Ako nastaviť časovač spánku Netflix na zariadení iOS

netflix

hľadáčik koreňa oreo s8

Zaspávate, chlapci? Netflix na telefóne? Na rozdiel od svojej webovej verzie sa vás aplikácie Netflix nepýtajú, či stále sledujete. Pokiaľ sa na vašom telefóne prehráva aplikácia Netflix, obrazovka skutočne nespí. Ak chlapci zaspávate pri hraní aplikácie, batéria vášho telefónu sa vybije na nulu. Existuje naozaj jednoduchý spôsob, ako po určitom čase automaticky zastaviť Netflix a spať na vašom iPhone. V tomto článku si povieme, ako nastaviť časovač spánku Netflix na zariadeniach so systémom iOS. Poďme začať!

Automaticky zastaviť Netflix

Trik spočíva v podstate v aplikácii Hodiny pre iOS. Má to vlastne zabudovaný časovač. Kedykoľvek dôjde k jeho spusteniu, prehrajte tón, ktorý vás upozorní, že je časovač hotový. Ak sa chcete posúvať nadol v zozname tónov, ktoré môžete nastaviť pre časovač. Potom sa vám zobrazí možnosť s názvom „Prestať hrať“.

Čo to urobí, je tiché ukončenie časovača a pri tom dôjde k skutočnému uzamknutiu telefónu. Nezáleží na tom, či sa na vašej obrazovke niečo hrá alebo nie. Môže to byť aplikácia Netflix alebo hudobná aplikácia, ktorá vás vráti na domovskú obrazovku a po skončení uzamkne telefón.

Ak ho chcete použiť pre Netflix, hádajte, ako dlho ho budete sledovať. Otvorte aplikáciu Hodiny a potom prejdite na kartu Časovač. Teraz nastavte časovač tak, aby zodpovedal vášmu času Netflix. Stlačte možnosť „Keď časovač končí“. Stačí sa posúvať nadol v zozname tónov upozornení a na konci kliknúť na „Zastaviť prehrávanie“.

časovač spánku netflix

Ako nastaviť časovač spánku Netflix na zariadení iOS

Sledujte Netflix alebo inú aplikáciu na streamovanie videa, napríklad YouTube. Na tom naozaj nezáleží. Kedykoľvek sa časovač vyčerpá, chlapci sa vrátia na domovskú obrazovku a váš telefón bude uzamknutý.

Možno si pomyslíte, prečo aplikácie ako Netflix bránia spánku obrazovky. A to preto, že ak niečo sledujete, chlapci, nechcete, aby váš telefón spal uprostred. Je to pohodlné, kedykoľvek sledujete, a nepohodlné, keď zaspávate, a navyše potrebujete aplikáciu zavrieť.

Aplikácie, založené na tom, čo robia, sa môžu slobodne vyhnúť spánku obrazovky. Toto však v skutočnosti využívajú hlavne mediálne aplikácie a videoprehrávače, môžu to využívať aj hry. Niektoré hry ho tiež môžu používať, pretože je to pre ne dôležité. Ostatní ho však môžu používať zlomyseľne napr. Čím dlhšie zostane aplikácia na obrazovke, tým viac reklám vám môže v hre tiež zobraziť.

Spomenuli sme, že to funguje doslova pre každú aplikáciu, takže ak pri sledovaní Netflixu nezaspíte. Namiesto spánku však môžete radšej počúvať biely šum alebo čokoľvek iné, ale na zamknutie telefónu po zaspaní môžete použiť časovač.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, chlapcom a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Časový limit aplikácie Wait to Kill v systéme Windows 10 - návod