Ako nájsť falošnú správu na WhatsApp

V prebiehajúcom boji proti COVID-19 - novej chorobe koronavírusov - je povedomie nepochybne našou najväčšou zbraňou. Vďaka sociálnym sieťam dokážeme v priebehu niekoľkých sekúnd osloviť milióny ľudí, či už v dobrom alebo v zlom. V tomto článku sa budeme rozprávať o tom, ako spozorovať falošnú správu na WhatsApp. Poďme začať!

Väčšina z nás si viac ako dobre uvedomuje pozitívny vplyv sociálnych médií. Preto si dávame čas a povieme si o najväčšom úskalí týchto služieb - neskrotnej distribúcii nepodložených fám.

Prečo je dôležité filtrovať falošné správy?

COVID-19 je jednou z najväčších hrozieb, ktorým svet kedy čelil. Nie je teda pre nás neprirodzené panikať alebo dávať pozor na každú znepokojujúcu novinku, s ktorou sa stretneme. Pokiaľ však nedostávame správy od renomovaného zdroja alebo od dotknutých orgánov. Musíme sa naučiť brať to s trochou soli.

Cieľom týchto falošných stránok na šírenie správ je generovať väčšiu návštevnosť využívaním stavu zraniteľnosti a paranoje. Akonáhle vstúpime do pasce, nevedomky prevezmeme úlohu nosiča a infikujeme čoraz viac ľudí. Nie sú to najľahšie úlohy. Ale v týchto znepokojujúcich časoch musíme zostať ostražití a pokúsiť sa odfiltrovať všetko, čo by mohlo zavádzať masy.

WhatsApp na záchranu | falošná správa na WhatsApp

Popredná aplikácia pre zasielanie správ medzi platformami, WhatsApp ,, prišiel s funkciou, ktorá by mala odfiltrovať väčšinu falošných správ a príbehov.

Kedykoľvek a populárna správa je preposlaný vám, WhatsApp zobrazí novú ikonu vyhľadávania hneď vedľa nej. Klepnite na ňu a vyhľadávač Google by sa zobrazil pre akýkoľvek text poslaný ďalej. Skontrolujte najlepšie výsledky, aby ste zistili, či niektorá nahlásená zásuvka novinky vyzdvihla alebo nie, a škodlivé kúsky zahoďte.

Je potrebné poznamenať, že funkcia na strane servera sa stále zavádza. Môže to chvíľu trvať, kým ho dostanete do zariadenia. Ak sa ponáhľate, skúste stiahnuť WhatsApp 2.20.96 beta z zrkadla APK. Očakáva sa, že WhatsApp sprístupní túto funkciu pre obrázky a videá v pravý čas.

Tlačidlo Hľadať na vyhľadanie falošných správ falošná správa na WhatsApp

Poznámka : Tlačidlo vyhľadávania nebude dostupné pre každú preposlanú správu. WhatsApp si iba myslí, že správa je veľmi populárna, začne zobrazovať vyhľadávacie tlačidlo napravo od správy, obrázka alebo videa.

Ak sa vám teda na pravej strane správy alebo mediálneho súboru zobrazí tlačidlo Hľadať. Potom ho môžete použiť na overenie pravosti správy.

  • Klepnite na tlačidlo Hľadať (ako je znázornené na snímke obrazovky nižšie).
  • Potom klepnite na možnosť Hľadať na webe. Týmto sa vyhľadá obsah správy na Googli.
  • Prejdite si výsledky a určte novinky v obsahu správy. Ak o tom nie je k dispozícii veľa správ z dôveryhodných zdrojov. Potom je to pravdepodobne falošné.

Záver

Dobre, to bolo všetko! Dúfam, že sa vám táto falošná správa v článku WhatsApp páči a je pre vás užitočná. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Používateľská príručka Ako prehľadávať všetky Craigslisty naraz