Ako sťahovať a zaznamenávať vaše stretnutie Google

Google Meet uľahčuje a uľahčuje spojenie s tímom alebo učebňou. Aplikácia ako štandardná súčasť G Suite má veľa vynikajúcich funkcií. Ak sa napríklad schôdzky nemôžu zúčastniť všetci študenti alebo spoluhráči, môžete si ich zaznamenať a uložiť. V tomto článku sa budeme rozprávať o tom, ako stiahnuť a zaznamenať vašu službu Google Meet. Poďme začať!

Takto budú všetci neustále v obraze. Kto však zaznamená stretnutie a ako to celé funguje? V tomto článku vysvetlíme všetko, čo potrebujete vedieť o zaznamenávaní hovorov Google Meet.

Skôr ako začnete nahrávať Zaznamenajte si svoju službu Google Meet

Po obmedzenú dobu by mal byť ktokoľvek, kto je zákazníkom služby G Suite, schopný zaznamenať hovor prostredníctvom služby Google Meet. Je to preto, že Google do 30. septembra otvoril bezplatný prístup k nahrávaniu a ďalším pokročilým funkciám služby Meet. Po tomto dátume sa nahrávanie videa v službe Meet pravdepodobne vráti iba k dispozícii zákazníkom G Suite Enterprise, ktorých cena je 25 USD na používateľa mesačne, a G Suite Enterprise for Education, ktorá stojí 48 USD na používateľa ročne (aj keď Google ponúka nižšie ceny propagačné ceny do 31. júla za určitých okolností). Ak plánujete hostiť videokonferencie prostredníctvom bezplatnej verzie služby Google Meet, ktorá sa spustí v priebehu nasledujúcich týždňov, nebudete môcť robiť nahrávky, informuje Google The Verge.

Spustenie a zastavenie záznamu Zaznamenajte si svoju službu Google Meet

Týmto spôsobom je možné zaznamenať hovor služby Google Meet. Upozorňujeme, že tieto kroky som nemohol osobne otestovať; funkcia nahrávania nebola povolená pre účet G Suite, ktorý používam v práci (alebo pre účet kolegu, ktorý má osobný účet G Suite). Ak sa vám po vykonaní nasledujúcich krokov nezobrazí možnosť nahrávania. Možno to ešte nebolo zavedené do vášho účtu alebo vám nastavenie spoločnosti G Suite vašej spoločnosti nemusí umožňovať nahrávanie.

Hovor cez Google Meet môžete nahrávať iba cez webovú verziu aplikácie. Účastníci, ktorí sa pripoja k schôdzke prostredníctvom aplikácie Google Meet na zariadeniach s Androidom alebo iOS, nemôžu nahrávanie spustiť ani zastaviť. Budú však upozornení, keď sa nahrávanie začne a skončí.

 • Prejdite na Google, stretnite sa a začnite schôdzku.
 • Kliknite na Viac (tri zvislé bodky) a potom na Záznam schôdzky.
 • Uvidíte vyskakovacie okno s výzvou Požiadajte o súhlas. Pretože nahrávanie kohokoľvek bez jeho súhlasu je nezákonné, musíte požiadať všetkých účastníkov, interných aj externých, o udelenie súhlasu. Stačí kliknúť na Prijať a služba Google Meet ich odošle na formuláre na získanie súhlasu.
 • Chvíľu počkajte, kým sa nahrávanie začne.
 • Keď ste pripravení ukončiť nahrávanie, choďte na Viac a vyberte Zastaviť nahrávanie. Poznámka : Keď všetci odídu, nahrávanie sa automaticky zastaví.
 • Potvrďte výberom možnosti Zastaviť nahrávanie ešte raz.

Záznam sa potom vygeneruje do súboru. Bude to trvať niekoľko okamihov. Potom ho služba Google Meet uloží na účet Disku Google organizátora schôdzky.

Súbor nájdete podľa tejto trasy a do priečinka Môj disk> Zoznámte sa s nahrávkami. Organizátor schôdzky aj osoba, ktorá schôdzku začala, dostanú e-mail s odkazom na súbor.

Stiahnite a zdieľajte záznam Zaznamenajte si svoju službu Google Meet

Zaznamenanie dôležitého stretnutia môže byť pre každého v tíme nesmierne prospešné. Nielen pre tých, ktorým to ušlo. Keď sa vrátite k preskúmaniu určitých bodov, môžete si všimnúť veci, ktoré ste možno pôvodne prehliadli.

aktualizácii systému Windows 10 sa nepodarilo overiť produktový kľúč

Ako sme už spomenuli, uložený záznam sa automaticky odošle do úložného priestoru Disku Google organizátora schôdzky. Organizátor a osoba, ktorá iniciovala stretnutie, dostanú e-mail s odkazom. Vedeli ste však, že si záznam môžete stiahnuť do počítača?

Je to pravdepodobne najlepší spôsob spravovania záznamu. Môžete ich uložiť z Disku a e-mailu. Funguje to takto:

 • Prejdite do priečinka Meet Recordings na Disku Google.
 • Vyberte súbor, ktorý chcete stiahnuť, a potom kliknite na ikonu Viac (tri bodky).
 • Potom vyberte ikonu Stiahnuť a uložte ju do zariadenia.

Alebo postupujte podľa týchto krokov:

 • Vo svojej e-mailovej schránke vyberte odkaz, ktorý vedie k záznamu Google Meet.
 • Po otvorení záznamu kliknite na ikonu Stiahnutie a uložte súbor do svojho zariadenia.

Poznámka : Ak sa nahrávanie začne v presný čas, na ktorý bolo naplánované, automaticky sa zobrazí v udalosti Kalendár. K nahrávke budú mať prístup všetci, ktorí sa zúčastnili na stretnutí a ktorí sú súčasťou rovnakej organizácie ako organizátor.

Problémy so záznamom Zaznamenajte si svoju službu Google Meet

Jedným z najbežnejších problémov súvisiacich s funkciou nahrávania Google Meet je, že chýba tlačidlo nahrávania. Ak je to tak, zvyčajne to znamená, že váš správca ešte nemal prístup k možnostiam nahrávania v službe Google Meet.

Ak majú, ale tlačidlo stále chýba, musia sa vrátiť späť a skontrolovať, či sú nastavenia správne v administrátorskej konzole Google. Tlačidlo nahrávania tiež neexistuje mimo počítačovej verzie aplikácie Google Meet.

Ak máte problém s nájdením súboru nahrávky, môže to byť spôsobené tým, že súbor ešte nebol vygenerovaný. A ako dlho to môže trvať, bude závisieť od niekoľkých faktorov, napríklad od veľkosti súboru a pripojenia k internetu.

Nahrávky Zaznamenajte si svoju službu Google Meet

Ak nepoužívate G Suite Enterprise, funkcia nahrávania a sťahovania bude v septembri zrušená. Vaše súbory však budú stále na Disku Google.

Do tej doby môžete zaznamenávať a sťahovať všetky hovory Google Meet, ktoré chcete. Ak ich potrebujete uložiť do počítača a zdieľať záznam, môžete tiež. Je to úžasná funkcia, ktorá vám umožní kedykoľvek sa vrátiť a skontrolovať všetko.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto článkom tento článok páči, a pomôže vám. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Opravte nezistenú webovú kameru v Screencastify