Ako opraviť chybu 0x80071771 v systéme Windows 10

0x80071771

Chyba 0x80071771 nastane vždy, keď sa pokúsite otvoriť alebo spracovať súbor v priečinku Windows 10 . Niektorí používatelia nahlásia problém po prechode na nový variant systému Windows zo staršieho variantu. Chybové hlásenie je Zadaný súbor sa nepodarilo dešifrovať .

Príčiny chyby 0x80071771:

Tento konkrétny problém sme preskúmali po preskúmaní rôznych správ používateľov a stratégie opráv. Ak nastane, vyskytne sa konkrétny chybový kód. Keď sa ktorýkoľvek používateľ pokúsi získať prístup k súboru, ktorý bol predtým zašifrovaný alebo vytvorený na inom počítači.

Táto chybová správa je väčšinou spojená so súbormi, ktoré boli zašifrované EFS . EFS znamená Systém šifrovania súborov. Jedná sa o zabudované šifrovanie systému Windows, ktoré šifruje súbory a priečinky, aby ich zabezpečil pred malvérom / hackermi.

Je navrhnutý tak, aby zabránil hackerom v prístupe k vašim osobným údajom. Ak je súbor šifrovaný, na prístup z iného zariadenia je potrebný certifikát.

Existujú dva spôsoby, ktoré môžete použiť na zašifrovanie súboru na inom počítači:

 • Po dešifrovaní súboru pred presunutím do nového počítača.
 • Spolu s certifikátom alebo šifrovacím kľúčom presuňte šifrovaný súbor na nový počítač.

Ak sa snažíte opraviť 0x80071771 chyba. Táto príručka vám poskytne niekoľko krokov na vyriešenie problému.

Pozri tiež: Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu Chrome ERR_NAME_NOT_RESOLVED

Ako opraviť chybu (zadaný súbor sa nepodarilo dešifrovať)

Zadaný súbor sa nepodarilo dešifrovať

Metóda 1: Získanie úplného povolenia na prístup k súboru

Táto metóda poskytuje úplné povolenie na prístup k systémovým súborom a potom odomknutie súborov pomocou jednej z metód vnútornej dešifrovania. Uistite sa však, že táto metóda nebude fungovať v prípadoch, keď bol súbor pôvodne šifrovaný na inom počítači.

Postupujte podľa pokynov na počítači, kde bol súbor pôvodne zašifrovaný. Po ich dokončení súbor jednoducho presuniete a otvoríte na inom počítači.

Mnoho používateľov opravuje 0x80071771 chyba po vykonaní pokynov uvedených nižšie. Poďme sa na to pozrieť:

Krok 1:

Prejdite do Prieskumníka súborov. Potom klepnite pravým tlačidlom myši na písmeno jednotky, s ktorým ste narazili na chybu, a potom vyberte príkaz Vybrať Vlastnosti.

Krok 2:

Teraz na obrazovke vlastností prejdite na kartu Zabezpečenie. Potom klepnite na tlačidlo Upraviť (blízko Úpravy povolení , klepnite na Upraviť ).

Krok 3:

Teraz prejdite na kartu Zabezpečenie. Potom môžete klepnúť na Pridať tlačidlo z Skupinové alebo užívateľské mená .

Krok 4:

Z Vyberte Používatelia alebo Skupiny okno. Jednoducho zadajte Každý v poli pod „ Zadajte názvy objektov, ktoré chcete vybrať (príklady) “ . Potom klepnite na Ok na uloženie zmien.

Krok 5:

Po návrate späť do Povolenia okno. Potom vyberte ikonu Každý skupiny a dať všetky začiarknutia do políčka povoliť pod Povolenia pre všetkých .

Krok 6:

Stlačte Podať žiadosť na uloženie zmien. Potom sa presuňte späť na Bezpečnosť karta na karte Vlastnosti postihnutého objemu. Nezabudnite tentokrát klepnúť na ikonu Pokročilé tlačidlo (spojené s Špeciálne povolenia alebo rozšírené nastavenia )

Krok 7:

Teraz zamierte do Pokročilé nastavenia zabezpečenia okno. Potom prejdite na Povolenia kartu a klepnite na Zmena.

Krok 8:

Teraz od Vyberte Používateľ alebo Skupina okno. Vstup Každý pod „ Zadajte názov objektu a vyberte „ a stlačte Ok na uloženie zmien.

Krok 9:

Potom začiarknite políčko spojené s Vymeňte vlastníka za subdodávky a predmety .

Krok 10:

S majiteľom ako Každý, zamier do Auditovanie kartu a klepnite na Pridať.

Krok 11:

Z Položka auditu pre postihnutý zväzok zvoľte vybrať Každý ako Principal. Potom môžete prejsť na Základné povolenie oddiel. Potom označte políčko spojené s Plná kontrola . Nakoniec klepnite na Ok potom Podať žiadosť na uloženie zmien.

Po dokončení všetkých krokov váš počítač práve získal úplné povolenie na prístup k súboru. Potom podľa pokynov uvedených nižšie použite príkazový riadok na dešifrovanie súboru:

 • Hit Kláves Windows + R otvoríte dialógové okno Spustiť. Potom zadajte cmd a udrieť Ctrl + Shift + Enter na otvorenie Príkazový riadok . Keď vás vyzve UAC (Kontrola používateľských účtov) , klepnite na Áno udeliť oprávnenie správcu.
 • Keď sa dostanete do vyvýšeného príkazového riadku. Jednoducho zadajte nasledujúci príkaz na dešifrovanie súboru, ktorý zobrazoval Chyba 0x80071771:
  šifra / d úplná cesta k súboru s príponou
  Poznámka: úplná cesta k súboru s príponou
  je zjavne zástupný symbol . Jednoducho ho nahraďte pôvodnou cestou k súboru. Napríklad: C: Users madro Desktop appuals 0x80071771.jpg .
 • Potom sa musíte pokúsiť otvoriť súbor a skontrolovať, či bola chyba opravená.

Ak stále čelíte Chyba 0x80071771 - Zadaný súbor sa nepodarilo dešifrovať vždy, keď sa pokúsite otvoriť súbor. Stačí sa ponoriť k ďalšej metóde uvedenej nižšie.

uicc odomknutie galaxie s6

Pozri tiež: UI sa nepodarilo načítať chybu na Avaste - Ako to opraviť

Metóda 2: Import alebo export šifrovacieho certifikátu súboru EFS + kľúč

Osvedčenie o šifrovaní súborov + kľúč

Jedinou metódou, ktorá vám umožní otvoriť šifrovaný súbor (súbor EFS) na inom počítači, je importovať ho spolu s certifikátom a kľúčom. Každá jednotlivá aplikácia, ktorá nemá vhodný šifrovací kľúč súboru, ju nebude môcť otvoriť.

Ak je však metóda použiteľná, mali by ste získať prístup k počítaču PC, pomocou ktorého je možné súbor zašifrovať a exportovať kľúč + certifikát. Poďme sa na to pozrieť:

Exportujte certifikát EFS + kľúč
Krok 1:

Hit Kláves Windows + R otvoriť a Bež dialógové okno. Potom zadajte certmgr.msc a udrieť Zadajte otvoriť Správca certifikátov užitočnosť.

Krok 2:

V Správca certifikátov nástroj, vyberte Osvedčenia na ľavej table a potom klepnite na Osobné. Potom zamierte na panel na pravej strane a dvakrát klepnite Osvedčenia.

Krok 3:

Pravým klepnutím na ikonu Osvedčenie ktorú chcete importovať do nového počítača a vyberte Všetky úlohy> Exportovať .

ako upravovať súbory v priečinku aplikácií systému Windows
Krok 3:

Klepnite na Ďalšie na prvej obrazovke a vyberte Áno, exportovať súkromný kľúč na druhej obrazovke.

Krok 4:

Vyberte si Výmena osobných informácií - PKCS # 12 a uistite sa, že polia spojené s Zahrňte všetky certifikáty do certifikačnej cesty , Povoľte ochranu súkromia certifikátu a exportujte všetky vlastnosti extenderu sú označené. Potom stlačte tlačidlo Ďalej a prejdite na ďalšiu obrazovku.

Krok 5:

Potom nastavte heslo pre súbor PFX a potom ho potvrďte. Nezabudnite ponechať šifrovanie na TripleDES pred poklepaním Ďalšie ešte raz.

Krok 6:

Stlačte tlačidlo Prechádzať a potom nastavte umiestnenie, kam sa má súbor PFX uložiť. Potom klepnite na Ďalšie ešte raz.

Krok 7:

Nakoniec klepnite na Skončiť na dokončenie procesu.

Importujte certifikát a kľúč šifrovania súborov EFS:

Pokyny uvedené nižšie ukážu, ako importovať súbor PFX, ktorý sa používa pre váš šifrovací certifikát. Tiež kľúč používaný s EFS na inom PC. Existujú dva rôzne spôsoby, ktoré môžete použiť na import daného certifikátu + kľúča.

Obe metódy budú fungovať pre akýkoľvek variant systému Windows 10, takže postupujte podľa toho, ktorý je vhodný pre vašu aktuálnu situáciu:

Importujte šifrovací certifikát a kľúč EFS súboru prostredníctvom súboru PFX
Krok 1:

Po načítaní súboru PFX z prvého počítača ho presuňte na miesto, kde sa stretávate s 0x80071771 chyba zapnutá.

Krok dva:

Keď bol súbor PFX presunutý do nového počítača. Jednoducho na ňu klepnite pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Inštalovať PFX.

Krok 3:

V časti Umiestnenie obchodu vyberte Súčasný užívateľ a stlačte Ďalšie pokračovať.

Krok 4:

Skontrolujte, či je v okne Súbor na import vybraný presný súbor PFX, a potom znova klepnite na Ďalej.

Krok 5:

Na druhej obrazovke zadajte heslo, ktoré ste použili pri šifrovaní súboru pod Heslo lúka. Potom označte políčka spojené s Označte tento kľúč ako exportovateľný a Zahrňte všetky rozšírené vlastnosti .

Krok 7:

Potom vyberte prepínač prepojený s Automaticky zvoliť sklad certifikátov na základe typu certifikátu a potom znova klepnite na ďalšie.
Poznámka: Ak systém Windows nemôže overiť certifikát, môže sa zobraziť bezpečnostné upozornenie. Ak sa to stane a dôverujete pôvodu súborov, klepnite na Áno na potvrdenie.

Krok 8:

Klepnite na Skončiť na potvrdenie procesu importu. Na poslednej výzve klepnite na Ok použiť konečné potvrdenie.

Pozri tiež: Ako exportovať a importovať záložky do súboru HTML v prehliadači Firefox

Import certifikátu a kľúča na šifrovanie súborov EFS prostredníctvom Správcu certifikátov
Krok 1:

Hit Kláves Windows + R otvorte príkaz Spustiť. Potom zadajte certmgr.msc a udrieť Zadajte otvoriť Správca certifikátov .

Krok 2:

Keď ste vo vnútri Správca certifikátov užitočnosť. Potom zamierte na ľavú tablu a klepnite pravým tlačidlom myši na Osobné priečinok (pod Certifikáty - súčasný užívateľ ).

Krok 3:

Potom vyberte Všetky úlohy a vyberte Import vyvolať sprievodcu importom.

Krok 4:

Na prvej obrazovke skontrolujte, či je Súčasný užívateľ je vybrané a klepnite na Ďalšie pokračovať.

Krok 5:

Na druhej obrazovke klepnite na Prechádzať a choďte na miesto súboru PFX, ktorý sa pokúšate importovať. Potom klepnite na Otvorené a vyber si Ďalšie ešte raz, aby ste sa posunuli ďalej pomocou sprievodcu importom.

Krok 6:

Na druhej obrazovke zadajte heslo súboru PFX a nezabudnite, že polia sú prepojené s Označte tento kľúč ako exportovateľný a Zahrňte všetky rozšírené vlastnosti sú označené.

Krok 7:

Potom vyberte prepínač prepojený s Automaticky vybrať sklad certifikátov na základe typu certifikátu a klepnite na Ďalšie ešte raz.

Krok 8:

Stlačte Skončiť dokončite proces importovania, potom klepnite na Ok na poslednú výzvu.

Záver:

Takže to bolo niekoľko pracovných metód, ktoré vám pomôžu opraviť chybu 0x80071771. Táto metóda je veľmi užitočná a bezpečná! Dúfam, že sa vám tento sprievodca páči, zdieľajte ho s ostatnými! Ak čelíte problémom s akoukoľvek metódou, kontaktujte nás v sekcii komentárov nižšie.

Do tej doby! Usmievaj sa naďalej

Prečítajte si tiež: