Ako otvoriť karty Chrome Mobile na pracovnej ploche

Všetci vieme, že Chrome spolupracuje s našimi Google účty na synchronizáciu informácií medzi zariadeniami. Synchronizované informácie zahŕňajú heslá, históriu prehliadania, záložky, údaje formulárov a aplikácie. Používatelia majú možnosť zvoliť si, čo majú synchronizovať; Môžu synchronizovať všetky alebo iba selektívne údaje. Táto možnosť synchronizácie údajov je k dispozícii na všetkých platformách, t. J. Chrome pre Windows, macOS, Linux, iOS a Android sú kompatibilné so synchronizáciou. Synchronizácia údajov zahŕňa aj históriu prehliadania na každom zariadení. Používateľom sa môže zdať, že jednoducho zdokonaľuje vyhľadávanie v prehliadači Chrome, ale umožňuje vám otvárať karty pre mobilné zariadenia Chrome na pracovnej ploche. Synchronizujú sa automaticky, takže ak potrebujete pokračovať v prehliadaní od miesta, kde ste ho nechali v telefóne, môžete to urobiť bez použitia ďalších aplikácií.

Povoliť synchronizáciu histórie

Ak chcete otvoriť karty Chrome na pracovnej ploche, musíte sa do prehliadača Chrome prihlásiť pomocou účtu Google na pracovnej ploche aj v telefóne. Je v poriadku, ak sa rozhodnete selektívne synchronizovať údaje, ale nezabudnite synchronizovať svoju históriu.

Musíte byť tiež prihlásení do rovnakého účtu Google v prehliadači Chrome na všetkých zariadeniach, s ktorými chcete synchronizovať.

Prečítajte si tiež: Ako zatrasením zariadenia zapnúť baterku v systéme Android [bez koreňového adresára]

Otvorte karty Chrome

Prehliadač, ako by ste to bežne robili na telefóne s Androidom alebo iPhone v prehliadači Chrome. Až budete pripravení, prepnite na stôl. Otvorte Chrome a do panela s adresou zadajte nižšie uvedený príkaz.

chrome: // history / syncedTabs

Tu sa zobrazia karty zoskupené podľa zariadení. Rozbaľte zariadenie a zobrazte všetky karty, ktoré ste otvorili. Kliknutím na kartu ju otvoríte alebo kliknutím na tlačidlo pretečenia a výberom možnosti Otvoriť všetko ich otvoríte na pracovnej ploche.

Synchronizácia funguje dvoma spôsobmi; Všetky karty, ktoré otvoríte na pracovnej ploche, sa synchronizujú s históriou v systémoch iOS a Android. V systémoch Android a iOS nie sú karty, bohužiaľ, zoradené ako na pracovnej ploche. Skratky, ktoré ste otvorili na pracovnej ploche, sa miešajú s kartami, ktoré ste otvorili na telefóne s Androidom alebo iPhone. Tie, ktoré chcete otvoriť, si musíte zvoliť manuálne, čo je škoda.

Karty sa synchronizujú pomerne rýchlo, takže ak listujete v celulárnom pláne, karty sa zobrazia pri otvorení histórie prehliadania na pracovnej ploche. Ak sa karty nezobrazia, otvorte vo svojom smartfóne prehliadač Chrome a povoľte mu pripojenie k sieti WiFi. Počkajte niekoľko sekúnd a karty sa zobrazia na pracovnej ploche.