Ako vytvoriť virtuálny stroj z fyzického stroja

Virtuálne stroje sú skvelým spôsobom, ako optimalizovať výkon serverov. Jeden server môže hostiť viac virtuálnych strojov zdieľaním svojho hardvéru medzi nezávislými virtuálnymi počítačmi počítače ,. Umožní vám to oveľa lepšie využiť dostupné zdroje. V tomto článku vám ukážeme, ako môžete vytvoriť virtuálny stroj z fyzického stroja.

Spoločnosť VMware je jedným z lídrov v tejto oblasti. Ich softvér hypervisora ​​môže vytvárať a súčasne spúšťať veľa virtuálnych strojov (VM) z jedného fyzického servera alebo dokonca stolného počítača. Každý virtuálny počítač môže tiež prevádzkovať iný operačný systém. Pozrime sa, ako vytvoriť virtuálny stroj z fyzického v aplikácii VMware.

Virtualizácia šetrí deň

V posledných rokoch si Virtual Machine From Physical Machine našiel cestu do domovov. So sadou bezplatných nástrojov VMware môžete bez starostí zálohovať starý počítač na nový.

Rovnako ako môžete spustiť virtuálny obraz svojho starého notebooku priamo z hlavného stolného počítača. To vám umožní naďalej používať starý notebook, akoby ste ho stále mali. To je skvelé, ak by malo nejaké staršie aplikácie, ktoré by s novšími operačnými systémami nemuseli fungovať dobre.

Kvôli tejto príručke je najlepšie použiť vyššie uvedený príklad. Nachádza sa tam váš starý prenosný počítač, ktorý chcete virtualizovať pomocou hlavnej pracovnej plochy. Aby ste to dosiahli, budete si musieť nainštalovať dve aplikácie z VMware:

Virtualizácia fyzického stroja

Ako už bolo spomenuté vyššie, príkladom je, že chcete virtualizovať svoj starý notebook. Takže ho môžete spustiť priamo z vášho stolného počítača. Predtým, ako začnete, skontrolujte, či máte samostatný pevný disk. Takto sa uloží virtuálny obraz vášho notebooku.

Na tento účel môžete použiť externý pevný disk USB alebo sekundárny disk. Ak ju máte nainštalovanú v notebooku. Zaistite, aby ste na ňom mali dostatok voľného miesta.

Kroky

 • Stiahnite si a tiež nainštalujte samostatný softvér VMware vCenter Converter na starý notebook.
 • Spustite aplikáciu vCenter Converter.
 • Kliknite Premeniť stroj sa nachádza v pravom hornom rohu hlavného okna aplikácií.
 • The Premena otvorí sa okno.
 • Z Vyberte typ zdroja V rozbaľovacej ponuke vyberte možnosť Zapnutý stroj.
 • V sekcii Zadajte zapnutý stroj , vyberte This local machine.
 • Kliknite Ďalšie.
 • Počkajte, kým aplikácia vykoná analýzu vášho notebooku. Keď je hotovo, Cieľový systém objaví sa obrazovka.
 • Z Vyberte typ cieľa z rozbaľovacej ponuky vyberte VMware Workstation alebo iný virtuálny stroj VMware.
 • Z Vyberte produkt VMware z rozbaľovacej ponuky vyberte VMware Workstation 8.0.x. .
 • V Podrobnosti o virtuálnom stroji v časti zadajte názov svojho notebooku. Napríklad, nazvime to Notebook.
 • V Vyberte umiestnenie pre virtuálny stroj sekcii kliknite na Prechádzať a vyberte umiestnenie, kam chcete uložiť súbor s obrázkom VM. Môže to byť buď externý pevný disk USB, alebo sekundárny disk vo vašom notebooku.
 • Kliknite Ďalšie.
 • Teraz možnosti Zobrazí sa obrazovka ponúkajúca ďalšie možnosti nastavenia.
 • The Aktuálne nastavenia okno vám ukáže, ako momentálne vyzerá všetko. Ak chcete zmeniť konkrétne nastavenie, kliknite na tlačidlo Upraviť vedľa toho. Môžete nechať všetko tak, ako je. Predvolené hodnoty sú už nastavené spôsobom, ktorý optimalizuje proces.
 • Keď ste spokojní s vybranými možnosťami, kliknite na ikonu Ďalšie.
 • The Zhrnutie Teraz sa zobrazí okno. Kliknite na ikonu späť Ak sa chcete zmeniť, stlačte tlačidlo a vráťte sa na jednu z predchádzajúcich obrazoviek. Inak kliknite Ďalšie na spustenie virtualizácie starého notebooku.

Ďalej

Po spustení virtuálneho stroja z fyzického stroja. Dokončenie procesu môže trvať dve hodiny alebo dokonca viac. Notebook by ste nemali používať, kým sa nedokončí virtualizácia. Ak chcete proces z nejakého dôvodu zastaviť, zvýraznite úlohu v hlavnom okne, ktoré je práve spustené, a kliknite na červenú farbu Prestaň tlačidlo z horného menu. Týmto sa virtualizačný proces efektívne preruší. To znamená, že to budete musieť začať odznova.

Po dokončení virtualizácie. Potom zatvorte nástroj VMware vCenter Converter.

Virtuálny stroj z fyzického stroja

Prakticky dômyselné!

Vďaka virtualizácii si môžete ponechať všetky svoje staré počítače. Je to tiež dobrá voľba, ak súčasne používate dvojicu stolových alebo prenosných počítačov. Týmto spôsobom môžete ušetriť trochu úložného priestoru. Nakoniec, ak predávate hardvér svojich virtualizovaných strojov. Potom môžete získať dostatok peňazí na to, aby ste na svojom hlavnom počítači vykonali slušnú aktualizáciu.

Záver

To sú všetko foky! Dúfam, že sa vám tento článok o virtuálnom stroji z fyzického stroja páči a je pre vás užitočný. Dajte nám spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako vytvoriť virtuálny stroj z VMDK vo VMware