Ako zakázať prekrytie sváru

Ako zakázať prekrytie diskordom: Svár overlay je základný a užitočný nástroj, ktorý umožňuje používať niektoré funkcie hry Discord počas hrania hier. Keď povolíte prekrytie, budete môcť chatovať, odpovedať na hovory Discord, pripájať sa do skupín a tiež prispôsobovať svoje herné rozhranie rôznymi spôsobmi.

To znamená, že vrstva Discord môže byť určite rušivá a ohromujúca, najmä ak ju používate v hrách, kde ju nechcete. Našťastie existuje spôsob, ako túto voľbu deaktivovať alebo zvoliť konkrétne hry, počas ktorých sa bude zobrazovať.

Ako zakázať prekrytie sváru

Táto príručka vysvetlí, ako zakázať a povoliť prekrytie Discord, ako aj riešenie niektorých problémov súvisiacich s prekrytím.

8 bitový hudobný softvér

ZAKÁZAŤ PREKLAD DISKORDU

Prekrytie Discord môžete tiež kedykoľvek povoliť alebo zakázať na niekoľkých kartách. Postupujte takto:

Krok 1:

Najskôr otvorte aplikáciu Discord.

Krok 2:

Ak sa aplikácia nespustí automaticky, klepnite na ňu dvakrát na paneli úloh. Nachádza sa v pravom dolnom rohu stránky.

Krok 3:

Klepnite na ikonu Nastavenia používateľa v dolnej časti okna. Je to ako ikona ozubeného kolieska vedľa vášho používateľského mena.

Krok 4:

V ponuke vľavo vyberte možnosť „Prekrytie“. Nachádza sa v sekcii „Nastavenia aplikácie“.

Krok 5:

Vypnite možnosť „Povoliť prekrytie v hre“.

Ak je táto voľba vypnutá, znamená to, že prekrytie v hre je vo vašom Discorde už zakázané. Akonáhle túto možnosť vypnete, prekrytie zmizne zo všetkých hier.

ZAKÁZAJTE PREHRA DISKORDU Z KONKRÉTNEJ HRY

Ak chcete v niektorých konkrétnych hrách ponechať prekrytie programu Discord, ale musíte ho odstrániť v iných. Môžete to urobiť tiež. Proces je dosť podobný tomu vyššie uvedenému, vyžaduje však niekoľko ďalších krokov.

chybový kód 0011 ticketmaster

Krok 1:

Postupujte podľa krokov 1–4 z časti vyššie.

Krok 2:

Potom zapnite možnosť „Povoliť prekrytie v hre“.

Krok 3:

Klepnite na kartu „Hry“.

Krok 4:

Vyberte hru, pre ktorú chcete povoliť prekrytie.

Krok 5:

Potom prekrytie vypnite.

Týmto spôsobom sa vaše prekrytie Discord zobrazí iba v hrách, v ktorých ho chcete zobraziť.

PREHĽAD DISKORDU NEFunguje?

Existujú prípady, keď Discord nezobrazí prekrytie v hre, keď to znova povolíte. Určite tiež nemôžete nájsť výber prekrytia. V takom prípade môžete vyskúšať konkrétne metódy jeho riešenia.

SPUŠTITE DISKORD AKO ADMINISTRÁTOR

Aplikácia Discord vám niekedy neumožní upraviť nastavenia, pokiaľ ich nespustíte ako správca. Ak ho chcete spustiť ako správca, môžete to urobiť dvoma spôsobmi.

Prvý spôsob vyžaduje iba dve kliknutia:

Krok 1:

Pravým tlačidlom myši kliknite na ikonu Discord.

Krok 2:

Vyberte možnosť Spustiť ako správca.

Ak sa však rozhodnete pre túto metódu, budete ju musieť opakovať zakaždým, keď budete musieť zmeniť nastavenia aplikácie Discord. Ak chcete nastaviť program Discord tak, aby vždy obedoval ako správca, musíte:

Krok 1:

Najskôr kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu Discord.

Krok 2:

Potom choďte na „Vlastnosti“. Malo by sa zobraziť nové okno.

Krok 3:

Vyberte kartu „Kompatibilita“.

Krok 4:

V sekcii „Nastavenia“ začiarknite možnosť „Spustiť tento program ako správca“.

Krok 5:

Klepnite na „OK“.

Ak ste urobili všetko správne, program Discord by mal fungovať správne.

avastsvc vysoké využitie procesora

VYPNITE ZRÝCHLENIE HARDWARU V DISKORDE

Niektorý softvér využíva hardvérovú akceleráciu na vytiahnutie väčšej pamäte GPU a plynulejšiu prevádzku. V programe Discord je táto funkcia predvolene povolená.

Iste, najmä pri konfiguráciách nižšej triedy, môže táto funkcia zhoršiť výkon softvéru. Ak si myslíte, že by to tak mohlo byť, skúste túto funkciu deaktivovať. Čo robiť:

Krok 1:

Najskôr otvorte aplikáciu Discord.

Krok 2:

Potom prejdite do ponuky Nastavenia používateľa.

Krok 3:

V ponuke vyberte kartu „Vzhľad“.

ako používať kast

Krok 4:

Taktiež vypnite hardvérovú akceleráciu

ĎALŠIE DÔVODY, PREČO NESMIE PRACOVAŤ DISKORD

Existuje niekoľko ďalších dôvodov, prečo prekrytie aplikácie Discord nefunguje správne.

Ak sa napríklad aplikácia správa nesprávne alebo má poruchu, je možné, že prekrytie zakážete, ale v hrách sa môže stále zobrazovať. Ak je to tak, bolo by dobré aplikáciu znova nainštalovať a skúsiť to znova.

Váš antivírusový softvér môže tiež zablokovať váš diskord. Ak máte antivírusový nástroj, môže interferovať s programom Discord a deaktivovať niektoré funkcie. Mali by ste si prečítať pokyny pre svoj antivírusový nástroj a tiež ak existuje možnosť pridať niektoré aplikácie na bielu listinu. Ak je to tak, postupujte podľa týchto pokynov a pridajte diskord do zoznamu.

A nakoniec, nejaký iný softvér môže prerušiť program Discord. To sa väčšinou stáva u iných programov, ktoré majú funkcie prekrytia. Problémy s programom Discord môžu mať napríklad nástroje na nahrávanie obrazovky, iné nástroje na streamovanie alebo softvér tretích strán, ktorý má prístup k vášmu mikrofónu.

NEPREHLIADNITE

Niektorí používatelia aplikácie Discord, ktorí nie sú spokojní so zabudovaným prekrytím, zvyčajne nevedia o niektorých možnostiach prispôsobenia. Okrem deaktivácie celej funkcie môžete vybrať iba niektoré miniaplikácie, ktoré sa majú zobraziť počas hry.

Môžete tiež prispôsobiť ich polohu a skryť ich, kým ich niečo nespustí, alebo ich nebudete chcieť skontrolovať. Skôr ako sa vzdáte prekrytia hry Discord, skúste ho trochu vylepšiť, aby ste získali to najlepšie z oboch svetov.

Záver:

Tu je príklad, ako zakázať prekrytie nesúladu. Ktoré funkcie prekrytia Discord sú podľa vás zbytočné alebo ktoré sú nevyhnutné? Dajte nám vedieť v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: Čo je pomalý režim Discord a ako ho nastaviť?