Ako dostať vodu z reproduktorov iPhone

Väčšina novších telefónov iPhone je vodeodolná. Spoločnosť Apple však neponúka metódu, ktorá by z vášho iPhonu vodu dostala. Je čudné, že Apple Watch v zásade prichádzajú s touto funkciou vypúšťania vody a dokonca aj so Samsung Galaxy Watch. Ak ste náhodou nechali spadnúť iPhone do bazéna alebo sprchy. Potom ste si mohli všimnúť, že voda, ktorá sa dostane do reproduktora, sa griluje. A to na istý čas vedie k tlmenému zvuku, kým voda skutočne neopustí mriežku reproduktora. V tomto článku si povieme, ako dostať vodu z reproduktorov iPhone. Poďme začať!

Funguje ryža skutočne alebo nie?

Jedným z najslávnejších spôsobov, ako dostať vodu z reproduktora iPhone, je v podstate vložiť ho do vrecka s ryžou na 24 hodín. Áno, ryža pomáha absorbovať vlhkosť na vašom iPhone. Tento proces je však pomalý a trvá celý deň. Našťastie existuje veľa ľahších a rýchlejších metód, ktoré môžu z iPhone dostať vodu. Pozrime sa na ne.

Skôr ako začneme | ako dostať vodu z reproduktorov iPhone

Väčšina telefónov iPhone vydaných po iPhone 7 je skutočne odolná proti striekajúcej vode, vode a prachu. Tiež podľa Apple , odolnosť proti vode nie je v skutočnosti trvalá a môže sa znížiť v dôsledku normálneho opotrebenia. Ďalej sa na ňu nevzťahuje žiadna záruka. Pozrime sa na zoznam.

  • iPhone 6 a starší - žiadna odolnosť proti vode
  • iPhone 7 a 7 Plus - IP67
  • iPhone 8 a 8 Plus - IP67
  • iPhone X a XR-IP67
  • iPhone Xs a Xs Max - IP68
  • iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max - IP68
  • iPhone SE 2020- IP68
  • iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro a 12 Pro Max - IP68
Ďalej | ako dostať vodu z reproduktorov iphone

Tu IP68 podľa normy IEC 60529 znamená, že váš telefón vydrží tiež maximálnu hĺbku 2 metre dlhšie ako 30 minút. IP67 však znamená, že dokáže udržať maximálnu hĺbku 1 meter po dobu viac ako 30 minút. Existujú však dve výnimky, keď majú telefóny iPhone krytie IP68. Ponúknite však vodeodolnosť pre rôzne hĺbky. iPhone SE 2020 tvrdí, že je odolný voči vode iba viac ako 1 meter po dobu 30 minút. A séria iPhone 12 skutočne ponúka odolnosť proti vode na viac ako 6 metrov po dobu 30 minút.

Všetky nižšie uvedené metódy používajú zvukovú frekvenciu, ktorá v podstate skutočne tlačí molekuly vody zachytené medzi reproduktorom a mriežkou zariadenia iPhone. Môžete použiť ktorúkoľvek z týchto metód spolu s rovnakou úspešnosťou.

Ako dostať vodu z reproduktorov iPhone

Ak iPhone spadnete do bazéna alebo do sprchy, utrite ho čistou handričkou. Ak náhodou vylejete akúkoľvek inú tekutinu, ako je čaj, káva atď. Potom ho najskôr opláchnite čerstvou studenou vodou. Uistite sa však, že tlak vody nie je taký vysoký. Potom ho očistite spolu s čistou handričkou a zariadenie tiež nenabíjajte, kým nie je úplne suché. Pretože v bleskozvode môže byť trochu kvapaliny, ktorá sa neodparila úplne rovnako.

Použite aplikáciu

Skratky sú však skvelé, sú tiež do istej miery neregulované. Ktokoľvek môže tiež vytvoriť a zdieľať odkaz, bez ohľadu na obsah alebo vykonanie. Na jej použitie tiež potrebujete aplikáciu Skratky. Ak nemáte v pláne vytvárať ani nijaké iné skratky. Potom by mohlo byť lepšie len nainštalovať aplikáciu na vypúšťanie vody. Týmto spôsobom získate pokoj aj vy, keď viete, že je to tiež v súlade s prísnymi štandardmi App Store spoločnosti Apple.

Ako dostať vodu z reproduktorov iPhone

Táto prvá metóda je v skutočnosti úplne manuálna. Teraz použijeme jednoduchú aplikáciu na prehrávanie nízkofrekvenčného zvuku. To by dosť rozrušilo kvapky vody zachytené vo vodnom grile, aby mohla voda kvapkať aj z iPhonu. Zapnite svoj iPhone, ak ste to ešte neurobili. Musíte si stiahnuť Sonic aplikáciu z App Store. Pri sťahovaní položte iPhone na rovný povrch a stačí otvoriť aplikáciu. Potiahnite prstom nahor a nadol po aplikácii nastaviť frekvenciu . Ideálne by to malo byť medzi 100 - 200 Hz a kliknutím na tlačidle „Prehrať“ .

Ďalej

Uvidíte, že z mriežok reproduktora vychádzajú malé kvapky vody a necháte aplikáciu niekoľko sekúnd bežať. A potom už len vziať čistú handričku a vyčistiť mriežku reproduktora. Teraz tento postup opakujte mnohokrát, pokiaľ neuvidíte, že už nevyteká voda. Na svojom iPhone môžete prehrať zvuk alebo video, aby ste potvrdili, či sú zvuky prirodzené, takže ste hotoví.

Výstrahou pri použití tejto metódy je, že frekvencia je monotónna a nemusí byť dostatočná na úplné vylúčenie vodných kvapiek. Preto sú ďalšie dve metódy skutočne efektívnejšie. Pretože využíva rýchly zvukový výbuch na okamžité vylúčenie vodných kvapiek.

Ako získať vodu z reproduktorov iPhone pomocou skratiek Siri

Ak máte Skratky Siri nainštalovaný na vašom iPhone, môžete vyskúšať skratku s názvom Vysunutie vody . Funguje to vlastne na rovnakom princípe ako aplikácia Sonic. Prehrá sa zvuk, ktorý rýchlo vytlačí vodu z mriežky reproduktora. Pozrime sa, ako to v skutočnosti funguje.

Ak ste tak ešte neurobili, musíte si nainštalovať aplikáciu Skratky z App Store. Po stiahnutí stačí nainštalovať program Water Eject cez odkaz vyššie. Keď je skratka nainštalovaná, stačí ju spustiť z aplikácie Skratky kliknutím na ikonu skratky.

Prehralo by to zvukovú frekvenciu, ktorá nemusí byť pre vaše uši počuteľná, avšak mala by skutočne začať pľuvať vodu z grilov. Potom to urobíte tak, že jednoducho prehráte zvukový súbor, aby ste sa uistili, že sa reproduktor v skutočnosti vrátil k normálnemu zvuku.

Prostredníctvom webovej stránky

Ako dostať vodu z reproduktorov iPhone

Ďalším celkom jednoduchým spôsobom, ako dostať vodu z vášho iPhone, je navštíviť fixmyspeakers.com . Web je skutočne jednoduchý a robí len jednu vec. Z reproduktorov v podstate dostane vodu. Proste jednoducho klepnite na veľké a jediné tlačidlo na webovej stránke za účelom spustenia zvukovej sekvencie. Môžete znova stlačiť tlačidlo a zvuk sa zastaví. Keď voda prestane pľuvať, mriežky reproduktora vlastne budú.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto ľuďom páči, ako dostať vodu z článku o reproduktoroch pre iPhone, a tiež vám to pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Obchádzanie Chromecast DNS a blokovanie Google DNS