Ako opraviť zlyhania pri spustení Kodi - príčiny a opravy

Robte zlyhania pri spustení

Hľadáte riešenie na opravu zlyhaní pri spustení Kodi? Kodi je jednou z najvýkonnejších streamovacích platforiem, ale niekedy vytvára problémy, ktoré spôsobujú zlyhania pri spustení. Dnes sa hlbšie zaoberáme možnými opravami, ktoré vedú k nestabilite pri spustení, a prevedieme vás riešením problémov a ich opravou.

Nie všetky veci sú frustrujúcejšie ako zlyhania startupu Kodi. Príroda Kodi typu open source otvára dvere každému, kto si rád vytvorí nový doplnok. Všetci programátori majú rôzne ladiace schopnosti, pretože po spustení vedú k problémom.

Ak chcete bootovať, mala by Kodi komunikovať s operačným systémom zariadenia, na ktorom je spustená. Pretože nie sú nevyhnutne a bezchybné ako akýkoľvek iný softvér. A konečne môže Kodi tiež zdieľať zdroje počítača s množstvom iného softvéru spusteného vo vašom počítači, čo je ďalšia možná príčina problémov.

V tejto príručke sa dozviete niekoľko tipov, ako zistiť príčinu zlyhaní pri spustení Kodi a vyriešiť ich. Začneme po diskusii o niektorých všeobecných riešeniach, ktoré môžete vyskúšať, ktoré by mohli vyriešiť veľa problémov. Potom tiež preskúmame niektoré bežné dôvody zlyhaní Kodi. Mnoho doplnkov spôsobuje veľa problémov. Budeme tiež diskutovať o tom, ako urobiť nejaké systematické ladenie doplnkov, ktoré vám pomôže skontrolovať, ktorý doplnok problém vytvára. Potom si povieme, ako preinštalovať Kodi a oveľa viac vecí. Takže zostaňte s nami až do konca!

Pozri tiež: Odblokujte solárny film pomocou najlepších sietí VPN - kroky

Používajte VPN pri streamovaní na Kodi

vpn

Udržiavanie bezpečia v sieti Wi-Fi je ako mnoho ľudí znepokojených. Zatiaľ čo poskytovatelia internetových služieb sledujú a predávajú informácie o používateľoch, vlády si všimnú občanov a hackerov, ktorí hľadajú akékoľvek slabiny, ktoré môžu zneužiť. To je problém aj pri streamovaní videí. Softvér spustil červené vlajky vo všetkých odvetviach vďaka mnohým doplnkom tretích strán, ktoré získavajú pirátsky obsah. Poskytovatelia internetových služieb reagujú monitorovaním prenosu používateľov a tiež udusením rýchlosti sťahovania.

Ak chcete, aby boli vaše online aktivity súkromné, je to dosť ťažké. ISP zhromažďuje informácie o používateľoch a potom ich predáva vládnym agentúram, inzerenti sa zapájajú do programov hromadného sledovania.

Ak chcete zaistiť bezpečnosť svojej činnosti, mali by ste vyskúšať solídnu virtuálnu súkromnú sieť.

VPN môže pomôcť chrániť vás pred všetkými vyššie uvedenými hrozbami. Sieť VPN tiež šifruje kúsky údajov predtým, ako opustia vaše zariadenie. Znemožní však to, aby si niekto vzal vašu identitu alebo zobrazil, čo inštalujete. Táto základná úroveň zabezpečenia je úžasne výkonná pre mnoho úloh. Zahŕňa prelomenie brány firewall cenzúry, prístup k geograficky obmedzenému obsahu a zaistenie bezpečnosti vašich prenosných zariadení na verejnej sieti Wi-Fi.

Pri streamovaní jednoducho spustite sieť VPN na pozadí. Softvér sa však postará o všetko ostatné a vy by ste mali byť v bezpečí bez ohľadu na to, čo sa deje.

Prečo používame VPN?

Používanie služby VPN má veľa výhod, ale celkové výhody sú vylepšená bezpečnosť šifrovaním údajov medzi vami a serverom cieľového servera. Po použití VPN môžete zvýšiť zabezpečenie, súkromie, zostať na webe neznámym a umožniť vám to pristupovať k geograficky obmedzenému obsahu.

Nezabudnite na túto bytosť bezplatné VPN ich robí niečím obmedzujúce alebo ohraničené . Buď slabé šifrovanie dát, rýchlosti sú pomaly obmedzené mesačné limity dát, alebo reklamy kazia zážitok z prehliadania. Preto dôrazne odporúčame používať plne vybavenú službu VPN, ak ste skúsený používateľ.

Nord VPN:

NordVPN ponúka robustné riešenie ochrany osobných údajov a poskytuje všetky nástroje, ktoré chcete odblokovať ESPN Live zo zahraničia. Áno, podporuje Firestick a ponúka pripojenia s nízkou latenciou alebo rýchly výkon. Vďaka 256-bitovému šifrovaniu AES cez NordLynx na svojej strane tiež jednoducho skryjete všetky svoje aktivity pred poskytovateľmi internetových služieb a ochránite ich pred úplným blokovaním obsahu alebo nespravodlivým obmedzovaním.

Existuje veľa serverov, z ktorých si môžete vybrať, a tak môžete podvádzať novú virtuálnu adresu IP z ktoréhokoľvek kúta sveta. Máte teda minulé geobloky na prístup k medzinárodnému obsahu, takže na Kodi nemáte alternatívny spôsob streamovania.

Existuje niekoľko jednoduchých vecí, ktoré sa musíte pokúsiť vyriešiť pri zlyhaní spúšťania Kodi.

fire tv stratené diaľkové
 • Uistite sa, že používate nový variant Kodi. Môže to byť tiež spôsobené aktualizáciami doplnkov, ktoré nie sú kompatibilné so staršími variantmi Kodi.
 • Môžete tiež skontrolovať, či sú vo vašom počítači nainštalované nové opravy OS. Stáva sa to pravda, keď Kodi začne zlyhávať po úspešnej inštalácii nového variantu.

Pozri tiež: Ako opraviť zlyhanie problému so skriptom Ares Wizard v aplikácii Kodi

Zlyhania pri spustení Kodi - opravy

Bežné opravy

Ak sa Kodi pri štarte náhle zrúti, môže existovať hlavný dôvod, že sa niečo nedávno zmenilo. Okrem automobilu alebo iného mechanického zariadenia sa softvér nakoniec nezlomí

Zlyhanie pri spustení Kodi - príčiny

Existujú dva hlavné typy zlyhaní spustenia Kodi:

 • Môže to byť spôsobené zmenami v Kodi, jeho rozšíreniach / komponentoch
 • Problémy môžu byť spôsobené interakciou používateľa Zákonníka alebo externé faktory týkajúce sa zariadenia, kde je spustené, alebo iného softvéru, ktorý sa na danom zariadení vykonáva

Nedávna aktualizácia Kodi

Najnovšia aktualizácia Kodi je hlavným dôvodom zlyhaní pri spustení Kodi. Môžete tiež skontrolovať, či vývojový tím Kodi trávi čas testovaním alebo ladením ich kódu. Neexistuje však žiadny alternatívny spôsob, ako môžu testovať všetky možné kombinácie softvéru alebo hardvéru na každej kompatibilnej platforme. Preto existuje beta testovanie.

Ak ste práve inovovali Kodi na najnovšiu novú verziu a potom sa zrútil. Potom máte niekoľko možností. Spočiatku musíte zariadenie reštartovať. Môže to byť všetko, čo chcete.

Po reštarte potom zistíte, že váš nedávno inovovaný Kodi stále zlyháva. Nemôžete sa vrátiť späť na staršiu verziu. Ale nerobte to práve teraz. Problém môže byť niekde inde. K dispozícii je doplnok, ktorý podporuje novší model Kodi a spôsobuje jeho zlyhanie.

galaxy s8 snapdragon bootloader odomknúť

Novo nainštalovaný a aktualizovaný doplnok

Stáva sa ďalšou príčinou zlyhaní startupu Kodi. Najjednoduchšie je ladiť, ak ste opatrní pri inštalácii alebo sťahovaní doplnkov. Pre vašu prax stačí reštartovať Kodi po aktualizácii alebo inštalácii doplnku. Ak sa Kodi po reštarte zrúti, mali by ste vedieť, ktorý doplnok je na vine. Prípadne, ak ste úspešne inovovali alebo nainštalovali niekoľko doplnkov a zistili ste, že Kodi zlyháva pri štarte, budete musieť prejsť Systematické ladenie doplnkov procesu.

Ale v prípade, že ste inovovali alebo nainštalovali iba jeden doplnok pred zlyhaním programu Kodi, ako ho vymažete, keď sa program Kodi nespustí? Je to veľmi jednoduché alebo jednoduché, mali by ste vymazať adresár doplnku. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Chcete začať od Kodi použivateľské dáta priečinok. Líši sa to v závislosti od operačného systému. Toto sú umiestnenia najbežnejších:

 • Android : Android / data / org.xbmc.Kodi / files / .kodi / userdata /
 • ios : / private / var / mobile / Library / Preferences / Kodi / userdata /
 • Linux : ~ / .code / userdata /
 • Mac : / Users // Library / Application Support / Kodi / userdata /
 • OpenELEC : /storage/.kodi/userdata/
 • Windows : Kliknite na ikonu Štart tlačidlo - zadajte% APPDATA% kodi userdata - stlačiť Zadajte

Z použivateľské dáta priečinok, zamierte do priečinka addon_data priečinok a potom vyhľadajte priečinok s podozrivým doplnkom. Názvy priečinkov sú tajuplné, potom môžete rozpoznať ten, ktorý hľadáte. V našom príklade je priečinok známy ako plugin.video.bob.unleashed .

Jednoduchým odstránením priečinka uľahčíte doplnok z Kodi. Kedykoľvek reštartujete Kodi, skontrolujete dve veci. Spočiatku to nemôže zlyhať a po druhé, doplnok tu už nie je.

Antivírusová živá ochrana

Váš antivírus je hlavným problémom a spôsobuje zlyhania pri spustení Kodi. Problém sa však niekedy prejaví ako systematické zlyhania hneď pri štarte, ale aj vtedy, keď k nemu dôjde do minúty alebo dvoch po štarte.

Riešenie tohto problému presahuje rámec príručky, pretože metóda sa líši od softvéru k softvéru. Ochranu v reálnom čase možno niekedy ľahko vypnúť, a to natrvalo alebo dočasne. Možno budete chcieť kontaktovať podporu poskytovateľa antivírusového programu.

Systematické ladenie doplnkov

Ak z nejakého dôvodu neviete, ktoré rozšírenie spôsobuje problém, musíte urobiť iba systematické ladenie. Je to veľmi jednoduché, zvlášť keď sa budete riadiť našimi pokynmi, ale budete si musieť chvíľu počkať. Úplne to závisí od množstva doplnkov pridaných do vašej inštalácie Kodi.

Najskôr sa uistite, či Kodi už nefunguje. Potom môžete vyhľadať použivateľské dáta priečinok. Potrebujete pomoc pri hľadaní priečinka s údajmi používateľov? Jednoducho prejdite na predchádzajúcu časť a poskytneme vám najbežnejšie miesta, kde ich ľahko nájdete. Kedykoľvek ho nájdete, jednoducho ho premenujte.

Potom jednoducho spustite program Kodi. Ak sa to začne správne, znamená to, že je niečo vo vašom použivateľské dáta priečinok spôsobujúci zlyhanie Kodi. Teraz vyjdite z Kodi.

Kopírovanie každého priečinka z priečinka OLD_userdata do nového trvá určitý čas. Venujte náležitú pozornosť priečinku addon_data, kde by sa mal každý podpriečinok jednotlivo kopírovať. Po úspešnom skopírovaní každého priečinka skúste spustiť program Kodi. Ak dôjde k zlyhaniu, hlavným dôvodom zlyhania je priečinok, ktorý ste práve skopírovali.

Teraz môžete identifikovať hlavnú príčinu, vymazať priečinok a skopírovať obsah priečinka s používateľskými údajmi OKREM podozrivej. Potom skúste znova spustiť Kodi. Ak to funguje správne, potvrdili ste príčinu zlyhania. Jednoducho prestaňte používať príslušný doplnok, kým nebude k dispozícii nová verzia.

Pozri tiež: Krypton vs. Kodi Jarvis: Prečo sme upgradovali

Ak nič nefunguje na vyriešenie zlyhaní pri spustení Kodi, preinštalujte ich

preinštalovať

Ak nemôžete nájsť hlavnú príčinu zlyhaní vášho spustenia Kodi a nemôžete ich opraviť. Potom máte možnosť, ale stiahnuť alebo nainštalovať novú kópiu Kodi a potom od začiatku začať úplnú preinštalovanie.

Potom to pravdepodobne bude treba urobiť poriadny zoznam všetkých doplnkov, ktoré máte k svojej súčasnej inštalácii Kodi. Týmto spôsobom môžete všetko ľahko preinštalovať.

Najlepším spôsobom, ako uviesť zoznam svojich súčasných doplnkov, je spustiť z obrazovky Kodi Home a klepnúť na Doplnky v ľavom paneli.

Ďalej klepnite na Moje doplnky .

Zobrazí sa ponuka typov doplnkov. Hlavným záujmom sú To d-on Repositories , v Doplnky pre video, alebo Program doplnkov oddiely. Teraz je však na vás, aby ste skontrolovali, či chcete názvy doplnkov skopírovať ručne. Majte na pamäti, že máte zoznam.

otvoriť prieskumníka ako admin

Predtým, ako preinštalujete program Kodi od začiatku, nezabudnite tiež odstrániť alebo premenovať priečinok s údajmi používateľa.

Po preinštalovaní doplnkov ich potom môžete nainštalovať jednotlivo a potom reštartovať Kodi. Takto budete môcť kedykoľvek nainštalovať doplnok, ktorý spôsobil zlyhanie vašej inštalácie, a potom znova spustiť inštaláciu od začiatku, čím sa vylúči chybný doplnok.

Ďalšie tipy na opravu zlyhaní pri spustení Kodi:

Vypnite automatické aktualizácie

K mnohým zlyhaniam pri spustení Kodi dôjde po úspešnej aktualizácii doplnkov. Tieto aktualizácie sa určite dejú bez nášho vedomia. Najlepším spôsobom, ako tomu zabrániť, je jednoducho ovládať celý proces aktualizácie. To znamená, že musíte vypnúť automatické aktualizácie. Je to celkom jednoduché, postupujte podľa týchto pokynov:

 • Prejdite na domovskú obrazovku Kodi a klepnite na ikonu nastavenie Ikona. Ako jediný vyzerá ako malý prevodový stupeň umiestnený v ľavom hornom rohu obrazovky.
 • Potom klepnite na Systémové nastavenia. Potom prejdite na stránku nastavení systému a klepnite na Doplnky na ľavej table.
 • Klepnite na prvý riadok, ten, ktorý hovorí Aktualizácie . Potom sa zobrazí dialógové okno výberu, z ktorého môžete vybrať jednu z troch možností.

Odporúčame vám zvoliť druhú možnosť: Upozorňovať, ale neinštalovať aktualizácie . Týmto spôsobom by ste mali vedieť, kedy sú k dispozícii aktualizácie, ale budete si môcť vybrať, kedy ich chcete nainštalovať.

Reštartujte program Kodi a inovujte

Ďalšou najlepšou voľbou, ktorá vám pomôže okamžite zistiť príčinu zlyhaní pri spustení Kodi, je zvyknúť si na reštartovanie Kodi po úspešnej inštalácii nového doplnku, zostavenia, repo programu atď. Alebo po aktualizácii predchádzajúceho.

Vďaka tomu rýchlo zistíte, aký je dôvod havárie. Ako sme už vysvetlili, niektoré zlyhania sú spôsobené niektorými zmenami.

Záver

Zlyhania pri spustení Kodi môžu mať veľa rôznych príčin, my sme si prešli hlavnými a vysvetlili sme, ako môžete nájsť príčiny zlyhaní a opraviť ich. Existuje veľa príčin pádov, aby ste ich tu uviedli všetky.

Už ste niekedy zažili haváriu Kodi pri štarte? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie. Čaká sa na vašu cennú spätnú väzbu!

Prečítajte si tiež: