Ako nakonfigurovať diagnostické údaje systému Windows 10

Chcete konfigurovať Windows 10 Diagnostické údaje? Mnoho softvéru obsahuje určitý typ diagnostickej spätnej väzby pre vývojárov. Väčšinou sú to zjavne základné informácie, napríklad podrobnosti o zlyhaní, takže chyby sa dajú vyriešiť. Niektorí vývojári sa však rozhodnú pridať obmedzené dôverné informácie, ako sú podrobnosti o hardvéri a štatistiky používania.

Spravidla sú údaje čo najlepšie anonymizované. Ale potenciálne je možné, aby boli do diagnostických informácií pridané niektoré dôverné podrobnosti. Neuvádzate, že by ste možno nechceli, aby ľudia mali prístup k tomuto druhu údajov.

Niektorí ľudia sa rozhodnú znížiť diagnostické správy, kde je to možné. V systéme Windows 10 nemáte príliš veľa možností, pokiaľ ide o diagnostické správy. Tento článok podrobne popisuje možnosti, ktoré sú k dispozícii.

Diagnostické nastavenia nájdete aj v aplikácii Nastavenia v sekcii Ochrana osobných údajov. Ak sa chcete dostať na správnu stránku. Jednoducho stlačte kláves Windows, zadajte Diagnostika a nastavenia spätnej väzby a stlačte kláves Enter.

ovládače radiča ps4 pre Windows 10

Dve úrovne diagnostiky:

Existujú dve hlavné možnosti úrovní diagnostických údajov, tj. Základné a Úplné. Základné predstavuje minimálne alebo najmenšie množstvo údajov, ktoré môžete zdieľať so spoločnosťou Microsoft. Zaoberá sa však informáciami o vašom zariadení, niektorými metrikami výkonu a jeho konfiguráciou.

The Plný nastavenie sa zaoberá všetkými základnými údajmi spolu s údajmi o použití. Tiež pridáva informácie o tom, aké webové stránky prehliadate v Edge (ale nie v iných prehľadávačoch).

netflix niekto zmenil môj email

Nastavenie Vylepšiť písanie a písanie sa týka najmä údajov o písaní a písaní. Údaje sa tiež používajú na zlepšenie služieb rozpoznávania jazyka v systéme Windows. Počas používania Základné úroveň diagnostických podrobností bude toto nastavenie vypnuté.

Prispôsobené zážitky:

Využíva diagnostické údaje na prispôsobenie tipov a reklám pre vás v systéme Windows 10.

Zobraziť diagnostické údaje:

Nainštaluje sa zostavenie aplikácie, ktoré vám pomôže prehliadať lokálne uložené diagnostické údaje.

apex legends pripojenie k serveru vypršalo

Odstrániť diagnostické údaje:

Odstráni alebo vylúči všetky diagnostické údaje z vášho zariadenia. Tiež dáva spoločnosti Microsoft pokyn, aby tiež vymazala svoje kópie diagnostických údajov.

Ak viete o rizikách týkajúcich sa ochrany súkromia a dôsledkoch diagnostických údajov. Potom navrhujem, aby ste si vybrali Základné úroveň podrobností a vypnúť všetko ostatné. Jednoducho klepnutím na posúvače tak, aby boli v Vypnuté pozíciu.

Ak si neviete predstaviť, že toto opatrenie ide dosť ďaleko. Potom je možné vypnúť službu zhromažďovania diagnostických údajov. Môže to však spôsobiť niektoré vedľajšie účinky a problémy so spustením niektorých ďalších aplikácií.

Tip: Pri zmene služieb systému Windows buďte opatrní, pretože by ste mohli spôsobiť problémy so stabilitou počítača. Tento krok je nenavrhované pretože vypnutie služby Connected User Experience and Telemetry môže spôsobiť problémy s prevádzkou iných aplikácií, ktoré na nej závisia.

Ako na to?

Prejdite do aplikácie Služby stlačením klávesov Windows. Tiež napíšte Služby a stlačte kláves enter. Dvakrát klepnite na diagnostickú službu s názvom Pripojená používateľská skúsenosť a telemetria.

DLC nesťahuje paru

Po zadaní nastavení telemetrickej služby alebo zážitku z pripojeného používateľa. Jednoducho upravte typ spustenia tak, aby sa vypol, a klepnite na Použiť. Po ukončení reštartovania služby ju ukončite klepnutím na Zastaviť.

Záver

Tu je všetko o konfigurácii diagnostických údajov systému Windows 10. Je tento článok užitočný? Stretli ste sa niekedy s nejakými problémami? Našli ste nejaký iný trik, ktorému sa v tomto článku nemôžeme venovať? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie.

Do tej doby! Zostaňte v bezpečí 🥰

Prečítajte si tiež: