Ako opraviť chybu Gpedit.Msc, ktorá sa nenašla v systéme Windows Home

Editor skupinovej politiky (gpedit.msc) je v podstate správca konfigurácie systému Windows, ktorý umožňuje konfiguráciu nastavení systému Windows skutočne ľahko. Namiesto prechádzania registrom systému Windows môže používateľ konfigurovať rôzne aspekty operačného systému Windows pomocou editora skupinových politík. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako opraviť Gpedit.Msc, v systéme Windows Home sa chyba nenašla. Poďme začať!

Jedným z hlavných rozdielov medzi vydaniami Windows 10 Pro a Windows 10 Home sú skutočne možnosti správy sietí. Medzi ďalšie rozdiely patrí vylúčenie vzdialenej pracovnej plochy a tiež editora zásad skupiny pre Windows 10 Home Edition. Editor skupinových politík nie je v skutočnosti k dispozícii pre žiadnych používateľov systému Windows Home, nech už sú to Windows XP, Windows 7, Windows 8.1 alebo Windows 10 tiež.

Ak v prípade, že vo vašej verzii systému Windows 10 chýba editor skupinových politík, alebo ak sa vám zobrazuje chyba, súbor gpedit.msc sa nenašiel. Potom by ste mali skontrolovať, ktoré vydanie Windows 10 skutočne používate.

Toto je vážna nevýhoda, pretože potrebujeme skupinové politiky aj pre správu nastavení lokálneho počítača. Politika miestnej skupiny je lepšia ako zmena nastavení prostredníctvom registra Windows, ako je oveľa riskantnejšia. Väčšina nastavení skupinovej politiky sa dá ľahko vrátiť, avšak úpravy registra môžu mať nepriaznivé účinky aj na systém.

prevodník z koaxiálneho kábla na HDMI

Gpedit.Msc sa nenašiel

V tomto článku vás teda prevedieme skutočnou inštaláciou Editora zásad skupiny pre Windows 10 Home Edition. Túto metódu môžete použiť aj vo Windows 7 a Windows 8.

Nainštalujte súbor GPEdit.msc do systému Windows 10 Home pomocou skriptu PowerShell

 • Musíte si stiahnuť skript GPEdit Enabler.

Toto je v podstate jednoduchý skript PowerShell, ktorý v skutočnosti nainštaluje vypnutú funkciu skupinovej politiky v edícii Windows 10 Home.

 • Kliknite pravým tlačidlom myši na stiahnutý súbor gpedit-enabler.bat súbor a potom vyberte Spustiť ako správca
 • Týmto sa spustí proces inštalácie. Spoliehanie sa na výkon vášho systému môže chvíľu trvať. Po dokončení procesu musíte zatvoriť okno príkazového riadku stlačením ľubovoľnej klávesy.
 • Aj keď reštart nie je potrebný, ak zásady nefungujú, mali by ste počítač reštartovať jedenkrát.

Gpedit.Msc sa nenašiel

Ako môžete otvoriť editor skupinových politík po inštalácii

Po inštalácii editora skupinových politík by ste mali mať prístup k miestnym skupinovým politikám a úpravám skupinových politík, ktoré sú už v počítači skutočne implementované. Otvorte dialógové okno Spustiť klepnutím na kláves Windows + R. Zadajte text gpedit.msc a kliknite na kláves Enter alebo OK. Týmto sa otvorí gpedit v systéme Windows 10 Home.

Väčšina ľudí sa sťažuje, že aj keď táto metóda umožnila editora skupinovej politiky. Väčšina nastavení v edícii Home nefunguje. Ak vo vašom prípade obe metódy zlyhajú, mali by ste pravdepodobne vyskúšať skutočne tretiu metódu.

Zapnite Editor skupinových politík (gpedit.msc sa nenašiel) v systéme Windows 10 Home pomocou inštalačného programu GPEdit

Pretože editor skupinových politík nie je v systéme Windows 10 štandardne zahrnutý. Budeme si musieť vlastne stiahnuť najskôr editorov.

Toto je v podstate jednoduchý inštalačný súbor, ktorý po spustení nainštaluje a potom nakonfiguruje Editor skupinových politík v systéme Windows Home.

Nainštalujte gpedit.MSC správne

Ak máte 32-bitový Windows (x86), potom by malo byť nastavenie nainštalované bez problémov bezproblémovo. A potom by ste mali mať prístup k editoru zásad skupiny pomocou konzoly Microsoft Management Console tak, že prejdete na Spustiť -> gpedit.msc . Ak však máte 64-bitový Windows (x64), potom budete musieť po spustení inštalačného programu tiež urobiť nejaké ďalšie kroky. Po spustení inštalátora musíte postupovať podľa týchto jednoduchých krokov uvedených nižšie:

 • Najskôr prejdite do priečinka C: Windows SysWOW64
 • Potom skopírujte nasledujúce priečinky a súbory z priečinka C: Windows SysWOW64 do C: Windows System32
  Skupinové pravidlá , GroupPolicyUsers a gpedit.msc .

Takto sa uistíte, že editor skutočne spustíte z dialógového okna Spustiť.

Vyriešte bežné problémy so spustením súboru gpedit.msc, ktorý sa nenašiel

Ak získavate MMC, nemôžete pri spustení súboru gpedit.msc vytvoriť chybové hlásenie o doplnku. Potom môžete postupovať podľa krokov uvedených nižšie pre skutočné riešenie:

bob kodi nefunguje
 • Prejdite do priečinka C: Windows Temp gpedit a potom skontrolujte, či existuje.
 • Stiahnite si nasledujúci súbor zip a potom ho rozbaľte do priečinka C: Windows Temp gpedit . Toto by malo nahradiť aj dva súbory x86.bat a x64.bat.

gpedit-temp-files-x86x64 (1,3 KiB, 51 640 zásahov)

 • Teraz musíte spustiť x86.bat, ak používate 32-bitový operačný systém a x64.bat, ak máte tiež 64-bitový Windows 10. Uistite sa, že dávkové súbory spúšťate aj ako správca.

Po vykonaní vyššie uvedených krokov by ste teraz mali mať funkčný editor skupinových politík vo vydaní Windows 10 Home.

Editor skupinových politík (gpedit.msc sa nenašiel) pre Windows 10 cez Policy Plus

Policy Plus je vlastne aplikácia tretej strany a alternatíva k vstavanému editoru zásad skupiny. Jeho rozhranie je rovnaké ako GPEdit. Jednou z hlavných výhod používania nástroja Policy Plus je to, že prichádza s funkciou vyhľadávania, kde môžete vyhľadávať potrebné pravidlá.

 • Najskôr si musíte stiahnuť Policy Plus
  Policy Plus (10,3 KiB, 23 692 zásahov)
 • Potom spustite Policy-Plus.exe. Je to vlastne prenosná aplikácia, takže sa okamžite otvorí. Môžete tiež vykonať zmeny v pravidlách presne tak, ako to urobíte, aj v integrovanom editore skupinových politík systému Windows.

Tu si treba uvedomiť, že tieto metódy sú v podstate užitočné, ak chcete použiť editor lokálnych skupinových politík. Ak ste správcom domény a tiež chcete konfigurovať skupinové politiky na domácom počítači so systémom Windows 10 prostredníctvom služby Windows Server Active Directory. Jeho metóda potom nebude účinná, pretože Windows 10 Home vlastne nepodporuje pripojenie k doméne v službe Active Directory.

Nastavenia skupinovej politiky (gpedit.msc sa nenašli), ktoré by mohli stáť za konfiguráciu

Pozrime sa na niekoľko príkladov toho, čo je možné upraviť

Musíte vyhľadať Štart alebo Spustiť gpedit.msc otvorte Editor zásad skupiny. Potom prejdite na požadované nastavenie, dvakrát naň klepnite a vyberte možnosť Povoliť alebo Zakázať a Použiť / Ok

Ponuka Štart alebo vylepšenie na paneli úloh
Konfigurácia používateľa> Šablóny na správu> Ponuka Štart a hlavný panel

Vyhýbajte sa alebo meškajte so službou Windows Update
Konfigurácia počítača> Šablóny pre správu> Súčasti systému Windows> Windows Update> Odložiť tiež aktualizácie a aktualizácie

Vypnite vynútené reštarty
Konfigurácia počítača> Šablóny správcu> Súčasti systému Windows> Windows Update> Žiadne automatické reštartovanie prihlásených používateľov pri plánovaných inštaláciách automatických aktualizácií

ako odstrániť rozdelenú obrazovku na android

Vypnite vymeniteľné disky
Konfigurácia používateľa> Šablóny pre správu> Systém> Prístup k vymeniteľnému úložisku> Vymeniteľné disky: Zakázať prístup na čítanie

Pozrite sa na Ďalšie hardvérové ​​výluky: Konfigurácia počítača> Zásady> Šablóny pre správu> Systém> Inštalácia zariadenia> Obmedzenia inštalácie zariadenia

Nastavenia politiky týkajúce sa napájania
Konfigurácia počítača> Šablóny na správu> Systém> Správa napájania

Gpedit.Msc sa nenašiel

Vypnite OneDrive | súbor gpedit.msc sa nenašiel

Konfigurácia počítača> Šablóny na správu> Súčasti systému Windows> OneDrive> nepoužívajte OneDrive na ukladanie súborov

Vyhýbajte sa inštalácii softvéru
Konfigurácie počítača> Šablóny na správu> Súčasti systému Windows> Inštalátor systému Windows> Zakázať Inštalátor systému Windows

Zakážte program Windows Defender
Konfigurácia počítača> Šablóny na správu> Súčasti systému Windows> Windows Defender> Vypnúť program Windows Defender

Zamknite tapetu na pracovnej ploche
Konfigurácia používateľa> Šablóny pre správu> Ovládací panel> Personalizácia> Zabrániť zmene pozadia pracovnej plochy

Vypnite telemetriu systému Windows 10 Otvorte Editor zásad skupiny otvorením súboru gpedit.msc ako správcu. Prejdite do časti Konfigurácia počítača> Šablóny na správu> Komponenty systému Windows> Zhromažďovanie a zhromažďovanie údajov> Vytvoriť telemetriu

alternatíva k šťastnému opravárovi

Gpedit.Msc sa nenašiel

Aplikácie uvedené v zozname povolených položiek alebo zozname zakázaných položiek sú spustené
Konfigurácia počítača> Zásady> Nastavenia systému Windows> Nastavenia zabezpečenia> Zásady ovládania aplikácií> AppLocker

Zaznamenajte pokusy o prihlásenie do systému Windows
Konfigurácia počítača> Nastavenia systému Windows> Nastavenia zabezpečenia> Miestne zásady> Zásady auditu> Auditovať udalosti prihlásenia (zapnite Úspech a zlyhanie)

Zobraziť iba určité položky ovládacieho panela
Zásady miestneho počítača> Konfigurácia používateľa> Šablóny pre správu> Ovládací panel > Skryť zadané položky ovládacieho panela alebo Zobraziť iba zadanú položku ovládacieho panela

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám páči tento článok, gpedit.msc sa nenašiel a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako povoliť / zakázať hardvérové ​​zrýchlenie prehliadača Chrome