Ako vykoreniť HTC One M9 na aktualizáciu 5.1

Android 5.1 OTA sa teraz rozbieha pre HTC One M9, zatiaľ čo Verizon a Rogers odteraz aktualizáciu tlačia k veľkému množstvu používateľov, rôzne variácie po celom svete budú mať za pár dní / týždňov tiež 5.1.

Aktualizácia 5.1 údajne prinesie opravu Stagefright pre One M9, za ktorú sme sa strašne vešali. Okrem toho existuje aj ochrana proti vynulovaniu v spracovateľskom závode, ktorá pri krádeži alebo strate overuje reset zariadenia z priemyselného zariadenia, takže je zbytočné pre kohokoľvek, kto sa ho bude snažiť použiť bez súhlasu prvého používateľa (vášho).

Root HTC One M9

Pokiaľ ide o root na HTC One M9 po aktualizácii Android 5.1, našťastie HTC neurobilo vôbec nič ako Samsung, ktorý po aktualizácii zlomí root v zariadení. Môžete dokonca teraz rootnúť svoj One M9 rovnako, ako ste to robili pred použitím obnovy SuperSU zip a TWRP. Nasleduje niekoľko krátkych pokynov k možnosti, že ste nestihli vlak pri zakorenení zariadenia HTC One M9 v systéme Android 5.0.

Tiež si pozrite: Povoliť Facebook Messenger Chat Heads na Marshmallow

Vykoreňte HTC One M9 na 5.1

Odomknite bootloader

Ak chcete mať možnosť rootovať HTC One M9, musíte najskôr otvoriť bootloader v zariadení, aby ste si do zariadenia neskôr nainštalovali TWRP recovery alebo nejaké iné vlastné obnovenie.

Nainštalujte si TWRP Recovery

Druhá vec, ktorú musíte vo svojom zariadení HTC One M9 urobiť, je nainštalovať si do zariadenia obnovenie TWRP. Blikanie TWRP je skutočne jasný postup. Získate súbor TWRP .img zo stránky teamwin a nahráte ho na svoje zariadenie. Z prostriedkov Fastboot pomocou príkazu twrp.img na rýchle obnovenie blesku fastboot.

Stiahnite si TWRP Recovery

Flash SuperSU od TWRP

Teraz konečne, po otvorení bootloaderu a nainštalovaní TWRP. Váš HTC One M9 bežiaci na aktualizáciách 5.1 môžete vykoreniť.

Jednoducho stiahnite najnovšiu SuperSU z odkazu na stiahnutie pod a preneste ju do telefónu. Potom spustite obnovenie TWRP a stačí flashovať súbor SuperSU .compress. Prostredníctvom zotavenia nie je potrebné nijaké utieranie.

Stiahnite si Super SU

Keď bliká zips, reštartujte telefón a v zásuvke aplikácie vyhľadajte aplikáciu SuperSU. Ak chcete overiť, či sa root dostane na server, stiahnite si z Obchodu Play aplikáciu Root Checker.