Ako vyriešiť chybu prehliadača Chrome - tento súbor sa bežne nesťahuje a môže byť nebezpečný

Skúšali ste niekedy vyriešiť chybu prehliadača Chrome? V prehliadači Chrome je zabudovaný antivírusový program, ktorý skenuje súbory, ktoré inštalujete alebo sťahujete. Počas sťahovania zjavne neškodného súboru Chrome samozrejme blokuje aj to, že sa hovorí, že súbor sa nestiahol a môže byť škodlivý. Väčšinou sa to stane so spustiteľnými súbormi, skriptmi a súbormi ZIP. Poďme sa pozrieť na to, ako to môžete vyriešiť.

Ak sa rozhodnete vyhnúť sa varovaniu prehliadača Chrome, vystavujete sa riziku inštalácie škodlivého súboru. Súbor nemožno spustiť automaticky po nainštalovaní, uistite sa však, že musí byť škodlivý.

Vyriešiť „súbor sa bežne nestahuje a môže byť nebezpečný“

Súbor je blokovaný, akonáhle je nainštalovaný alebo stiahnutý a na paneli sťahovania môžete vidieť tlačidlo „Zahodiť“ umiestnené vedľa neho. Jednoducho klepnite na rozbaľovaciu šípku umiestnenú vedľa nej a vyberte ikonu „Ponechať“ výber. Súbor sa automaticky uloží na váš miestny disk.

Ďalším krokom je skenovanie. Prehliadač Chrome určite hlási falošné poplachy, takže môžete buď použiť antivírusový program pre počítač, alebo len aplikáciu skontrolovať VirusTotal .

Ak váš antivírus na pracovnej ploche alebo VirusTotal tiež označí súbor ako škodlivý. Potom nie je dobrý nápad to stále vykonať. Pri používaní programu VirusTotal jednoducho sami ručne odstránite súbor. Po naskenovaní pomocou antivírusovej aplikácie pre počítač. Rovnako to pre vás odstránil alebo umiestnil do karantény. Po uložení súboru do karantény ho jednoducho odstránite z počítača.

Falošné pozitíva

Akonáhle máte podozrenie, že súbor dostáva falošný poplach, tj. Je označený ako škodlivý, aj keď to tak nemusí byť, môžete jednoducho urobiť tieto dve veci. Najskôr analyzujte, či aplikáciu inštalujete na správnom mieste. Napríklad pri pokuse o inštaláciu alebo stiahnutie prehrávača VLC bude označený alebo označený. Jednoducho nezabudnite, že to získavate z webových stránok prehrávača VLC, ale nie z online úložiska.

čo je súbor chd

Ďalšou vecou, ​​ktorú môžete urobiť, je spojiť sa s vývojárom a umožniť mu vedieť, že jeho aplikácia je označená. Dúfajme, že toho veľa nezvládnete. Jednoducho počkajte, kým vývojár zareaguje, a je dosť možné, že s tým nič neurobí. V tejto situácii chcete nájsť úplne inú aplikáciu, ktorá nedokáže rovnakú prácu. Nie je to celkom jednoduché, ale je to oveľa lepšie, ako znečisťovať počítač.

akciový android prestal fungovať

Ak uvažujete o riskovaní súboru aj napriek tomu, že ho označili Chrome.VirusTotal a antivírusová aplikácia pre počítač, pokúste sa ho spustiť v karanténe, aby ste zabránili poškodeniu, ktoré spôsobí.

Záver:

Tu je všetko o riešení chyby prehliadača Chrome. Stretli ste sa niekedy s týmto problémom? Pomohli naše návrhy problém vyriešiť? Našli ste nejaké ďalšie riešenia, ktorým sa v tomto článku nemôžeme venovať? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Do tej doby! Mier von 🥰

Prečítajte si tiež: