Ako vytvoriť jednu stránku na šírku v programe Word?

Ako vytvoriť jednu stránku na šírku v programe Word? Čo to vlastne je? Nedávno som písal textový dokument a narazil som na zaujímavý problém. Mal som asi 20 strán v slove doc. Potreboval som ale iba jedného z nich, aby bol v krajine. Napriek tomu, že slovo MS používam už niekoľko rokov, nikdy som sa do tejto situácie nedostal. Začínam sa hrať s prerušeniami stránok a sekciami asi hodinu. A konečne na to prídem. To, ako vytvoriť jednu stránku na šírku v programe Word. Myslím tým vyriešiť tento problém.

vytvoriť jednu stránku na šírku v slove

Vytvorenie jednostránkovej krajiny v slovnom dokumente bohužiaľ nie je vôbec intuitívna úloha. A ak vôbec nepoznáte zalomenia sekcií. Potom by ste nikdy nedokázali prísť na túto vec.

V tomto článku vám poskytnem jasné pokyny, ako môžete vytvoriť šírku jednej stránky v prostredí dokumentu Microsoft Word 2019 alebo 2016. Postupujte len podľa týchto krokov.

Kroky:

  • Umiestnite kurzor na úplný začiatok stránky, ktorú chcete prevrátiť na šírku. (V našom príklade pracujeme so stranou 2)
  • Potom vyberte Rozloženie alebo Rozloženie stránky > Prestávky > Ďalšia strana vytvoriť sekciu

vytvoriť jednu stránku na šírku v slove

  • Vyberte ikonu Rozloženie stránky kartu a vyberte Orientácia > Krajina .

Čo to urobí, je označenie celej stránky alebo jednej stránky po prestávke, ktorú ste urobili v kroku 2, ako šírku na šírku v slove. V našom príklade sú stránky 2, 3, 4 a ďalšie v krajine. Pretože chceme, aby sa stránka 2 zobrazovala iba na šírku, budeme musieť zmeniť všetky predné strany späť na výšku.

  • Umiestnite kurzor na začiatok nasledujúcej stránky (strana 3 v našom príklade) alebo na nasledujúcu stránku, na ktorej chcete zostať na výšku.
  • Potom vyberte Rozloženie stránky > Prestávky > Ďalšia strana rovnako ako v kroku 2 vytvorte ďalšiu sekciu.
  • Vyberte ikonu Rozloženie stránky kartu a vyberte Orientácia > Portrét . Takto sa zvyšok dokumentu zobrazí na výšku.

Nech sa páči! Teraz ste v programe Microsoft Word 2016 a 2013 úspešne vytvorili jednostránkový formát.

Dôležitá poznámka:

Ak máte na svojej prvej stránke hlavičku. A nechcete, aby to bolo na stránke na šírku. Potom to môžete urobiť (po vytvorení jednostránkovej krajiny v programe Word):

Kroky:

  • Pravým tlačidlom myši kliknite na hlavičku na stránke na šírku a vyberte Upraviť hlavičku
  • Kliknite na ikonu Odkaz na predchádzajúce tlačidlo, aby už nebolo zvýraznené.
  • Odstráňte nadpis pre túto stránku. Mal by zostať na strane 1.

Dúfam, že sa vám tento návod bude páčiť a získate prostredníctvom neho tiež veľa pomoci. V prípade ďalších otázok môžete komentovať nižšie a informovať nás o nich. Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako resetovať a vyprázdniť medzipamäť DNS v systéme Windows 10