Ako exportovať iMovie a zdieľať projekty na počítačoch Mac a iOS

Ak ste dokončili svoje filmové kúzlo v iMovie a chcete sa podeliť o svoj výtvor. Aplikácia to uľahčuje. Máte tiež niekoľko rôznych možností, ako priamo exportovať film alebo ho uložiť ako súbor, čo chcete. Ak máte hotový projekt, ktorý ste pripravení zdieľať. Chystáme sa vám tu ukázať, ako exportovať film v aplikácii iMovie na počítačoch Mac a iOS.

Zdieľanie vášho filmu na iMacu

Svoj projekt iMovie môžete zdieľať alebo exportovať z niekoľkých vhodných miest.

  • Na hlavnej obrazovke Projekty kliknite na ikonu Tlačidlo Viac.
  • Potom umiestnite kurzor na miesto Zdieľať projekt a vyberte požadovanú možnosť.
  • Na obrazovke úprav projektu kliknite na ikonu Tlačidlo zdieľania v pravom hornom rohu okna. A vyberte možnosť.
  • Prípadne môžete kliknúť Súbor > zdieľam z panela s ponukami a tam vyberte svoju možnosť.

ako exportovať imovie

Uvidíte niekoľko užitočných spôsobov, ako zdieľať alebo exportovať svoj projekt iMovie. E-mail, YouTube, príprava na Facebook, Vimeo, obrázok a súbor tiež.

Poznámka : Možnosť Obrázok sa zobrazí, iba ak ju zdieľate z obrazovky úprav projektu.

Podľa toho, ktorý z nich chcete zvoliť, však budete mať určitú flexibilitu pri príprave filmu. Nadpis, popis a značky môžete zmeniť kliknutím do týchto polí a zadaním požadovaného obsahu. Pre každý typ exportu aplikácie iMovie máte tiež nasledujúce možnosti.

  • Email a Pripravte sa na Facebook : Vyberte rozlíšenie.
  • YouTube : Vyberte rozlíšenie, kategóriu svojho videa a tiež možnosť ochrany osobných údajov.
  • Vimeo : Vyberte rozlíšenie a vyberte možnosť viditeľnosti.
  • Súbor : Vyberte formát, rozlíšenie, kvalitu a tiež možnosť kompresie.

Po vykonaní výberu kliknite na ikonu Ďalšie a postupujte podľa nasledujúcich výziev pre daný typ exportu. Bude to zahŕňať napríklad prihlásenie do služby YouTube alebo výber umiestnenia súboru.

Zdieľajte a exportujte svoje iMovie pre iOS

V zariadeniach iPhone a iPad máte niekoľko ďalších možností na zdieľanie alebo exportovanie svojich projektov iMovie. Vyberte projekt na hlavnej obrazovke a na ďalšej obrazovke klepnite na ikonu Tlačidlo zdieľania na spodku. Uvidíte možnosti zdieľania vášho zariadenia, ktoré budú obsahovať AirDrop, YouTube, Správy, Pošta a ďalšie, ktoré ste nastavili ako predvolené. Filmový projekt môžete tiež uložiť ako súbor a odoslať alebo zdieľať neskôr.

Ak si vyberiete trasu ako YouTube. Potom budete mať k dispozícii niektoré možnosti ako na Macu, ktoré môžete nakonfigurovať, napríklad rozlíšenie a súkromie.

Záver

Teraz bohužiaľ nie. Na súbore projektu, ktorý exportujete, môžete ďalej pracovať. Otvára sa buď v systéme iOS alebo OS. Ale akonáhle ho importujete do iMovie na Macu, zaseknete sa v prostredí Mac.

Až bude váš film pripravený na videnie svetom. Potom máte veľa spôsobov, ako ho exportovať alebo zdieľať v iMovie na počítačoch Mac aj iOS. Ktorú možnosť zdieľania použijete? Tvoríte videá, ktoré zverejňujete na YouTube, alebo ich chcete uchovať v súkromí a posielať e-mailové videá priateľom alebo rodine? Ak máte nejaké otázky týkajúce sa tohto článku, dajte nám prosím vedieť v sekcii komentárov nižšie. A tiež nám nezabudnite poskytnúť spätnú väzbu.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Knižnica iTunes - Ako opraviť chybu, ktorú nemožno prečítať