Ako zabrániť spoločnosti Apple v počúvaní vašich nahrávok Siri v systéme iOS

Ako zabrániť spoločnosti Apple v počúvaní vašich nahrávok Siri v systéme iOS

mega offline úložisko plné

Aj keď je pravda, že Siri je pre mnohých používateľov každý deň celkom užitočný, musíme si tiež uvedomiť, že pokiaľ ide o ochranu súkromia, nemusí to byť najviac odporúčaný nástroj. A ak sa pozrieme späť, nie je to tak dávno, čo vyšla správa, že Apple uchovával nejaké záznamy rozhovorov s dotyčným hlasovým asistentom, a že asi 1% z týchto nahrávok bolo počutých a interpretovaných priamo ľudskými osobami.

Spočiatku sa to robí s cieľom vylepšiť, ale pravdou je, že to veľa odhaľuje súkromie používateľov. A práve z tohto dôvodu, vzhľadom na to, že firma nemá žiadne zjavné oficiálne riešenie, bola vytvorená alternatívna korekcia, pomocou ktorej môžete získať Apple prestane ukladať vaše konverzácie so Siri priamo na jej serveroch .

Ako zabrániť spoločnosti Apple v ukladaní vašich konverzácií so Siri

Ako sme už spomenuli, aj keď je veľa používateľov, ktorí o to požiadajú, v súčasnosti neexistuje žiadna oficiálna metóda, ako sa tejto funkcii natívne vyhnúť, ale vývojár Jan Kaiser vytvoril pre iOS svoj vlastný profil, pomocou ktorého túto funkciu priamo deaktivuje. Ak máte záujem o jeho inštaláciu, musíte postupovať podľa týchto krokov :

  1. Na svojom iPhone, iPade alebo iPode touch otvorte Safari a prístup tento odkaz na stiahnutie .
  2. Automaticky sa zobrazí upozornenie oznamujúce, že profil bol stiahnutý a že by ste mali prejsť do nastavení a nainštalovať ho. Potom otvorte aplikáciu Nastavenia .
  3. V okamihu, keď to urobíte, uvidíte, ako na to Stiahnutý profil výstraha sa zobrazí ako prvá. Musíte to stlačiť a potom zvoľte profil Zabrániť protokolovaniu príkazov Siri na strane servera.
  4. Potom už len musíte urobiť stlačte tlačidlo Inštalovať a za chvíľu sa deaktivuje odosielanie dát z vášho prístroja.

Pozri tiež: Ako obnoviť pôvodnú fotografiu po retuši na zariadeniach so systémom iOS