Ako otočiť video na iMovie pre MacOS alebo iPadOS

Ako otočiť video na iMovie pre MacOS alebo iPadOS

Spoločnosť Apple nám ponúka celý katalóg bezplatného softvéru a nástrojov alebo softvér dodávaný s každým z jej produktov. Pomocou týchto aplikácií a programov dokážeme to, čo nám niektoré natívne aplikácie neumožňujú, a ešte oveľa viac. Kreativita, vývoj a úpravy v dosahu kohokoľvek, jednoducho a rýchlo. V tomto prípade si povieme niečo o iMovie a možnostiach rotácie, ktoré v ňom nájdeme video, buď s verziou pre Mac alebo iPad. Čoskoro to môžeme urobiť vo Fotkách preiOS 13bez problému, ale zatiaľ musíme naďalej používať iMovie alebo iné aplikácie.

Otočte video v aplikácii iMovie pre Mac alebo iPad

Pokiaľ ide o otáčanie videa, spoločnosť Apple nám ponúka, že to urobíme vľavo alebo vpravo. Táto možnosť je k dispozícii vykonaním nasledujúcich krokov: Najskôr vyberte klip, ktorý chcete otočiť alebo upraviť. Po druhé, budete musieť kliknúť na tlačidlo orezania, štvorcovú ikonu. Nemáme v úmysle obraz zostrihať alebo zmeniť pohyb, ale otočiť ho, takže prejdeme k tretiemu kroku: otočeniu. K dispozícii v dvoch obdĺžnikových ikonách so šípkami na rovnakom paneli, ktorý slúži na nastavenie štýlu pod nástrojmi na úpravu na miniatúre videa. Je to také ľahké a rýchle na vašom počítači Mac.

Ak sa chcete vrátiť späť, môžeme urobiť príkaz späť (Command + Z) alebo opakovať postup a hľadať požadované odbočenie. Ako pre iMovie pre iOS, video môžeme otočiť tak, že klikneme na klip, dotkneme sa tlačidla orezania a dvoma prstami ho otočíme manuálne. Také ľahké.

casper pre snapchat apk

Ako otočiť video na iMovie pre MacOS alebo iPadOS

Čoskoro natívne v aplikácii Apple Photos

Ako sme už povedali vyššie, táto funkcia prevrátenia alebo otočenia videa bude vo Fotkách k dispozícii natívne. Môžeme tedaupraviťoveľa úplnejším a ľahším spôsobom bez použitia aplikácií tretích strán alebo samotnej iMovie. Postupne sledujeme veľmi zaujímavý vývoj a väčšia sloboda a kapacita pre používateľov, čo treba oceniť. Napriek tomu, pretože montáže a trochu profesionálnejšiu edíciu nie je možné vykonať pomocou aplikácie Apple Photos, odporúčame používať iMovie alebo iné, buď na Macu alebo naiPhonea na iPade.

vymazať nastavenia automatického otvárania

A už ste vedeli, ako otočiť video na vašich zariadeniach a zariadeniach?

Pozri tiež: Ak máte nefunkčnú obrazovku Apple Watch, mohla by ju Apple opraviť zadarmo