmienime o troch najlepších alternatívach správcu úloh. Môžete ich použiť na vyriešenie chybovej správy „Unable terminate process“.

Pozri tiež: Nástroje na prispôsobenie na paneli Windows 10

1. Spracujte Explorer

Je to jedna z najpopulárnejších alternatív správcu úloh, ktorá je k dispozícii pre počítače so systémom Windows 10. Dobré na aplikácii Process Explorer je však to, že umožňuje ľahkú navigáciu a ukončenie nepoddajných procesov. Ak tiež nemôžete zabiť žiadny proces zo Správcu úloh, skúste to.

2. Spracujte hackera

Okrem Process Explorer je Process Hacker ďalšou najjednoduchšou a najlepšou alternatívou správcu úloh, ktorú môžete dnes použiť. Dobré na aplikácii Process Hacker je, že prichádza s prispôsobiteľným alebo užívateľsky prívetivým rozhraním. V reálnom čase tiež zobrazuje využitie pamäte RAM, využitie disku, aktivitu procesora atď. Tento nástroj je možné použiť aj na ukončenie procesov a softvéru.

3. Prieskumník systému

Podobne ako Process Explorer a Process Hacker, System Explorer je ďalšou úžasnou alternatívou správcu úloh v zozname. Môžete ho použiť na ukončenie procesov. Prieskumník systému je však v porovnaní s mnohými ďalšími, ktoré sú uvedené v príručke, pokrokový. Pomocou Prieskumníka systému nielen zabijete proces, ale môžete tiež nastaviť úroveň priority, spustenie, správu automatických spustení, ovládačov atď.

Záver:

Boli to teda niektoré z najlepších metód riešenia chybovej správy „Nie je možné ukončiť proces“ z počítača so systémom Windows 10. Ak poznáte akýkoľvek iný spôsob riešenia problému, dajte nám vedieť nižšie. Ak vám to tiež príde užitočné, zdieľajte ich so svojimi priateľmi.

Do tej doby! Usmievaj sa naďalej

Prečítajte si tiež:

vyčistenie disku neodstráni dočasné internetové súbory