Ako získať späť svoje poznámky chránené heslom

Heslo chránené Poznámky zabudnuté? Don

Aplikácia iPhone a iPad Notes ponúka viac funkcií, ako sa spočiatku môže zdať. Napríklad vám umožňujeskenujte dokumenty bez použitia externej aplikáciea ďalšou z jeho najvýznamnejších funkcií je, že vám umožňuje chrániť poznámky pomocou hesla, Face ID alebo Touch ID, aby ich nikto nemohol otvoriť bez autorizácie. Okrem mnohých ďalších, napríklad možnosti zdieľať poznámky s ostatnými používateľmi, vytvárať poznámky od ruky pomocou ceruzky Apple, atď., Atď ...

Ak čítate tieto riadky, je pravdepodobné, že ste už poznali funkciuochrana poznámok pomocou heslaa že si z akéhokoľvek dôvodu nepamätáš, ktorý si dal. Ak je to tak, prvou vecou je zachovať pokoj, pretože poznámky sa nestratia a môžete k nim znova získať prístup pomocou resetovanie nasledujúceho heslo kroky, ktoré uvádzam trochu nižšie.

Poznámky vám umožňujú resetovať heslo zámku, ak zabudnete

Spoločnosť Apple zvážila možnosť zabudnutia kľúča na prístup k poznámkam, a preto vytvorila systém na ich obnovenie. Tento systém je priamo spojený s účtom iCloud nakonfigurovaným v zariadení, takže na obnovenie odblokovania poznámok bude potrebné zadať heslo.

Zastavím program Royo a krok za krokom vysvetlím, čo by ste mali urobiť, aby ste obnovili heslo chránených poznámok na zariadeniach iPhone a iPad:

  1. Otvorte aplikáciu Nastavenia zariadenia iOS a prejdite do časti Poznámky.
  2. Klepnite na položku Heslo.
  3. Teraz kliknite na tlačidlo Obnoviť heslo.
  4. Zadajte heslo účtu iCloud priradeného k zariadeniu.
  5. Potvrďte, že chcete resetovať heslo, pomocou nového tlačidla, ktoré sa zobrazí, ak je heslo pre iCloud správne.
  6. Dvakrát zadajte nové heslo a tiež napíšte pripomienku, aby ste na ňu nezabudli.
  7. Vyberte, či chcete byť schopní identifikovať sa pomocou Touch ID alebo Face ID alebo nie.
  8. Dotknite sa tlačidla OK v pravom hornom rohu obrazovky.

Raz tieto kroky bol nasledoval, heslo pre prístup k heslu bude obnovené.

Odteraz môžete novú použiť na odomknutie všetkých poznámok a ich bezproblémové prezeranie. Toto rovnaké heslo budete musieť navyše použiť na všetkých zariadeniach, kde sa poznámky synchronizujú prostredníctvom účtu iCloud.

Pozri tiež: Ako zdieľať heslo Wifi medzi dvoma používateľmi iPhone