Ako opraviť chybu RuntimeBroker v systéme Windows 10

Chyba RuntimeBroker

Chcete opraviť chybu RuntimeBroker v systéme Windows 10? Čo vieš o RuntimeBroker.exe proces? Jedná sa o oficiálny hlavný proces spoločnosti Microsoft, ktorý sa začína v roku Windows 8 a pokračuje v systéme Windows 10. Runtime broker sa však používa na kontrolu toho, či univerzálne aplikácie, ktoré ste dostali z obchodu Windows Store - ktoré boli v systéme Windows 8 pomenované ako aplikácie Metro - deklarujú všetky svoje práva. Rovnako ako môžu získať prístup k vašej polohe alebo mikrofónu. Aj keď sa neustále spúšťa na pozadí, budete pravdepodobne sledovať jej aktivitu pri každom spustení univerzálnej aplikácie.

Tento proces na pozadí je k dispozícii vo Windows 8 a novších vydaniach. Proces však potvrdzuje, že všetky UPW aplikácie, ktoré momentálne používate, deklarujú všetky svoje povolenia. Ak niektorá z aplikácií nedokáže deklarovať povolenia na overenie účtu, prístup k polohe atď., Zobrazí sa nasledujúca správa:

avast príliš veľa procesora

Skupina alebo prostriedok nie je v správnom stave na vykonanie požadovanej operácie.

Táto chyba môže byť dočasná a mala by sa opraviť automaticky po reštartovaní počítača. Ak to však nie je možné, môžete sa pokúsiť vyriešiť problém a vyriešiť ho na konci. Poďme sa pozrieť, ako môžete vyriešiť chybu RuntimeBroker v systéme Windows 10:

Pozri tiež: Ako opraviť problémy sprostredkovateľa za behu

Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu RuntimeBroker v systéme Windows 10 - skupina alebo zdroj nie je v správnom stave na vykonanie požadovanej operácie

Chyba RuntimeBroker v systéme Windows 10

nie je možné aktivovať mobilnú dátovú sieť iphone

Oprava chyby RuntimeBroker v systéme Windows 10 - kontrola účtov

Všetko, čo musíte urobiť, je skontrolovať všetky prvky súvisiace s povolením, ktoré spôsobujú túto chybu. Účty priamo súvisia s povoleniami. Ak ste teda nedávno vykonali zmeny alebo úpravy na úrovni používateľského účtu, názvu, došlo k tejto chybe. Mali by ste teda obnoviť zmeny používateľských účtov Windows môže ľahko obnoviť spojenia s povoleniami. Ak tieto zmeny nemôžete obnoviť, stačí vytvoriť nový používateľský účet a problém sa dá vyriešiť. Ak stále čelíte rovnakej chybe RuntimeBroker v systéme Windows 10. Potom sa ponorte nižšie!

Ďalšie návrhy

Ak po použití riešenia 1 stále čelíte rovnakému problému (chyba RuntimeBroker v systéme Windows 10), vyskúšajte tieto veci:

 • Spočiatku skúste čisté spustenie. Stačí vykonať msconfig príkaz, presunúť do Služby kartu a potom začiarknite políčko Skryť všetky služby spoločnosti Microsoft. Potom môžete stlačiť Zakázať všetky tlačidlo. Teraz reštartujte počítač a skontrolujte stav problému. Robte to v rovnakom poradí, pre každý program vypnite po jednom príslušné služby a pokúste sa skontrolovať, či sa problém nevyriešil.
 • Teraz bež Kontrola systémových súborov (SFC) skenovanie. V prípade, ak SFC sa nepodarí opraviť, skúste to DISM príkazy.
 • V tomto kroku znova zaregistrujte aplikácie, pomocou ktorých sa zobrazí chyba. Môžete tiež preregistrovať všetky vstavané aplikácie a zobraziť stav problému.
 • Nezabudnite, že ste si nainštalovali nový Aktualizácie systému Windows dostupné a všetky nainštalované aplikácie sú aktuálne.
 • Ak nič nefunguje, pokračujte vpred a vykonajte upgrade na mieste.

Riešenie 3: Vyčistite nevyžiadanú poštu systému vyčistením disku

Pravidelné dlhodobé používanie systému môže zhromažďovať nevyžiadané súbory vo vašom počítači. Ak nemôžete tieto haraburdy pravidelne čistiť, môže to spôsobiť, že váš procesor bude reagovať pomaly, čo zníži celý výkon procesora.

návod na textové dobrodružstvo paladins

Vyčistenie nevyžiadaných súborov z počítača pravdepodobne nielen vyrieši chybu runtimebroker.exe, ale tiež zvýši rýchlosť vášho procesora. Ak chcete spustiť nástroj Čistenie disku na počítači so systémom Windows, postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

 • Prejdite do ponuky Štart
 • Do vyhľadávacieho panela zadajte príkaz, ale zatiaľ nestláčajte kláves Enter
 • Teraz môžete podržať Ctrl + Shift a zatiaľ čo ich držíte, stlačte kláves Enter
 • Zobrazí sa dialógové okno so žiadosťou o povolenie. Jednoducho klepnite na Áno, aby ste mohli pokračovať
 • Môžete si tiež pozrieť čiernu skrinku s blikajúcim kurzorom
 • Zadajte príkaz cleanmgr a stlačte kláves Enter
 • Spustí sa čistenie disku vo vašom systéme Windows, ktoré dokáže vypočítať celkové voľné miesto
 • Výsledky sa zobrazia so sériou začiarkavacích políčok. Krabica s dočasnými súbormi zaberala miesto
 • Môžete začiarknuť všetky kategórie políčok, ktoré chcete vyčistiť, a klepnúť na OK
 • Vyčistenie disku tiež vyčistí všetky súbory a vy môžete vyraziť

Ak sa stretnete s rovnakou chybou pri probléme s hostenou sieťou, postupujte podľa pokynov na jej odstránenie:

Pozri tiež: Ako opraviť chybu zdieľania internetového pripojenia v systéme Windows 10

Riešenie 1 - Vrátenie ovládača späť do staršej verzie

 • Hit Windows + X a vyber si Správca zariadení . Na druhej strane zasiahnuť CTRL + R príkazový riadok otvoríte zadaním devmgmt.msc. Potom klepnite na Ok . Ak sa zobrazí výzva na zadanie práv správcu pre túto akciu, udelte ju.
 • Teraz rozbaľte kategóriu Sieťové adaptéry a potom dvakrát klepnite na adaptér WiFi.
 • Vyber Vodič kartu a potom klepnite na Vrátiť vodič späť . Vrátiť sa dokončite prechádzaním sprievodcu.
 • Skúste reštartovať a potom hotspot nastavte znova.

Riešenie 2: Aktualizujte ovládače WiFi

Táto metóda vám pomôže získať skutočné ovládače od dodávateľa, nie však od spoločnosti Microsoft.

 • Hit Windows + X a vyber si Správca zariadení . Môžete tiež udrieť CTRL + R jednoducho otvoríte príkazový riadok. Potom zadajte devmgmt.msc a klepnite na Ok . Ak sa zobrazí výzva na oprávnenie správcu pre túto akciu, udelte ju.
 • Potom rozbaľte kategóriu Sieťové adaptéry a potom si všimnite názov bezdrôtovej karty.
 • V tomto kroku vyhľadajte v Googli názov karty Driver + WiFi a potom pomocou daného odkazu získate prístup k ovládaču od dodávateľa. Napríklad ak ide o zariadenie Intel, zadajte vstupný ovládač wifi Intel. Prejdite na webovú stránku a odtiaľ nainštalujte ovládače. Na druhej strane sa môžete tiež presunúť na webovú stránku podpory dodávateľa notebooku a odtiaľ hľadať bezdrôtový ovládač.
 • Jednoducho nainštalujte bezdrôtový ovládač do počítača a potom reštartujte počítač. Keď je počítač späť, skúste znova vytvoriť hotspot alebo skontrolujte, či je virtuálny adaptér hostovanej siete spoločnosti Microsoft späť v Správcovi zariadení.

Záver:

Dúfam, že teraz pochopíte, ako opraviť chybu RuntimeBroker v systéme Windows 10. Ak je to užitočné, zdieľajte ich so svojimi priateľmi a pomôžte im. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie. Nezabudnite sa s nami tiež podeliť o svoju spätnú väzbu!

Čaká sa na vašu cennú spätnú väzbu!

dve šípky na ikonách na ploche

Prečítajte si tiež: