Ako opraviť všeobecný problém s ovládačom monitora PNP

Momentálne sa nachádzame v neustálej ceste inovácie s množstvom nových technických funkcií, ktoré sa nahrávajú do počítačov, ktoré denne používame. Väčšina ľudí, ktorí používajú systémy každý deň, sú určite korisťou neustálych aktualizácií. To je vlastne dané. Všetci dobre vieme, že operačný systém Windows od spoločnosti Microsoft je pravdepodobne jedným z najcitlivejších softvérov, ktoré používajú mnohí na celom svete. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako opraviť všeobecný problém s ovládačom monitora PNP. Poďme začať!

geforce experience pridať hru ručne

To znamená, že kedykoľvek používate systém, ktorý je široko používaný, je pravdepodobnosť, že budete čeliť požiadavke na aktualizáciu, skutočne častá. Väčšina upgradov väčšinou nesúhlasí so systémom na prvý pokus, čo v skutočnosti vedie k mnohým technickým problémom v systéme.

Spomedzi všetkých chýb je jedným z najbežnejších typov chýb v skutočnosti problém s generickým ovládačom monitora PNP. Teraz je tento problém veľmi častým javom po veľmi dlhú dobu, čo znamená, že musíte poznať bežné tipy na riešenie problémov. Aby ste sa uistili, že ste tento problém vyriešili úplne sami, a to dokonca bez použitia servisného personálu, ktorý by vás tiež mohol stáť nejaké peniaze navyše.

Prehľad problému s ovládačom monitora PNP

Všeobecný problém s monitorom PNP je v skutočnosti jedným z najbežnejších problémov. Normálnemu používateľovi by čelil po oficiálnej aktualizácii operačného systému Windows 7 okná . PNP v podstate znamená podporu plug and play, ktorá je dôležitá pre efektívne fungovanie mnohých aplikácií a ich parametrov. Ak v prípade, že rozšírenie PNP monitora nebude fungovať správne. To je teraz možné opraviť iba jednoduchým vylepšením alebo vylepšeniami, aby ste sa uistili, že rozšírenie je podporované aj efektívne. Prvým spoločným znakom toho, že monitor v skutočnosti nefunguje správne, je zobrazenie textu Zlyhalo načítanie ovládača hardvérového monitora.

Na začiatku výskytu týchto typov problémov existuje veľa metodík, ktoré môžete vyskúšať a ubezpečiť sa, že došlo k odstráneniu chyby. Teraz, keď pôjdeme ďalej s tým, ako môžeme problém skutočne vyriešiť, musíme vedieť, prečo k tomuto problému skutočne došlo. Existuje mnoho možných vysvetlení, ktoré však môžete uviesť, avšak dôvody by boli takéto;

generický pnp monitor

 • Možno ste si nainštalovali aplikáciu tretej strany, ktorá má prístup root, ktorá by pravdepodobne mohla skutočne pokaziť jednotku.
 • Inštalačné súbory použité v systéme nemusia byť v usilovnej fáze vedúcej k nesprávne nainštalovaným súborom aplikácií.
 • Nesprávne spracovanie novej aktualizácie zo systému Windows, ktorý sa počas inštalácie nemusel správne nainštalovať.
 • Zavedenie systému z alternatívneho operačného systému mohlo väčšinu času poškodiť celkové základné súbory operačného systému.
 • Sťahovanie súborov z internetu a ich ukladanie na jednotku C súboru. Táto jednotka je v skutočnosti najdôležitejšou stránkou vášho systému, ktorá uchováva najdôležitejšie informácie o operačnom systéme.

Čo je vlastne Generic PnP Monitor Windows 10?

PNP je v skratke skratka pre Plug and Play. V počítači sa používa na pripojenie externých zariadení (monitor, zariadenia USB) k počítaču so systémom Windows. Takže vždy, keď k počítaču pripojíte monitor (Dell, ASUS, iné značky) alebo USB zariadenia (klávesnicu, myš), systém ho automaticky rozpozná. A nainštalujte všetky správne ovládače pre zariadenie, aby ho bolo možné správne spustiť.

Všeobecný ovládač monitora PnP pre Windows 10 v podstate znamená, že Windows 10 má nainštalovaný jeden zo základných ovládačov monitora a tiež môže bežať hladko. Aj keď to nemusí fungovať tak dobre, pretože ovládač monitora výrobcu. Ako napríklad nemusíte nastavte najlepšie rozlíšenie monitora a obnovovacia frekvencia obrazovky spolu s týmto druhom ovládača monitora PnP.

Ľudia by väčšinou zistili, že je monitor v nastavenia displeja > Pokročilé nastavenia > Monitor > Vlastnosti vlastne.

Ale bohužiaľ, kedykoľvek chýba ovládač monitora alebo jeho inštalácia zlyhala v systéme Windows 10. Váš monitor sa potom zobrazí ako všeobecný monitor PnP a v správcovi zariadení uvidíte aj všeobecný monitor PNP / non-PNP spolu so žltým výkričníkom .

veľkosť priečinka na zobrazenie disku Google

Ak vás napadne, môže sa vyskytnúť problém s ovládačom Generic PnP Monitor. Je čas, aby ste tento problém so správcom zariadení odstránili aj v systéme Windows 10.

Ako môžete opraviť všeobecný monitor PnP v systéme Windows 10/7

Ste povinní tieto opravy aplikovať jeden po druhom, až kým nenájdete to najlepšie riešenie pre vás.

Odinštalujte generický ovládač monitora PnP

Môžete začať s odinštalovaním ovládača PNP, pretože vrátenie času väčšinu času rieši problém s monitorom. Keď odinštalujete všeobecné monitory PNP, váš počítač potom automaticky vyhľadá a nainštaluje požadovaný ovládač. Pri odinštalovaní musíte postupovať podľa týchto pokynov.

 • Najskôr otvorte Správcu zariadení a kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Windows + R kľúče. Typ devmgmt.msc a potom klepnite na vstúpiť .
 • Keď Správca zariadení Zobrazí sa okno, potom musíte vyhľadať Monitory možnosť a klepnutím na ňu rozbaľte.
 • Tam uvidíte voľbu Generic PnP monitor, kliknite pravým tlačidlom myši na a vyberte ikonu Odinštalujte zariadenie možnosť.
 • Potvrdenie príkazu na požiadanie, teraz zvoľte Odinštalovať .
 • Teraz klepnite na Vyhľadajte zmeny hardvéru .

Systém Windows potom rozpozná a nainštaluje monitor ako skutočný monitor, a nie ako všeobecný monitor PnP. Ak táto jednoduchá oprava nevyrieši ovládač monitora Windows 10, musíte postupovať podľa ďalšej metódy.

ako vidieť koncepty twitteru na počítači

Aktualizujte všeobecný ovládač monitora PNP a ovládač grafickej karty

Väčšinou je to starý ovládač alebo starý ovládač grafickej karty, ktorý spôsobuje tento problém. Ak aktualizujete tieto ovládače, je veľká šanca, že problém s monitorom duchov Windows 10 potom zmizne. V tomto kroku musíte najskôr aktualizovať monitor ovládača a potom aj ovládač grafickej karty. Postupujte podľa týchto jednoduchých krokov.

 • Najskôr otvorte Správcu zariadení, pre ktorý kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Windows + R kľúče. Typ devmgmt.msc a potom kliknite na Enter.
 • Keď Správca zariadení Zobrazí sa okno a potom kliknite na Monitory možnosť rozšíriť. Teraz kliknite pravým tlačidlom myši na Všeobecný monitor PnP do Aktualizujte tiež ovládač.

generický pnp monitor

 • Po klepnutí na aktualizovaný ovládač sa zobrazí nové pole. Tam si vyberte Automaticky vyhľadajte aktualizovaný softvér ovládača. Windows vyhľadá tento ovládač online a potom ho aktualizuje.
 • V prípade, že Windows nedokáže nájsť a aktualizovať ovládač, klepnite znova pravým tlačidlom myši na všeobecný monitor PnP a potom ho aktualizujte. Tentokrát však radšej ako automaticky vyhľadávať Prejdite na svojom počítači a vyhľadajte softvér ovládača .
 • Potom vyberte Dovoľte mi vybrať zo zoznamu ovládačov zariadení v mojom počítači.
 • Teraz označte políčko napísané ako Zobraziť kompatibilný hardvér aby sa skutočne zobrazil kompatibilný ovládač. Tu musíte vybrať ovládač a potom ho nainštalovať.
 • Keď znova kliknete na ikonu Grafické adaptéry možnosť. Rozbaľte ho a potom kliknite pravým tlačidlom myši na svoju grafickú kartu Aktualizácia to.
 • Opäť zvoľte prvú možnosť, Automaticky vyhľadajte aktualizovaný softvér ovládača stiahnite a potom automaticky nainštalujte ovládač
 • Po nainštalovaní ovládačov reštartujte počítač.

Spustite kontrolu systémových súborov

Ak problém stále pretrváva, musíte teraz spustiť kontrolu systémových súborov. Je to vlastne vstavaný nástroj systému Windows 10, ktorý skenuje a opravuje poškodené ovládače. Potom musíte postupovať podľa týchto krokov na spustenie SFC.

 • Najprv musíte otvoriť Príkazový riadok . Ak to chcete urobiť, stlačte Windows + R kľúče a potom zadajte cmd . Prípadne hľadajte Príkazový riadok z výsledkov a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši Spustiť ako správca .
 • Keď sa otvorí nové okno, musíte napísať nasledujúci príkaz a stlačiť Zadajte . sfc / scannow
 • Potom sa spustí skenovanie SFC a problémy sa odstránia. Počas skenovania buďte trpezliví, pretože to niekedy trvá približne 15 minút.
 • Po dokončení procesu sa váš problém so zariadeniami PNP vyrieši.

Skontrolujte dostupnosť aktualizácie Windows 10

Aktualizácia systému Windows 10 môže vyriešiť mnoho problémov, ako sú systémové chyby, chyba ovládača, problémy s hardvérom atď. Ak dôjde k všeobecnej chybe monitora PnP, pokúste sa ju vyriešiť aktualizáciou verzie Windows 10.

 • Zamierte sem: Štart > nastavenie > Aktualizácia a zabezpečenie > aktualizácia systému Windows .
 • Potom klepnite na Skontroluj aktualizácie .

Systém Windows vám pomôže stiahnuť nové ovládače, nové systémové súbory. Potom musíte skontrolovať, či je skutočný monitor späť v správcovi zariadení.

Znovu pripojte káble monitora

Ak sa teda problém so všeobecným monitorom PnP stále objavuje na stolových počítačoch. Potom môžete vyskúšať aj tento ľahký tip.

 • Musíte vypnúť počítač a monitor.
 • Odpojte napájací kábel monitora a počkajte najmenej 10 minút.
 • Potom odpojte video kábel od procesora a počkajte 5 minút.
 • Teraz pripojte video kábel k procesoru a tiež napájací kábel monitora.
 • Potom reštartujte počítač.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok páči, chlapcom a tiež vám pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako vypnúť program Windows Defender - príručka

okná 10 2 modré šípky