Ako skryť aplikácie v systéme Android na udržanie bezpečnosti

Skryť aplikácie pre Android: Určite, keď odovzdáte telefón niekomu s obavou, že by mohol preniknúť cez vaše aplikácie. Ako by ste spolu chodili Tinder , ale nechcete, aby o tom vedeli ďalší ľudia. Randenie však môže byť aj tak dosť ťažké. Ak chcete uniknúť všetkým týmto problémom, stačí skryť uvedenú aplikáciu a je to. Tu je niekoľko jednoduchých spôsobov, ako skryť aplikácie v smartfónoch s Androidom.

Ako skryť aplikácie v systéme Android

Kedykoľvek môžete použiť aplikácie ako Tinder, Messenger atď. Toto riešenie zabezpečí ostatným spustenie týchto aplikácií bez vášho súhlasu. Ľudia si však môžu ikonu aplikácie zobraziť. A to je všetko, čo vás súdia, a to tiež nechcete.

Skryť aplikácie pre Android

Tu je príklad, ako skryť aplikácie v systéme Android a ignorovať ľudí, ktorí sa na vás podozrivo pozerajú.

Režim pre hostí

Rovnako ako počítač so systémom Windows, aj v systéme Android máte viac používateľov. Ak chcete skryť všetky svoje aktivity pred ostatnými, jednoducho prepnite do režimu pre hostí. Režim pre hostí premení váš telefón na najnovšie zariadenie a skryje všetky aplikácie tretích strán, ktoré ste si nainštalovali. Hosť teda nemôže zobraziť žiadne aplikácie, obrázky, súbory, chaty atď., Ktoré máte v druhom účte.

Režim pre hostí

Ako vstúpiť do režimu pre hostí?

Ak chcete vstúpiť do režimu pre hostí, jednoducho prejdite na stránku Nastavenia systému. Ak to chcete urobiť, stiahnite zásuvku s upozorneniami a kliknite na ikonu ozubeného kolieska.

V sekcii Nastavenia systému však iba posuňte zobrazenie nadol na položku Možnosti systému v dolnej časti a kliknite na ňu. Na nasledujúcej stránke zobrazíte Rozšírené nastavenia. Kliknutím na ikonu šípky ponuku ďalej rozšírite.

V ponuke Rozšírené nastavenia uvidíte Viac používateľov. Kliknutím na ňu prejdete na stránku Správa používateľov.

Na druhej stránke Používatelia by ste videli 2 používateľov, konkrétne Hosťa a Vaše meno Google . Tieto účty sú predvolene k dispozícii. Teraz kliknite na používateľa Hosť a vstúpte do režimu Hosť.

Keď ste v režime pre hostí, telefón vyzerá po vybalení úplne nový. Ak chcete ukončiť režim hosťa, potiahnite nadol zásuvku s upozorneniami a kliknite na ikonu používateľa.

V ponuke používateľov klepnite na Odstrániť hosťa možnosť. Dostanete vyskakovacie okno na potvrdenie. Kliknite na Odstrániť.

Ak máte doma deti a používajú váš telefón. Navrhujem však, aby ste vytvorili samostatného používateľa. Týmto spôsobom budete mať osobné údaje a aplikácie uložené osobitne v zariadení.

Nova Launcher Prime

Teraz je problémom hosťovského režimu to, že hosťujúci užívateľ nezobrazuje žiadne aplikácie. Vďaka tomu má človek podozrenie, že ste z nejakého dôvodu všetko skryli. Prepínanie tam a späť z hosťovského režimu je tiež príliš náročné a zbytočné. Vyberá to tiež mýto na zdrojoch vášho telefónu. V tejto situácii skúste okrem skrytia všetkého skryť aj jednotlivé aplikácie. Môžete na to použiť aj aplikáciu na spúšťanie tretích strán, ako je Nova.

nova-launcher-prime

Nova Launcher je momentálne jedným z úžasných launcherov v Obchode Play. Ponúka veľa úžasných funkcií, jednou z nich je schopnosť skryť vaše aplikácie. Tiež inovujete na profesionálna verzia programu Nova Launcher na získanie možnosti skrytia. Ak chcete použiť bezplatný spúšťač, môžete prejsť na dolnú časť tohto bodu a zobraziť môj osobný obľúbený.

Ako stiahnuť?

Stiahnite si profesionálnu verziu aplikácie Nova Launcher a nastavte ju ako predvolený spúšťač. Teraz musíme v nastaveniach Nova skryť aplikácie na telefónoch s Androidom. Jednoducho, dlho stlačte na domovskej obrazovke a kliknite na Nastavenia.

V nastaveniach Nova Home kliknite na zásuvky aplikácií a widgetov. Teraz Prejdite do dolnej časti zoznamu funkcií a uvidíte „Skryť aplikácie“ možnosť. Kliknutím na ňu otvoríte ponuku Skryť aplikácie.

V ponuke Skryť aplikácie sa zobrazí zoznam všetkých aplikácií nainštalovaných v telefóne. Stačí tu skontrolovať aplikácie, ktoré chcete skryť.

V našej situácii chcem Tinder skryť. Aplikácia však teraz nebude viditeľná zo zásuvky aplikácie. Aplikácia je síce neviditeľná, ale stále ju uvidíte vo výsledkoch vyhľadávania.

Môžete tiež skryť aplikácie na telefónoch s Androidom v bezplatnej verzii spúšťača Nova, ale nestojí to za to. Odporúčam vám vyskúšať Microsoft Launcher . Je úplne zadarmo a je integrovateľný s rôznymi inými aplikáciami spoločnosti Microsoft, ako sú To-Do, Sticky Notes a OneNote.

Stiahnite si Nova Launcher Prime: Android

Nova Launcher (zadarmo)

Navrhujeme, aby ste si zaobstarali platenú verziu Nova Launcher. Ak však nechcete míňať peniaze, môžete aplikácie v bezplatnej verzii Nova Launcher skryť aj s upozornením.

Nova Launcher-Hide Apps pre Android

Stačí si však nainštalovať aplikáciu Nova Launcher. Po dokončení prejdite do zásuvky aplikácie a posuňte sa na aplikáciu, ktorú chcete skryť. V tomto prípade chcem skryť Tinder. Tak dlho stlačte aplikáciu a dostanete okamžité nastavenia. Klikni na Upraviť možnosť a vyskakovacie dialógové okno, kde môžete aplikáciu premenovať. Zmeňte tiež ikonu.

Pomocou vyskakovacieho okna premenujte aplikáciu Tinder. Odporúčam vám zmeniť názov aplikácie na všeobecný, napríklad Poznámkový blok alebo Hlasový záznamník.

Po mene musíme upraviť ikonu tak, aby sa zhodovala s menom. Jednoducho kliknite na ikonu. V okne na zmenu ikony kliknite na Zabudované, kde sa zobrazia nainštalované obrázky ikon.

Teraz vyberte ikonu, ktorá sa podobá názvu, ktorý ste si ponechali. V mojom prípade som to teda pomenoval ako Hlasový záznamník, Vyberiem vhodnú ikonu. Teraz sa ikona a názov zmenili, kliknite na hotový na uloženie zmien.

Po uložení nenájdete Tinder, keď prechádzate zásuvkou aplikácie. Okrem toho je premenovaný na Hlasový záznamník s inou ikonou.

Stiahnite si Nova Launcher: Android (zadarmo)

Apex Launcher

Diskutovali sme o rôznych spôsoboch, ako to urobiť v Nova Launcher, pretože je to najpopulárnejší launcher. Ak však potrebujete úplne skryť aplikácie v telefónoch s Androidom pred výsledkami vyhľadávania, vyskúšajte Apex Launcher. Tento spúšťač je založený na ochrane súkromia a aplikáciách. Okrem jednoduchého skrytia aplikácie potom nájdete aj pokročilé možnosti ochrany osobných údajov.

Nova Launcher-Hide Apps pre Android

Tu je postup?

Aplikáciu si jednoducho stiahnete a nainštalujete z Obchodu Play. Dlhým stlačením tiež otvoríte ponuku Home. Kliknutím na nastavenie sa dostanete do domovských nastavení spúšťača.

V domovských nastaveniach spúšťača máte samostatnú sekciu s názvom Skryté aplikácie. Kliknutím na ňu vstúpite do ponuky. V ponuke Skryté aplikácie sa však nachádza prázdny zoznam. Ak chcete do tohto zoznamu pridať aplikáciu Tinder, kliknite na tlačidlo Pridať skrytú aplikáciu v dolnej časti obrazovky.

V zozname nainštalovaných aplikácií posuňte zobrazenie nadol a vyberte Tinder alebo ľubovoľnú aplikáciu, ktorú chcete skryť. Po výbere aplikácie kliknite na ikonu Skryť 1 aplikáciu tlačidlo.

Zobrazí sa výzva na zadanie vzoru alebo hesla. Vyberte podľa svojich preferencií. Po dokončení nastavenia môžete zobraziť aplikáciu, ktorú musíte vybrať, aby ste ju skryli, aby sa zobrazila na stránke Skryté aplikácie.

Môžete tiež zabezpečiť, aby sa aplikácia vo výsledkoch vyhľadávania nezobrazovala. Stačí však kliknúť na ikonu ozubeného kolieska v pravom hornom rohu obrazovky.

Na stránke Nastavenia jednoducho posuňte posúvač vedľa textu ShowinSearchResults. Takto zabezpečíte, že sa aplikácia nebude zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania.

Teraz, keď chcete otvoriť aplikáciu, jednoducho prejdite do ponuky Apex Settings Hidden Apps a kliknite na aplikáciu.

Nevýhoda:

Jedinou nevýhodou programu Apex Launcher sú reklamy na celú obrazovku v ponuke Nastavenia. Spúšťač pri prvej inštalácii tiež vytvára na domovskej stránke niekoľko rýchlych skratiek, ako sú Themes, Apex Premium atď. Skratky však stále môžete odstrániť, ale nemalo to tam byť na prvom mieste.

App Hider

App Hider ponúka mnoho rôznych spôsobov, ako skryť aplikácie v Androide. Môžete tiež vytvoriť a klon aplikácie Tinder a vymazať originál jeden. Teraz Tinder žije vo vnútri App Hider. Čo sa však stane, ak si niekto pozrie aplikáciu App Hider? Aplikácie ako napríklad idú o krok ďalej Paralelný priestor , môžete skryť samotný App Hider vo forme kalkulačky. Všetko, čo hľadáte, je aplikácia kalkulačky, ktorú môže použiť ktokoľvek. Ak ale zadáte konkrétny prístupový kód, rýchlo získate prístup k skutočnej aplikácii.

Aplikácia Skryť-skryť aplikácie pre Android

Ak chcete začať, jednoducho si stiahnite a nainštalujte App Hider . Tiež otvorte aplikáciu Skryť a kliknite na ikonu + ikona vpravo hore. Aplikácia umožňuje aj snímky obrazovky, ale rozhranie je celkom intuitívne. Ďalej zvoľte aplikácia chcete naklonovať a App Hider urobí svoje kúzlo. Po dokončení sa vráťte späť do spúšťača systému Android, vyhľadajte aplikáciu Tinder a odinštalovať to. Môžete ich tiež odinštalovať z ponuky Nastavenia. Tinder sa teraz nachádza v aplikácii App Hider. Ak chcete skryť aplikáciu App Hider, potiahnutím z ľavej strany obrazovky získate prístup k ďalším funkciám. Prvým z nich je zabezpečenie aplikácie App Hider. Klepnite na ňu a postupujte podľa jednoduchého postupu.

Riešenia od výrobcov smartphonov

Všímajúc si medzi spotrebiteľmi dopyt po službe, ktorá používateľom umožňuje skryť aplikácie a tiež súbory v telefónoch s Androidom. Výrobcovia OEM ako Xiaomi, Samsung a Huawei vyvinuli svoje vlastné riešenia na mieru. Spoločnosť Samsung tiež ponúka zabezpečený priečinok, ktorý je šifrovaným priestorom v telefóne na ukladanie aplikácií, súborov a všetkého iného, ​​čo sa nachádza vo vašom systéme Android.

Riešenia od výrobcov smartphonov

Spoločnosť Xiaomi neponúka šifrovanú oblasť na ukladanie dôverných súborov a aplikácií, ale ponúka aj Second Space. Funguje to ako režim pre hostí, kde si môžete vytvoriť nový profil a uložiť aplikácie a súbory, ktoré na prvom mieste nebudú viditeľné. To isté platí pre spoločnosť Huawei, ktorá ponúka súkromný priestor.

Tu je všetko o Skryť aplikáciu pre Android. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež:

streamujte počítač do ohňa