Ako zistiť Keylogger v systéme Android - návod

ako zistiť keylogger na android

Teraz si priznajme, že smartfóny sú skutočne úžasné technologické kúsky. V súčasnosti sú tu smartphony, ktoré umožňujú rôzne veci, ako napríklad komunikáciu s priateľmi, počúvanie hudby, hranie hier, snímanie fotografií. Android je momentálne najslávnejším mobilným operačným systémom a práve teraz poháňa milióny smartfónov. V tomto článku sa budeme rozprávať o téme Ako zistiť Keylogger v systéme Android - návod. Poďme začať!

Inteligentné telefóny sú dnes vlastne viac ako zariadenie používané na komunikáciu. Sú to sofistikované zariadenia, ktoré šetria tiež veľa výkonných, osobných a citlivých informácií ich majiteľov. Od fotografií po dokumenty sú informácie obsiahnuté v mobilnom telefóne skutočne obrovské. Nie je pochýb o tom, že mobilné zariadenia sa stali primárnym cieľom hackerov a zločincov. Pre používateľov mobilných telefónov je skutočne dôležité uvedomiť si kybernetické hrozby a výstrahy, aby sa zabezpečilo, že ich bezpečnosť nebude ohrozená.

Špionážny softvér pre mobilné telefóny (t. J. Spyware) sa tiež stal jednou z najväčších hrozieb pre ochranu vašich mobilných dát a tiež pre fungovanie vášho mobilného telefónu. Bez vedomia mnohých používateľov majú tieto aplikácie teraz prístup k vašim textovým správam, e-mailom, histórii hovorov, polohe a v niektorých prípadoch môžete tiež zaznamenávať svoje hlasové hovory. Tieto aplikácie sa teraz dajú ľahko nainštalovať do vášho telefónu aj bez vášho súhlasu. Alebo ich nainštalujete väčšinou bez znalosti všetkých ich funkcií. To znamená, že vedieť o prítomnosti spywaru a o tom, ako ho môžete odstrániť, je nevyhnutné pre všetkých koncových používateľov.

Čo je Android Keylogger? | ako zistiť keylogger na android

Rovnako ako počítačové keyloggery pre Android, ani pre Android keyloggery nie sú ničím iným ako softvérom, ktorý tam bol, aby skutočne zaznamenal vaše stlačenia klávesov. Hackeri môžu tiež nainštalovať keylogger na váš smartphone potichu alebo na diaľku a zo smartphonu uchytí všetky vaše dáta. Ako napríklad textové správy, protokoly hovorov, ukladanie poznámok, podrobnosti o prehliadaní, heslá atď.

Hackeri sa väčšinou pokúšajú presadiť keylogger prostredníctvom aplikácií na klávesnici. Teraz vám teda odporúčame, aby ste sa vyhýbali klávesovým aplikáciám tretích strán a držali sa tej základnej.

Keyloggery v zásade prichádzajú s najmenej dvoma širokými príchuťami - hardvérové ​​zariadenia a známejšia softvérová paleta. Hardvérové ​​zariadenia môžu byť skutočne zabudované do samotného interného hardvéru počítača. Alebo to môže byť nenápadný doplnok, ktorý sa skutočne tajne vloží do portu pre klávesnicu medzi boxom CPU a tiež káblom klávesnice. Aby zachytával všetky signály, keď píšete. To však znamená, že počítačový zločinec musí mať fyzický prístup k počítaču, keď nie ste prítomní, aby mohol skutočne nainštalovať hardvérové ​​keyloggery.

Softvérové ​​keyloggery sa v skutočnosti oveľa ľahšie zavádzajú a inštalujú na zariadenia obetí. Preto je táto odroda tiež oveľa bežnejšia. Na rozdiel od iných druhov škodlivého softvéru softvérové ​​keyloggery nie sú hrozbou pre systémy, ktoré skutočne infikujú. Hlavným zámerom keyloggerov je v skutočnosti práca v zákulisí, pričom sa stlačia klávesy, keď počítač pokračuje v normálnej činnosti. Avšak, aj keď v skutočnosti nepoškodzujú hardvér, keyloggery sú určite hrozbou pre používateľov. Najmä keď ukradnú údaje týkajúce sa ľubovoľného počtu online platobných systémov.

Ako funguje zaznamenávanie stlačených klávesov ako zistiť keylogger na android

Protokolovanie stlačenia klávesov je v zásade akt sledovania a záznamu každého záznamu stlačeného klávesu urobeného na PC. Väčšinou bez súhlasu alebo vedomia používateľa. Stlačenie klávesu je akákoľvek interakcia, ktorú vykonáte, spolu s tlačidlom na klávesnici.

Stlačením klávesov hovoríte s počítačom. Každé stlačenie klávesu vysiela signál, ktorý počítačovým programom v podstate povie, čo majú robiť.

Tieto príkazy v zásade zahŕňajú:

  • Dĺžka stlačenia klávesov
  • Čas stlačenia klávesov
  • Rýchlosť stlačenia klávesov
  • Použite názov kľúča

Kedykoľvek sa prihlásite, všetky tieto informácie sú ako počúvanie súkromnej konverzácie. Veríte tomu, že hovoríte iba so svojím zariadením, iná osoba však počúvala a zapísala si tiež všetko, čo ste povedali.

Správanie používateľov a súkromné ​​údaje je tiež možné ľahko zhromaždiť pomocou zaznamenaných stlačení klávesov. Všetko, od prístupu online bankovníctva k číslam sociálneho zabezpečenia, sa zadáva do počítačov. Sociálne médiá, e-mail, navštívené webové stránky a dokonca aj odoslané textové správy môžu byť veľmi zaujímavé.

Ako zistiť Keylogger v systéme Android - návod

Ďalej sú uvedené niektoré z najlepších metód na vyhľadanie a odstránenie skrytých keyloggerov zo smartfónu s Androidom. Poďme sa teda pozrieť, ako môžete tieto keyloggery zo smartfónu s Androidom odstrániť.

Nájdite zdroj

Najdôležitejším krokom pre vás je vedieť, ako keyloggery vstupujú do smartfónov. Jedným z nich je, ak niekto používa vaše zariadenie a potom do neho skutočne vloží nesprávny skript. Ďalšou z nich je, že aplikácie, ktoré inštalujete zo zdrojov tretích strán, obsahujú malware spolu s programmi na blokovanie klávesov. Mali by ste sa prostredníctvom seba identifikovať, či máte alebo nemáte podozrenie na obidva tieto prípady, takže potom môže byť vymazanie keyloggerov oveľa jednoduchšie.

ako zistiť keylogger na android

Skontrolujte neobvyklé aktivity

Druhá vec je, že by ste mali skontrolovať, či sa vo vašom zariadení nestali neznáme a tiež podozrivé veci. Ako každý skript skutočne spôsobuje, že sa vaše zariadenie reštartuje väčšinou, alebo sa na obrazovke zvyknú objavovať akékoľvek čísla. Musíte tiež vyhľadať podozrivé aplikácie. No, ak sa niečo také deje, potom je to opäť znak toho, že vaše zariadenie dobíja keyloggery.

Prostredníctvom antimalvéru ako zistiť keylogger na android

Ako potom môžete odstrániť keyloggery? Je to naozaj jednoduché, najskôr použite ľubovoľnú antivírusovú aplikáciu a potom vyhľadajte malware. Ak antivírusová aplikácia zistí prítomnosť škodlivého softvéru, odstráňte ho. Po druhé, nájdite aplikáciu, ktorá v skutočnosti využíva veľké množstvo údajov aj na pozadí. Teraz túto aplikáciu odinštalujte a potom iba reštartujte zariadenie. To všetko určite pomôže pri odstraňovaní akýchkoľvek druhov keyloggerov z vášho zariadenia.

Po odstránení aplikácie keylogger alebo spyware nezabudnite stiahnuť a nainštalovať správnu aplikáciu proti škodlivému softvéru. Teraz odporúčame použiť Malwarebytes na zabezpečenie vášho zariadenia Android pred bezpečnostnými hrozbami, ako je spyware, keyloggery atď.

Skontrolujte priečinok Správca súborov a priečinok na stiahnutie

Stačí sa pozrieť do správcu súborov pre každý z priečinkov a teraz zistiť, či existujú nejaké skryté súbory, ktoré by mohli byť keyloggerom, iba to skutočne odstráňte. Môže to však byť časovo náročné, pretože viete, že vaše zariadenie bude nakoniec bezpečnejšie. Stačí tiež skontrolovať sekciu nainštalovaných aplikácií v systéme Android. Ak nájdete nejaké podozrivé aplikácie, jednoducho ich čo najskôr odstráňte.

Záver

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám týmto ľuďom páči, ako zistiť keylogger v systéme Android, a tiež vám to pomôže. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky a problémy týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Prečo je na mojom počítači spustený spustiteľný súbor antimalwarovej služby?