Ako nainštalovať MacOS Big Sur Beta - zavádzací inštalátor

Spoločnosť Apple sprístupnila registrovaným vývojárom úvodnú beta verziu systému macOS 11.0, Big Sur, spolu s verejnou beta verziou, ktorá má prísť budúci mesiac. Ak chcete nainštalovať program Big Sur na viac počítačov Mac bez toho, aby ste zakaždým museli sťahovať inštalačný program, alebo chcete iba väčšiu flexibilitu pri inštalácii softvéru. Potom budete musieť vytvoriť zavádzací inštalátor pre beta verziu systému MacOS Big Sur. Našťastie sa to dá dosiahnuť iba niekoľkými krokmi. Nasledujte nás spolu s nami, ako dokumentujeme krok za krokom postup, ako môžete vytvoriť zavádzací inštalátor beta verzie systému MacOS Big Sur. V tomto článku si povieme, ako nainštalovať MacOS Big Sur Beta - bootovateľný inštalačný program. Poďme začať!

Zavádzací inštalačný program

Mať špecializovaný beta inštalátor macOS Big Sur, ktorý je vytvorený na jednotke USB typu palec, je skvelou voľbou pre ľudí, ktorí majú viac počítačov Mac. Že chcú upgradovať na beta verziu systému MacOS Big Sur. Zavádzací inštalačný program USB môžete tiež ľahko použiť ako spúšťací disk, z ktorého môžete zaviesť počítač a nainštalovať beta softvér Big Sur.

Nainštalujte si MacOS Big Sur Beta

Ak chcete aktualizovať aktuálny systém macOS na spúšťacom disku na verziu Big Sur beta na jednom počítači, nepotrebujete zavádzací inštalačný program. Napriek tomu je užitočné mať po ruke zavádzací inštalátor na účely riešenia problémov a pri inštalácii verzie beta systému macOS Big Sure na viacerých počítačoch Mac. Bez toho, aby ste zakaždým museli sťahovať inštalačný program.

Požiadavky

Pred pokračovaním vo vytváraní zavádzacieho inštalátora pre beta verziu systému MacOS Big Sure si pripravme rýchly zoznam potrebných vecí:

 • Kompatibilný počítač Mac so systémom macOS Catalina
 • Jednotka USB typu palec alebo externý disk s najmenej dvanástimi gigabajtmi dostupného úložiska
 • Váš disk musí mať názov Bez názvu a tiež musí byť naformátovaný pomocou možnosti Mac OS Extended
 • Inštalátor systému macOS Beta vo vašom priečinku Aplikácie

Príkaz Terminal, ktorý použijeme, predpokladá, že inštalačný program macOS Beta sa nachádza v priečinku Applications. A Untitled je názov jednotky USB alebo iného externého disku, ktorý budete používať ako zavádzací inštalátor.

Pamätajte na tieto dve veci, skôr ako sa rozhodnete presunúť inštalačný program systému macOS Beta z priečinka Aplikácie a premenovať externú jednotku alebo ju naformátovať pomocou možnosti APFS.

Predpoklady systému macOS Big Sur

Operačný systém je podporovaný týmito nasledujúcimi modelmi počítačov Mac:

 • MacBook (začiatok roka 2015 a novší)
 • MacBook Air (polovica roku 2013 a novšie)
 • Tiež MacBook Pro (polovica roku 2013 a novšie)
 • Mac mini (2014 a novší)
 • iMac (2014 a novší)
 • iMac Pro všetky modely (2017 a novšie)
 • Mac Pro (2013 a novší)

Ak váš Mac nie je v tomto zozname, nebudete môcť spustiť macOS Big Sur.

Ako sami vidíte, príkaz Terminal, ktorý použijeme, v zásade predpokladá, že inštalačný program macOS Beta sa nachádza v priečinku Applications a Untitled je názov použitej jednotky USB alebo iného externého disku.

Stiahnite si beta verziu systému MacOS Big Sur

Podľa nasledujúcich jednoduchých krokov si stiahnete inštalačný program beta verzie systému macOS.

 • Použite prehliadač Safari na počítači Mac a navštívte portál spoločnosti Apple pre vývojárov na adrese developer.apple.com , potom stlačte odkaz Objavte v navigačnej sekcii navrchu stránky.
 • Klepnite na ikonu ikona systému macOS priamo pod navigačnou časťou.
 • Teraz klepnite na modrú Stiahnuť ▼ tlačidlo v pravom pravom rohu okna a na požiadanie sa prihláste pomocou svojho používateľského mena a hesla Apple ID. Môžete tiež prejsť priamo do sekcie Súbory nasmerovaním prehliadača na adresu developer.apple.com/download.
 • Klepnite na nadpis Operačné systémy v hornej časti stránky.
 • Klepnite na modrú farbu Inštalovať profil tlačidlo vedľa záhlavia beta systému MacOS Big Sur.

Stiahne sa špeciálna aplikácia spoločnosti Apple, ktorá vám umožní stiahnuť najnovšiu verziu systému macOS beta pomocou bežného mechanizmu aktualizácie softvéru v časti Predvoľby systému.

minecraft nepoužíva dedikovaný gpu

Potom

 • Ak Safari automaticky neotvorilo vaše sťahovanie, klepnite na ponuku Zobraziť a vyberte možnosť Zobraziť stiahnuté súbory. Potom dvakrát klepnite na položku macOSDeveloperBetaAccessUtility.dmg Ak chcete pripojiť obraz disku, ktorý bol stiahnutý, do priečinka Stiahnuté súbory vo vašom prehliadači.
 • Z pripojeného obrazu disku potom musíte otvoriť súbor macOSDeveloperBetaAccessUtility.pkg .
 • Týmto spôsobom otvoríte inštalačný program tohto pomocného programu. Klepnite na ikonu ďalej pokračujte kliknutím na tlačidlo v okne Inštalácia nástroja macOS Developer Beta Access Utility.
 • Klepnite na ďalej potom Súhlasím akceptovať softvérovú licenčnú zmluvu spoločnosti Apple.
 • Kliknite na ikonu Inštalácia Kliknite na tlačidlo a potom zadajte svoje heslo správcu pre tento počítač Mac, ak sa zobrazí výzva, potom stlačte Inštalácia softvéru pokračujte tlačidlom.
 • Akonáhle uvidíte správu, že inštalácia bola úspešná. Klepnite na ikonu Zavrieť pokračujte tlačidlom. Voliteľne klepnite Presunúť do koša na otázku, či si chcete ponechať inštalačný program macOS Developer Beta Access Utility alebo ho presunúť do koša.

Pred ukončením inštalačného programu sa potom otvorí tabla s predvoľbami aktualizácie softvéru. Ak nie, otvorte ho ručne klepnutím na ponuku Apple a vyberte možnosť Predvoľby systému. Potom vyberte ikonu Aktualizácia softvéru v okne Predvoľby systému.

Správa pod ozubeným kolieskom by mala obsahovať informáciu, že tento Mac je teraz zaregistrovaný v programe Apple Developer Seed Program. To umožňuje prijímať beta softvér od spoločnosti Apple. Po niekoľkých sekundách sa okno Aktualizácia softvéru obnoví, aby sa zobrazil najnovší príchod, macOS Beta.

Potom

Nainštalujte si MacOS Big Sur Beta

 • Klepnite na ikonu Vylepšiť teraz uchopte inštalačný program a urobte si okamžitý sendvič, kým sa takmer desať gigabajtový súbor nedokončí sťahovanie do vášho počítača.
 • Váš Mac by mal automaticky otvoriť inštalátor a zobraziť úvodnú obrazovku Install macOS Beta. Neklikajte na Pokračovať, pretože teraz nebudeme inštalovať beta verziu. Radšej ho ukončite bez pokračovania v inštalácii výberom možnosti Ukončite inštaláciu systému macOS v ponuke Inštalovať macOS Beta alebo stlačte kombináciu Príkaz (⌘) + Q na klávesnici.

Ak chcete overiť, či si ho inštalátor macOS Beta úspešne načítal do vášho počítača. Klepnite na plochu a vyberte možnosť Aplikácie z ponuky Vyhľadávač Go. V priečinku Aplikácie by sa vám mala zobraziť aplikácia s názvom Install macOS Beta.app.

Odstraňuje sa profil verzie beta

Spolu s inštalátorom stiahnutým do počítača sa chystáme prejsť späť na štandardnú funkciu aktualizácie softvéru, aby váš počítač Mac dostával iba stabilný softvér.

 • Otvorené Aktualizácia softvéru v System Preferences.
 • Kliknite Detaily pod ozubeným kolesom
 • Teraz kliknite na ikonu Obnoviť predvolené nastavenia a zadajte svoje heslo správcu, aby ste potvrdili, že už nechcete, aby tento počítač dostával aktualizácie verzie beta od spoločnosti Apple. Nebojte sa, tým sa neodstráni inštalátor macOS Beta, ktorý sme si stiahli. Po niekoľkých sekundách sa funkcia Aktualizácia softvéru vráti na pôvodné nastavenie.

Správa pod ozubeným kolieskom, ktorá potvrdzuje zaradenie vášho počítača do programu Apple Developer Seed Program, by mala po chvíli automaticky zmiznúť.

Nainštalujte si MacOS Big Sur Beta

Vyberte externú jednotku

Pred vytvorením zavádzacieho inštalátora by ste mali pripraviť jednotku USB typu palec alebo iný externý disk vymazaním. Upozorňujeme, že na disku musíte mať k dispozícii najmenej 16 gigabajtov úložného priestoru, ak si chcete vytvoriť zavádzací inštalátor.

Podľa nasledujúcich jednoduchých krokov vymažete externú jednotku pomocou programu Disk Utility:

 • Otvorené Disk Utility cez Spotlight alebo priečinok Applications alebo Utility.
 • Pripojte USB alebo inú externú jednotku a potom počkajte niekoľko sekúnd vyberte pripojený disk na bočnom paneli Disk Utility pod nadpisom Externé.
 • Vyberte možnosť Vymazať z panela nástrojov Disk Utility v hornej časti okna.
 • Typ Bez názvu do poľa Názov a potom vyberte Mac OS Extended (denník) vedľa rozbaľovacej ponuky Formát. Potom klepnite na ikonu Vymazať tlačidlo. Nenastavujte formát disku na APFS, pretože spolu s ním nebudete môcť vytvoriť zavádzací inštalátor.

Vytvorte spustiteľný inštalačný program pre beta verziu systému MacOS Big Sur

Zavádzací inštalačný program pre beta verziu systému MacOS Big Sur môžete vytvoriť aj s malou pomocou praktického príkazu createinstallmedia v Termináli. Bez ďalších okolkov postupujte podľa týchto krokov:

 • Pripojte USB kľúč alebo inú externú jednotku k počítaču Mac.
 • Spustiť Disk Utility cez Spotlight si vyberte disk v bočnom paneli a použite Vymazať možnosť s podrobnými parametrami.
 • Spustiť Terminál cez Spotlight alebo do priečinka Aplikácie alebo Pomôcka.
 • Zadajte alebo vložte nasledujúci text príkaz v okne Terminál:

sudo /Applications/Install macOS Beta.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/Untitled

 • Kliknite Návrat po zadaní príkazu na jeho vykonanie.
 • Spýtajú sa, zadajte svoj heslo správcu, a udrieť Návrat .
 • Po zobrazení výzvy zadajte Y. potvrďte, že chcete odstrániť zväzok, a kliknite na tlačidlo Návrat .

Po dokončení bude mať vaša jednotka USB typu palec alebo iný externý disk rovnaký názov ako stiahnutý inštalačný program pre macOS, napríklad Install macOS Beta.

stiahnutie firmvéru samsung s7 -

Použite zavádzací inštalátor beta verzie systému MacOS Big Sur

Po vytvorení zavádzacieho inštalačného programu musíte reštartovať počítač Mac a pri štarte vyvolať Startup Manager, ktorý vám umožní zvoliť inštalačný program macOS Big Sur na vašom USB disku alebo iných externých jednotkách ako bootovacom disku.

Postupujte podľa týchto krokov, aby ste mohli používať spustiteľný inštalátor systému macOS Big Sur:

 • Pripojte bootovateľný inštalátor do vášho počítača Mac.
 • Otvorené Systémové predvoľby → Startup Disk a ako nový spúšťací disk zvolí zavádzací inštalátor. Potom klepnutím na tlačidlo Reštartovať spustite program.
 • Váš počítač Mac sa niekoľkokrát reštartuje, kým sa nespustí do režimu obnovenia systému macOS. Ak sa zobrazí výzva, vyberte požadovaný jazyk a potom pokračujte zadaním hesla pre svoj účet.
 • Teraz uvidíte pomocné okno s mnohými možnosťami. Ak chcete inovovať svoju aktuálnu verziu systému macOS na beta verziu systému MacOS Big Sur alebo nainštalovať beta verziu do samostatného oddielu. Vyberte ikonu Nainštalujte si macOS možnosť a klepnite na ďalej , potom postupujte podľa pokynov na obrazovke.

Zabráňte narušeniu svojho súčasného nastavenia

Z ponuky si budete chcieť zvoliť Disk Utility. Pred spustením inštalátora pripravte spúšťaciu disketu vytvorením samostatného oddielu, do ktorého nainštalujete beta verziu. Medzi súčasnou verziou systému macOS a verziou beta systému macOS Big Sur budete môcť bootovať podržaním klávesu Option. Pri používaní počítača alebo zmene predvolieb spouštěcej diskety.

Budete chcieť nainštalovať beta verziu systému MacOS Big Sur bez toho, aby ste narušili svoje súčasné nastavenie. Podľa oficiálnych poznámok k vydaniu spoločnosti Apple sa inštalácia beta verzie systému macOS Big Sur do rovnakého kontajnera APFS ako predchádzajúce verzie systému macOS, napríklad macOS Catalina, zabráni tomu, aby sa mechanizmus aktualizácie softvéru nainštaloval na staršiu verziu systému macOS.

Zmeňte nastavenia zabezpečeného spustenia

Po výbere spustiteľného inštalačného programu - buď pri štarte, alebo prostredníctvom predvoľby Startup Disk. Možno sa zobrazí správa s varovaním, že vaše predvolené nastavenia zabezpečenia neumožňujú počítaču Mac používať externý spúšťací disk.

To platí najmä pre novšie počítače Mac vybavené bezpečnostným čipom spoločnosti Apple, ktorý poskytuje možnosti zabezpečeného spustenia. V takom prípade spustenie v režime obnovenia systému macOS reštartovaním a podržaním Príkaz (⌘) + R kým sa na obrazovke nezobrazí logo Apple.

reklamy netflix medzi epizódami

Po niekoľkých minútach by sa malo obnovenie systému macOS načítať. V ponuke Utility zvoľte Startup Security Utility a na požiadanie zadajte heslo správcu.

Teraz zvoľte možnosť Povoliť bootovanie z externého média, ktorá to robí. Ďalej zatvorte okno Startup Security Utility a z ponuky Apple vyberte Restart.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom tento článok o inštalácii systému MacOS Big Sur Beta páči, a pomôže vám. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Mac: Prevod obrázkov PNG a TIFF na JPG