Ako vyriešiť chybu aktualizácie Windows 10 0x80070002

Všetci vieme, že chybové kódy systému Windows (chyba 0x80070002) sú dosť všeobecné. Pravdepodobne sa môžete stretnúť s rovnakým kódom chyby, keď sa pokúsite urobiť dve zjavne odlišné veci. Chybové kódy sú dosť zásadné na to, aby opravili problémy s koncovým používateľom. Zriedkavo sa vyskytujú nejasné problémy, ktoré môžu spôsobiť problémy na vašom počítači. Avšak Windows 10 Chyba aktualizácie 0x80070002 je o dosť ľahšia oprava. Aktualizácia, ktorú sa nepodarí nainštalovať, je však celkom jednoduchá. Rozlíšenie je odstrániť nainštalovanú aktualizáciu, prevziať ju znova a potom sa ju pokúsiť stiahnuť. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť. Najskôr manuálne pri každom odstránení aktualizačných súborov. Ďalšia, automaticky používajúca aplikáciu Windows Update Troubleshooter od spoločnosti Microsoft. Obe vyššie uvedené metódy si vyžadujú práva správcu.

Ručné odstránenie aktualizácie

Typ services.msc vo vyhľadávaní Windows kliknite pravým tlačidlom myši na výsledok pracovnej plochy Služby a zvoľte 'Spustiť ako správca' . Otvára okno Servis. Teraz vyhľadajte službu Windows Update a pozastavte ju.

Potom otvorte program Prieskumník súborov, presuňte sa na nasledujúce miesto a odstráňte všetko v priečinku Stiahnutie.

  C:WINDOWSSoftwareDistributionDownload  

Ďalej sa vráťte späť do okna Služby a znova spustite službu Windows Update. Prejdite do aplikácie Nastavenia a vyberte skupinu nastavení Aktualizácia a zabezpečenie. Na karte Windows Update vyhľadajte najnovšie aktualizácie. Jednoducho nainštalujte a stiahnite si všetky nové dostupné aktualizácie.

Poradca pri riešení problémov so službou Windows Update

Najskôr si stiahnite aplikáciu Windows Update Troubleshooter. Teraz aplikáciu spustite pomocou práv správcu, t. J. Kliknite pravým tlačidlom myši na súbor, ktorý ste stiahli, a vyberte ho 'Spustiť ako správca' z kontextového menu.

Povoľte aplikácii skontrolovať problémy a vykonajte všetky opravy, ktoré odporúča. Aplikuje všetky riešenia naraz, alebo môže aplikovať mnoho opráv jednotlivo. Tu nehrozí riziko, že stratíte akékoľvek súbory alebo údaje. Keď aplikácia dokončí inštaláciu aktualizácií, odporučí iné riešenie, ktoré vám umožní, aby ste pre svoje zariadenie mali k dispozícii čakajúce aktualizácie.

Po zobrazení správy s oznámením, že pre váš systém sú k dispozícii aktualizácie. Stačí otvoriť aplikáciu Nastavenia a prejsť na Aktualizácie a zabezpečenie> Windows Update. Teraz skontrolujte všetky aktualizácie a rovnaké chyby sa nepodarilo nainštalovať, keď sa vyskytla chyba 0x80070002. Nainštalujte ich tiež bez problémov.

To by malo vyriešiť akýkoľvek problém s aktualizáciou, ktorý má chybu 0x80070002, táto metóda však nevyrieši všetky problémy s aktualizáciou systému Windows.

Záver:

Tu je všetko o tom, ako vyriešiť chybu 0x80070002. Už ste sa niekedy stretli s chybou? Chcete sa podeliť o nejaké tipy a triky na odstránenie chyby? Ak áno, dajte nám vedieť svoje myšlienky a návrhy v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: