Ako vykoreniť SM-N950U / U1 - Galaxy Note 8 Snapdragon

Teraz môžete zakoreniť Galaxy Note 8 Variant Snapdragon na všetkých amerických dopravcoch v USA využívajúci novú koreňovú metódu Extreme Syndicate. Pokyny v tejto príručke sú kompatibilné s akýmkoľvek procesorom Snapdragon Note 8 s číslom modelu SM-N950U / SM-N950U1 a revíziou zavádzača V7. V tomto článku si povieme, ako rootnúť SM-N950U / U1 - Galaxy Note 8 Snapdragon. Poďme začať!

Spoločnosť Samsung pohotovo spracúvala svoje vlajkové lode v dvoch rôznych variantoch - Exynos a Snapdragon. Rovnaké to bolo aj v prípade, keď spoločnosť uviedla na trh S7 a v tomto prípade aj pre Galaxy Note 8. Existuje veľa situácií, keď Exynos v prípade Samsungu nedostatočne napája variant Snapdragon. Ten, o ktorom si však dnes povieme, je - zakorenenie variantu Snapdragon Galaxy Note 8.

Ak je váš telefón na BL V1, V2 alebo V3, požadované súbory a pokyny nájdete v starej archivovanej kópii tejto stránky.

Zakorenenie varianty Galaxy Note 8 Snapdragon

Veci sú v skutočnosti veľmi odlišné a zároveň ťažké, pokiaľ ide o variant telefónu Snapdragon. Je to tak preto, lebo na rozdiel od variantov Exynos nie je možné bootloader variantov Snapdragon odomknúť. A teda všeobecná metóda blikania TWRP cez ODIN a následného zakorenenia cez Magisk určite zlyhá.

okná modré šípky na ikonách

Túto najnovšiu metódu na zakorenenie Snapdragon Galaxy Note 8 vyvinul a priniesol nám tím Extreme Syndicate. Ide o tú istú skupinu, ktorá nedávno vyvinula riešenie rootovania pre Snapdragon Galaxy S9, S9 + a Note 9. Člen tímu a XDA RD elliwigy je ten, kto skutočne našiel exploit, ktorý sa používa na rootovanie telefónu.

XDA RC a vývojár jrkruse je ten, kto sa zaoberá vývojovou oblasťou pre Snapdragon Galaxy Note 8. Je to rovnaká osoba, ktorá pôvodne priniesla metódu zakorenenia pre Snapdragon Galaxy S8, S8 + a Note 8, ktorú používame v tejto príručky predtým. Táto metóda bola však obmedzená iba na bootloadery V5 a V6. S najnovšou revíziou bootloadera, teda V7, stará metóda nefungovala.

Takže jrkruse upravil koreňovú metódu Extreme Syndicate tak, aby fungovala na Note 8. To znamená, že teraz môžete ľahko rootnúť svoj Snapdragon Galaxy Note 8, na ktorom je spustený bootloader V7.

Potom

Teraz skôr, ako začnete a budete postupovať podľa pokynov, pozrite si niektoré dôležité informácie uvedené nižšie, aby ste sa oboznámili s metódou, ktorá bude nasledovať.

 • Táto príručka a priložené pokyny sa týkajú iba variantu Galaxy Note 8 Snapdragon s číslami modelov SM-N950U a N950U1, čo sú americké modely.
 • Táto metóda bude fungovať, iba ak váš telefón používa bootloader verzie V7.
  • Verziu bootloaderu telefónu nájdete na stránke Nastavenia → O telefóne → Informácie o softvéri a skontrolujte informácie v časti „ Verzia základného pásma „Oddiel. Ako napríklad, ak sa hovorí N950USQS7DTA5. S7 tu označuje verziu bootloaderu, ktorou je V7.
 • Týmto sa neodomkne bootloader telefónu. Stále to bude zamknuté.
 • Počítadlo KNOX sa vôbec nevypne.
 • Root na zariadeniach Android Pie alebo Oree nie je možný. Jednoduchšie povedané, nebudete mať oprávnenie root pre Android Pie alebo Oreo. Máte teda tieto dve možnosti:
  • Ak chcete skutočne rootovať, buď sa držte vopred zakoreneného operačného systému Android Nougat.
  • Alebo si nainštalujte Android Pie ROM s obnovením Safestrap. Po nainštalovaní môžete program Safestrap použiť na úpravy telefónu blikaním zipsov alebo úpravami v systémovom oddiele.
   To má niekoľko ďalších výhod a tiež to, že ROM odkrýva akékoľvek zbytočné aplikácie, má funkcie ako natívny hotspot a podporu viacerých používateľov a má tiež funkcie Samsung Pay, Secure Folder a Samsung Pass.

Nevyhnutné predpoklady koreň sm-n950u

 • Počas tohto procesu bude interné úložisko vášho zariadenia a všetky dáta vymazané (pravdepodobne viackrát). Nezabudnite si preto kompletne zálohovať všetky svoje dáta uložené v telefóne. Navrhujeme, aby ste postupovali podľa nášho sprievodcu zálohovaním telefónov s Androidom.
 • Nabite Note 8 na dostatočnú úroveň nabitia batérie. Toto zabráni akémukoľvek rozbitiu počas procesu.
 • Nainštalujte si do svojho počítača najnovšie ovládače Samsung Mobile USB a ovládače USB Qualcomm HS-USB QDLoader.
 • Stiahnite si tiež najnovší balík nástrojov platformy Android, rozbaľte ho a pridajte do svojej Windows PC PATH (premenná prostredia). Prípadne môžete tiež použiť programy Minimal ADB a Fastboot, ktoré za vás automatizujú celý proces.
 • Stiahnite si odtiaľto Modded Odin v3.13.1 od Raymonda a extrahujte stiahnutý súbor ZIP na ľahko dostupné miesto vo svojom počítači.

Keď máte všetko nastavené, môžete ľahko rootnúť Galaxy Note 8 Snapdragon. Ak ste v celej koreňovej scéne nováčikom, nezabudnite si pred vykonaním dať načas a porozumieť každému kroku.

Ako vykoreniť Galaxy Note 8 Snapdragon?

Pre vaše pohodlie a lepšie pochopenie sme rozdelili úplné pokyny do 5 rôznych krokov. Dbajte na to, aby ste ich dodržali v uvedenom poradí a taktiež nevynechajte žiadny z krokov.

Vykonajte obnovenie továrenských nastavení a vstúpte do režimu sťahovania v Galaxy Note 8 | koreň sm-n950u

Prvým krokom pri rootovaní je obnovenie továrenských nastavení pomocou obnovenia zásob a potom bootovanie vášho Snapdragon Note 8 do režimu sťahovania. Urobiť tak:

 • Vypnite telefón úplne.
 • Potom podržte súčasne tlačidlá zvýšenia hlasitosti, Bixby a napájania, aby sa telefón spustil do režimu obnovenia zásob.
 • V režime obnovenia vyberte pomocou tlačidiel hlasitosti možnosť „Vymazanie údajov alebo obnovenie továrenských nastavení“ a výber potvrďte stlačením vypínača.
 • Po zobrazení výzvy výber potvrďte výberom položky „Obnovenie továrenských údajov“.
 • Teraz vyberte v rámci obnovy zásob možnosť „Reboot to Bootloader“, aby ste vo svojom Galaxy Note 8 vstúpili do režimu sťahovania.

Flash kombinovaný firmvér pomocou nástroja Odin Flash Tool koreň sm-n950u

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je stiahnuť kombinovaný balík firmvéru ( COMBINATION_FA70_N950USQU7ASK1.tar.7z ) pre váš Snapdragon Note 8 z časti „Stiahnutie“ vyššie. Po stiahnutí rozbaľte súbor (pomocou 7Zip alebo iného archívneho nástroja) na vhodné miesto v počítači. Teraz by ste mali mať súbor s firmvérom kombinácie pre váš telefón v .tar.md5 formát. Toto je súbor, ktorý je potrebné flashovať.

Teraz teda pripojte telefón k počítaču, keď je v režime sťahovania, pomocou kábla USB. Potom spustite upravený nástroj Odin dvojitým kliknutím na ‘ Modded Odin v3.13.1 Raymonf.exe „Spis. Grafické používateľské rozhranie nástroja Odin by sa teraz malo zobraziť na obrazovke vášho počítača a malo by sa na ňom zobraziť port COM, ku ktorému je pripojená vaša Note 8. Klikni na ' AP ‘A vyberte súbor s firmvérom kombinácie (t.j. COMBINATION_FA70_N950USQU7ASK1.tar.md5 ), ktoré ste extrahovali skôr.

Teraz ste pripravení blesknúť telefón. Len sa uistite, že „ F.Nastavte čas „A“ Automatické reštartovanie „Možnosti sú zaškrtnuté v nástroji Odin. Nakoniec stlačte ‘ Štart „Tlačidlo v Odine, aby sa prebleskoval kombinovaný firmvér vášho Snapdragon Note 8.

keď sa proces skončí, mali by ste vidieť ‘ PASS! „Správa v nástroji Odin a váš telefón sa automaticky reštartuje do kombinovaného operačného systému. Pretože sa jedná o nízkoúrovňový testovací firmvér používaný interne spoločnosťou Samsung, používateľské rozhranie sa bude líšiť. Mal by vyzerať podobne ako ten, ktorý je zobrazený na obrázku nižšie.

Spustite súbor „APPS_INSTALLER.bat“ a reštartujte telefón | koreň sm-n950u

Teraz v tomto kroku musíte v počítači spustiť dávkový súbor, ktorý načíta niektoré aplikácie, ktoré musia pokračovať v procese rootovania.

Takže s telefónom Galaxy Note 8, ktorý je teraz v kombinovanom operačnom systéme, pripojte ho k počítaču pomocou kábla USB. Potom si stiahnite súbor „N8_ROOT.7z“ z časti „Stiahnutie“ a rozbaľte ho do svojho PC. Súbory extraktu by mali obsahovať binárne súbory ADB, kopu súborov APK a dva dávkové súbory systému Windows, konkrétne „APPS_INSTALLER.bat“ a „ROOT_INSTALLER.bat“.

Jednoducho dvakrát kliknite na súbor „APPS_INSTALLER.bat“, aby sa spustil. Potom nainštaluje požadované súbory APK do poznámky 8. Po dokončení reštartujte telefón.

Udeľte povolenie na čítanie, zápis a vykonávanie pre oblasť „Trvať“

Keď sa telefón zavádza, mal by vás vyzvať, aby ste vybrali predvolenú aplikáciu spúšťača. Vyberte si „Pixel Launcher“, pretože by vám uľahčilo hľadanie nainštalovaných aplikácií.

Teraz choďte do zásuvky aplikácie, spustite ‘ Továreň NAME „Prihláška a zadajte * # 9900 # v číselníku. To by malo otvoriť „ SysDump „Obrazovka, ktorá zobrazí veľa rôznych testov ladenia. Posuňte zobrazenie nadol a vyberte možnosť AUDIO CORE DEBUG „, Potom“ TESTOVAČ POMOCI ', a nakoniec ' Utility '.

Teraz by ste mali vidieť AUDIOCOREDEBUG „Obrazovka s niekoľkými možnosťami. Klepnite na pole s textom „ Príkazy ADB „, Zadajte„ chmod -R 0777 / pretrvávať „A stlačte ODOSLAŤ „Tlačidlo. Príkaz v zásade udelí oprávnenie na čítanie / zápis / spustenie pre oddiel „Zachovať“ vašej poznámky 8.

Spustite súbor „ROOT_INSTALLER.bat“, aby ste rootli aplikáciu Galaxy Note 8 Snapdragon | koreň sm-n950u

Teraz, aby ste mohli rootnúť svoj Snapdragon Galaxy Note 8, musíte vo svojom počítači spustiť súbor „ROOT_INSTALLER.bat“. Ak to chcete urobiť, jednoducho pripojte telefón k počítaču pomocou kábla USB a dvakrát kliknite na súbor „ROOT_INSTALLER.bat“, ktorý ste predtým extrahovali počas kroku č. 3.

ako zobraziť váš facebookový profil ako niekto iný na

Dávkový súbor skopíruje všetky požadované koreňové binárne súbory a reštartuje telefón. Keď sa vaša Note 8 reštartuje, mala by byť zakorenená prostredníctvom SuperSU a môžete to potvrdiť spustením aplikácie „FlashFire“. V tomto okamihu budete mať vo svojom telefóne nainštalovaný program SafeStrap Recovery.

Hneď ako proces blikania skončí, váš Snapdragon Note 8 sa reštartuje na obnovenie Safestrap. Obnova je založená na TWRP v3.3.1-0 a sleduje rovnaké používateľské rozhranie. Môžete ho použiť na flashovanie režimov, zálohovanie alebo obnovenie zálohy Nandroid, flash súborov s obrázkami firmvéru atď.

Nainštalujte ROM

Proces sa ešte neskončil. Ako si môžete všimnúť, na telefóne stále beží kombinovaný OS. Od tejto chvíle máte na výber z dvoch možností - (1) Inštalácia vopred zakorenenej Nougat ROM alebo (2) Inštalácia Android Pie ROM s nástrojom Safestrap Recovery.

1: Nainštalujte vopred zakorenenú Nougat ROM | koreň sm-n950u

Musíte si len stiahnuť vopred zakorenenú Nougat ROM, extrahovať z nej súbor system.img a flashovať pomocou Safestrap Recovery. Ďalej budete tiež musieť flashovať obnovenie Safestrap kompatibilné s Nougat (cez samotný Safestrap) a potom opravu problémov s odomknutím odtlačkom prsta a tváre (cez Odin). Postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

 • Stiahnite si do svojho počítača nasledujúce súbory:
  • Rooted_N950USQS3BRB4.rar
  • Safestrap-4.10-B03-GREATQLTE-NOUGAT.zip
  • BL_N950_NOUGAT_V7.tar.7z
 • Extrahujte súbor system.img zo stiahnutého súboru Rooted_N950USQS3BRB4.rar pomocou archívneho nástroja (napríklad 7Zip, WinRAR atď.).
 • Preneste extrahované súbory system.img a Safestrap-4.10-B03-GREATQLTE-NOUGAT.zip do úložiska Snapdragon Note 8.
 • Keď sa zobrazí úvodná obrazovka Safestrap, teraz reštartujte telefón a stlačte tlačidlo „Obnoviť“.
 • V Safestrap klepnite na tlačidlo Inštalovať a potom na Inštalovať obrázok
 • Prejdite do interného úložiska telefónu a vyberte súbor system.img. Po zobrazení výzvy na výber oddielu vyberte položku Image systému.
 • Potiahnite prstom po spodnej časti a blesknite vopred zakorenený obraz systému Nougat na vašom Galaxy Note 8 Snapdragon .
 • Teraz sa vráťte do hlavnej ponuky obnovenia a znova stlačte tlačidlo Inštalovať.
 • Vyberte súbor Safestrap-4.10-B03-GREATQLTE-NOUGAT.zip a flashujte ho.
 • Po dokončení choďte do ponuky Reštart v Safestrap a klepnite na STIAHNUŤ. Váš telefón by sa mal teraz reštartovať a vstúpiť do režimu sťahovania.
 • Pripojte telefón k počítaču, kým je v režime sťahovania.
 • Spustite upravený Odin od Raymonfa a v priečinku BL vyberte súbor BL_N950_NOUGAT_V7.tar.md5
 • Nakoniec kliknite na tlačidlo Štart, aby sa súbor flashoval.

2: Nainštalujte si Android Pie Safestrap ROM | koreň sm-n950u

Stiahnite si balíček ROM Android Pie Safestrap ROM z tohto odkazu. Po stiahnutí rozbaľte vo svojom počítači balík ‘N950USQS7DTA5_SAFESTRAP.rar’. Extrahované súbory by mali obsahovať všetko, čo potrebujete na blikanie ROM.

 • Preneste súbor „DTA5_SYSTEM.img“ do interného úložiska poznámky 8.
 • Reštartujte telefón a obnovte ho SafeStrap. Za týmto účelom vypnite telefón a zapnite ho. Keď uvidíte úvodnú obrazovku Safestrap, jednoducho stlačte kláves „Obnovenie“ a vstúpte do režimu obnovenia.
 • V Safestrap prejdite do časti „Inštalovať“ a stlačte tlačidlo „Inštalovať obrázok“ v dolnej časti. Prejdite do interného úložiska telefónu a vyberte súbor „DTA5_SYSTEM.img“, ktorý ste preniesli skôr.
 • Keď sa zobrazí výzva na výber oddielu, vyberte položku „Obrázok systému“ a potiahnutím prstom rozblikajte súbor a nainštalujte Android Pie ROM na svoj Snapdragon Note 8.
 • Teraz choďte v ponuke Safestrap na ponuku „Reštartovať“ a vyberte možnosť „Stiahnuť“. Týmto sa telefón reštartuje do režimu sťahovania.
 • Pripojte telefón k počítaču, kým je v režime sťahovania.
 • Spustite upravený nástroj Odin dvojitým kliknutím na súbor „Modded Odin v3.13.1 Raymonf.exe“.
 • Načítajte nasledujúce súbory do príslušných slotov v nástroji Odin:
  • Súbor „BL_N950USQS7DTA5.tar.md5“ v slote „BL“.
  • Súbor „HOME_CSC_OYN_N950U_CACHE.tar.md5“ v slote „CSC“.
 • Nakoniec kliknite na tlačidlo „Štart“, aby ste začali blikať

Po dokončení procesu blikania by sa vám v Odinovi mala zobraziť správa „PASS!“ A telefón by sa mal automaticky reštartovať. Teraz máte v telefóne nainštalovanú Android Pie ROM spolu s predinštalovanou obnovou SafeStrap. To znamená, že môžete použiť obnovenie na flashovanie režimov v Snapdragon Note 8.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok o koreňovom adresári sm-n950u páči, a pomôže vám. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako vykonávať Moto Z2 Play Root-Install TWRP