Ako opraviť nevybavený problém so synchronizáciou OneDrive v systéme Windows 10

Očakáva sa synchronizácia OneDrive

Hľadáte spôsob, ako vyriešiť nevyriešený problém so synchronizáciou OneDrive Windows 10 ? Ak sa snažíte použiť OneDrive ako primárne úložisko na ukladanie údajov, môže to byť nepríjemné. Problémy so synchronizáciou môžu mať vplyv na vašu produktivitu. V tejto príručke si ukážeme rôzne spôsoby, ako vyriešiť nevyriešený problém so synchronizáciou OneDrive a zefektívniť alebo zjednodušiť proces synchronizácie.

OneDrive je služba založená na internete a používaná na ukladanie súborov. Kedykoľvek však uložíte a synchronizujete veľa súborov a priečinkov, existuje vyššia šanca, že narazíte na problémy so synchronizáciou OneDrive. V mnohých prípadoch sa OneDrive na PC spúšťa na pozadí a synchronizuje súbory do cloudu. V niekoľkých prípadoch však OneDrive prestane správne fungovať.

Príčiny:

Existuje veľa dôvodov pre tento problém:

 • Ak spúšťate starší model aplikácie, môžu sa vám vyskytnúť nevyriešené chyby synchronizácie OneDrive.
 • Ak je váš priestor plný v cloude, synchronizácia sa môže zastaviť.
 • OneDrive taktiež ponúka limit na veľkosť nahrávaných súborov a nevyriešený problém so synchronizáciou presahuje limit nahrávania.
 • Zlé pripojenie k sieti môže mať vplyv na proces synchronizácie pre OneDrive.
 • Aktualizácia OS je takisto nesprávna.
 • Vaše povolenie na synchronizáciu súborov cez OneDrive bolo zamietnuté.
 • V aplikácii OneDrive je príliš veľa ukladania vyrovnávacej pamäte.

Pozri tiež: OneDrive sa v systéme Windows 10 nespúšťa automaticky - Oprava

Prečo vykonávame synchronizáciu súborov?

Mnoho používateľov čelí situáciám, ako je tá vaša. Naším hlavným záujmom je problém vyriešiť. Mali by ste však poznať aj softvér, ktorý používate. Existuje však veľa funkcií, ktoré by vám OneDrive dal, otázkou však je, prečo každý dôveruje synchronizácii súborov. Ak chcete poznať metódy uvedené v článku, musíte poznať hlavné dôvody vykonávania synchronizácie súborov. Poďme sa pozrieť:

 • V 21. storočí ľudia chcú svoje údaje na rôznych zariadeniach. Mnoho organizácií, škôl, univerzít chce zdieľať svoje údaje na rôznych zariadeniach. Synchronizácia dát vám teda určite môže poskytnúť nástroj na prístup k údajom na rôznych počítačoch. Pomáha vám tiež udržiavať súbory aktuálne bez akýchkoľvek váhania.
 • Ďalším hlavným dôvodom je, že ľudia chcú chrániť svoje údaje. V tejto dobe sú údaje veľmi dôležité, všetci ich chceme nejako chrániť. Poslednou metódou je však synchronizácia súborov. V prípade, že dôjde k zníženiu vašich údajov z niektorého z dôvodov. Stále ho však môžete z OneDrive obnoviť celkom ľahko.
 • Tí, ktorí chcú chrániť svoje údaje, požadujú efektívny a užitočný softvér. OneDrive ponúka niektoré z tých úžasných funkcií, ktoré používatelia využívajú. Aj pokiaľ ide o OneDrive, synchronizácia súborov je celkom jednoduchá alebo ľahká.

Pozri tiež: Rôzne spôsoby, ako opraviť blokovanú chybu nahrávania z OneDrive

Ako opraviť čakajúcu synchronizáciu OneDrive:

OneDrive Sync Nespracované problémy

Zastaviť a pokračovať v synchronizácii

Ako naznačuje jeho názov, zastavte synchronizáciu súborov. Alebo chvíľu počkajte a potom ho reštartujte znova.

Vyhnite sa vnoreným štruktúram adresárov

Sú vaše súbory uložené vo vnorenom adresári s množstvom podpriečinkov? Preneste svoje súbory do koreňového priečinka a skúste ich znova synchronizovať.

Skontrolujte názvy súborov

Nepodporované znaky v názvoch súborov môžu spôsobiť, že sa proces synchronizácie OneDrive navždy zasekne. Nezabudnite preto, že v názvoch súborov nepoužívate nepodporované symboly ani znaky. Názov súboru by však nemal byť príliš dlhý.

Zatvorte a znova otvorte OneDrive

Čakajúci problém so synchronizáciou OneDrive neznamená, že v systéme nastal problém. Tento problém je tiež dočasný. Ak chcete vyriešiť dočasné problémy, jednoducho ukončite a znovu otvorte OneDrive

Krok 1:

Klepnite na ikonu Zobraziť skryté ikony v oblasti oznámení na paneli úloh.

Krok 2:

Pravým tlačidlom tiež klepnite na ikonu OneDrive a vyberte položku Pomoc a nastavenia.

Krok 3:

Vyberte možnosť Zavrieť OneDrive.

Ukončiť ďalšie aplikácie

Vykonávate veľa aplikácií súčasne? Namiesto rýchlosti pripojenia je ďalším problémom ovplyvňujúcim synchronizáciu konflikty medzi aplikáciami. Ak čelíte príliš veľkému počtu aplikácií, vykonávanie sa súčasne neodporúča. Niektoré aplikácie môžu rušiť celú šírku pásma. Alebo tieto aplikácie používajú súbory, ktoré sa pokúšate synchronizovať. Používaný súbor nie je možné synchronizovať. Ukončite všetky ostatné aplikácie, ktoré sa vo vašom počítači spúšťajú, napríklad procesy na pozadí. Klepnite na šípku nahor v oblasti oznámení vo vašom Hlavný panel . Pravým tlačidlom myši klepnite na aplikáciu a vyberte Ukončiť. Chcete ďalšie riešenia na vyriešenie problému čakajúceho na synchronizáciu OneDrive v systéme Windows 10? Ponorte sa dole!

Vyriešte duplicitné súbory

Ak ste používateľom OneDrive, možno už zdieľate súbory na rôznych zariadeniach. OneDrive môže viesť k príliš veľkému počtu duplicitných súborov s rovnakým obsahom. Preto zlyháva synchronizácia súborov, ak niektoré z duplicitných súborov spôsobujú problémy. Jednoducho naskenujte úložisko OneDrive a vyriešte všetky nájdené duplikáty.

galaxy s5 marshmallow na stiahnutie
Krok 1:

Zatvorte všetky súbory uložené na OneDrive.

Krok 2:

Potom nainštalujte alebo stiahnite Kontrola klonovaných súborov .

Krok 3:

Klepnite tiež na tlačidlo Pridať vľavo.

Krok 3:

Vyberte priečinok OneDrive a pridajte ho.

Krok 4:

Teraz zadajte možnosť Hľadať vo všetkých súboroch.

Krok 5:

Stlačte tlačidlo Spustiť hľadanie a počkajte, kým sa výsledky zhromaždia.

Krok 6:

Kontrola klonovaných súborov vám poskytne dve možnosti:

 • Automatická oprava: Túto možnosť jednoducho použite na spustenie sprievodcu, ktorý automaticky vyberie súbory podľa vášho výberu. Nepotrebuje však kontrolu súborov z vašej strany a šetrí vám dôležitý čas.
 • Preskúmanie & Oprava: Táto voľba sa používa na pohyb v zozname všetkých súborov. Na označenie súborov stačí použiť tlačidlo Vybrať duplikáty a potom ich pomocou tlačidla Vybrať akciu odstrániť alebo presunúť.

Výhody:

 • Rýchle a efektívne
 • Algoritmické automatické skenovanie
 • Poskytnite presné výsledky
 • Veľkosť súboru, filtre typu súboru a nastavenie skenovania podľa vlastných požiadaviek
 • Tiež výber dávkového súboru odstraňuje potrebu zásahu používateľa
 • Sprievodca automatickou opravou vás prevedie procesom čistenia alebo výberu
 • Integrované zálohovanie súborov
 • CFC je plne prispôsobiteľný. Môžete tiež pridať svoje vlastné prípony súborov, aby ste sa vyhli skenovaniu pomocou nastavení programu.

Chcete ďalšie riešenia na vyriešenie problému čakajúceho na synchronizáciu OneDrive v systéme Windows 10? Ponorte sa dole!

Pozri tiež: Opraviť chybu Microsoft OneDrive v systéme Windows 10 verzie 2004

Vymazať dočasné súbory

Ďalším problémom môže byť dočasné poškodenie súboru. Vymažte dočasné súbory, údaje aplikácií na jednotke, na ktorej je nainštalovaný OneDrive.

Krok 1:

Vložte čistenie disku do vyhľadávacieho poľa na paneli úloh.

Krok 2:

Prejdite k pomôcke Čistenie disku.

Krok 3:

Vyberte systémovú jednotku (zvyčajne jednotka C: )

Krok 4:

Klepnite tiež na OK.

Krok 5:

Vyčistenie disku začne analyzovať dočasné oddiely vybraného oddielu. Počkajte chvíľu.

Krok 6:

Po dokončení kontroly súborov skontrolujte všetko okrem koša.

Krok 7:

Klepnite na OK.

Vypnite režim spánku

Systém Windows nastaví váš počítač tak, aby automaticky prešiel do režimu spánku, keď ho nemôžete dlhšie používať. Môže to tiež spôsobiť problémy pri synchronizácii súborov. OneDrive však ukladá a zastaví synchronizáciu vašich súborov, keď váš počítač prejde do režimu spánku počas sťahovania alebo nahrávania. Môže pomôcť vypnutie režimu spánku.

Krok 1:

Klepnite na Štart.

Krok 2:

Klepnite tiež na Nastavenia.

ako vyladiť kodi
Krok 3:

Prejdite na Systém a potom na položku Napájanie a spánok.

Krok 4:

Prejdite do kategórie Spánok a nájdete dve rozbaľovacie ponuky. V obidvoch rozbaľovacích zoznamoch tiež vyberte, či má váš počítač nikdy ísť spať.

Vypnite merané pripojenie

Synchronizácia súborov sa tiež zasekla, ak počítač pracuje na pripojenom počítači. Merané pripojenie udržuje pripojenie šetriace dáta, aby chránilo nadmernú spotrebu mobilných dát. OneDrive však automaticky pozastaví synchronizáciu súborov, keď sa typ vášho pripojenia zmení na merané. Chcete viac riešení na vyriešenie problému čakajúcich na synchronizáciu OneDrive v systéme Windows 10? Ponorte sa dole!

Vypnutie meraného pripojenia v systéme Windows 10:

Krok 1:

Klepnite na Štart.

Krok 2:

Potom klepnite na Nastavenia.

Krok 3:

Vyberte tiež Sieť a internet.

Krok 4:

Prejdite na kartu Wi-Fi.

Krok 5:

Vyberte aktívne pripojenie k sieti Wi-Fi.

Krok 6:

Posuňte prepínač Nastaviť ako odmerané pripojenie doľava. Vypne to.

Boot v bezpečnom režime pomocou siete

Núdzový režim je funkcia zavedenia, ktorá obmedzuje všetky programy, služby na pozadí a procesy tretích strán. Aktivujte počítač v bezpečnom režime, aby ste vyriešili nespracovanú synchronizáciu OneDrive.

Krok 1:

Klepnite na Štart.

Krok 2:

Klepnite na ikonu Nastavenia.

Krok 3:

Vyberte možnosť Aktualizácia a zabezpečenie.

Krok 4:

Klepnite tiež na kartu Obnovenie.

Krok 5:

Klepnite na Reštartovať teraz pod Pokročilé spustenie .

Krok 6:

Počítač sa reštartuje a vyzve vás na výber úlohy. Vyberte Riešenie problémov.

Krok 7:

Na nasledujúcej obrazovke zvoľte Advanced Options.

Krok 8:

Vyberte možnosť Nastavenia spustenia a potom položku Reštartovať.

Krok 9:

Po reštartovaní počítača sa zobrazia rôzne možnosti spustenia. Stlačením klávesu F5 uvediete počítač do bezpečného režimu so sieťou.

Inovácia internetu

Očakáva sa synchronizácia OneDrive, keď sa pripojíte k pomalému pripojeniu Wi-Fi. Ak ste však pripojení k mobilným dátam cez Hotspot, prejdite na vysokorýchlostné Wi-Fi.

Ak už používate pripojenie na internet Wi-Fi, pozrite si aktuálnu rýchlosť sťahovania / nahrávania ponúkanú vo vašom pláne. Ak je to možné, jednoducho zvážte aktualizáciu svojho plánu.

Používatelia, ktorí sú pripojení ku káblovému širokopásmovému pripojeniu, si môžu vychutnať vyššiu rýchlosť a stabilitu internetu v porovnaní s bezdrôtovým pripojením Wi-Fi.

Vypnite synchronizáciu všetkých súborov

Vypnite synchronizáciu všetkých priečinkov. Namiesto toho synchronizujte jednotlivé položky priečinkov, ktoré skutočne potrebujete.

Krok 1:

Klepnite na ikonu OneDrive na paneli počítača.

Krok 2:

Vyberte tiež Pomoc a nastavenie.

Krok 3:

Klepnite na kartu Účet a vyberte možnosť Vybrať priečinky.

Krok 4:

OneDrive zobrazí zoznam všetkých priečinkov vo vašom účte. Zrušte označenie všetkých priečinkov a začiarknite iba tie, ktoré chcete synchronizovať.

Krok 5:

Klepnutím na OK uložte zmeny.

Vyskúšajte iný priečinok:

Možno je súbor alebo priečinok, ktorý sa pokúšate nahrať na OneDrive, poškodený. Všetko, čo teda potrebujete, je vytvoriť nový priečinok na OneDrive a skúsiť tam nahrať všetky súbory.

Spočiatku súbor najskôr premenujte. Potom skontrolujte, či sa na vašom stolnom počítači otvára. Potom ho môžete znova nahrať na OneDrive. Teraz skontrolujte, či synchronizácia OneDrive stále čaká alebo nefunguje.

Pokračujte ďalej:

Ak daný priečinok alebo súbor stále nesynchronizuje, pokračujte ďalej a prejdite na inú aplikáciu cloudového úložiska. Nie je to jednoduché, ale čo iného by ste mohli urobiť?

Záver:

Všetko, čo musíte urobiť, je vyskúšať tieto riešenia a vyriešiť nevyriešený problém so synchronizáciou v systéme Windows 10. Je to nepochybne najbežnejší problém, je však jednoduchý alebo ľahko opraviteľný. Vyskúšajte to teda vyriešiť všetky vyššie uvedené riešenia. Ak máte akékoľvek návrhy, dotazy alebo otázky, dajte nám vedieť nižšie. Ak to považujete za užitočné, zdieľajte ich s ostatnými.

Do tej doby! Usmievaj sa naďalej

Prečítajte si tiež: