Ako posielať správy WhatsApp na čísla, ktoré nie sú vo vašich kontaktoch

Na rozdiel od iných podobných služieb v aplikácii WhatsApp nemáme používateľské meno alebo podobné meno, všetko je však založené na telefónnych číslach a kontaktoch uložených v kalendári pre iPhone alebo Android.

Vďaka tomu je používanie služby veľmi pohodlné a hľadanie našich kontaktov je automatické; Hneď ako si v službe vytvoria účet, uvidíme ich. Má však aj určité nevýhody, ako je napríklad táto nie je možné nadviazať rozhovor s používateľom, ktorého nemáme uloženého v telefónnom zozname.

Ako posielať správy WhatsApp na čísla, ktoré nie sú vo vašich kontaktoch

Aspoň zatiaľ ...

Začnite konverzácie v aplikácii WhatsApp bez toho, aby ste mali číslo uložené v kalendári

Na nejaký čas je možné začať konverzáciu na WhatsApp s číslom, ktoré nemáme uložené v kalendári smartphonu. Je to vďaka funkcii s názvom Click to chat a na jej použitie vám bude stačiť iba použiť webový prehliadač.

WhatsApp vyvinul akýsi skracovač, ktorý trochu uľahčuje prístup k tejto službe.

Ak potrebujete poslať správu na číslo WhatsApp a nechcete ju uložiť do telefónneho zoznamu, mali by ste urobiť nasledovné:

  1. Vo svojom smartfóne alebo počítači otvorte webový prehliadač (Safari, Chrome, Firefox ...).
  2. Zadajte nasledujúcu adresu URL: https://wa.me/ a končí telefónnym číslom, na ktoré chcete správu odoslať, vrátane predvoľby krajiny. Napríklad poslať na číslo Španielska 666999333 mali by ste použiť URL: https://wa.me/34666999333.
  3. Prejdite na adresu URL a uvidíte, že WhatsApp Web je otvorený priamo v prípade, že to robíte z počítača alebo mobilnej aplikácie, ak to robíte na iPhone alebo Android (v takom prípade vás požiada o potvrdenie na otvorenie aplikácie) .

Je dôležité, aby ste napísali adresu URL tak, ako sme vysvetlili , pretože ak uvediete zátvorky, spojovníky alebo iné symboly, ktoré sa zvyčajne používajú v medzinárodných telefónnych číslach, trik nebude fungovať.

Okrem toho môžete voliteľne zvoliť vytvorenie odkazu v okrem začatia konverzácie zahrňte aj určitý text. To je veľmi užitočné, ak potrebujete poslať tú istú správu na niekoľko čísel, ktoré nie sú vo vašom kalendári, alebo ak chcete vytvoriť odkaz na zasielanie správ priamo vám z vášho webu, sociálnych sietí atď.

To znamená po telefónnom čísle, ktoré by ste mali uviesť ? Text = a požadovaný text, pričom medzery nahradíte znakom % dvadsať. Vytvorenie správy týmto spôsobom môže byť v oblasti medzier trochu zložité, ale ak ju potrebujete poslať mnohým rôznym ľuďom, môže vám ušetriť veľa času.

Čo si myslíte o tejto možnosti začať konverzácie na WhatsApp s číslami, ktoré nie sú uložené vo vašom kalendári? Dúfam, že vám to bude užitočné a že ich teraz môžete začať používať.

Pozri tiež: Apple Pay oficiálne prichádza do Maďarska a Luxemburska