Ako nakonfigurovať automatickú výmenu textu v systéme iOS

Na mobilných telefónoch je automatická oprava už dlho populárnou funkciou. Oprava preklepov je hlavným účelom tejto funkcie. Sekundárnou funkciou je konfigurácia automatických náhrad. Automatická výmena vám umožňuje vytvárať vlastné automatické opravy alebo skratku. Jedným príkladom skratky, ktorá je predvolene zahrnutá v telefónoch iPhone, je omw. Ak zadáte omw, váš iPhone automaticky nahradí text textom Na ceste !. Táto príručka vás prevedie procesom vytvárania vlastných automatických náhrad. Poďme si povedať, ako nakonfigurovať automatické nahradenie textu Apple iOS. Poďme začať!

Automatické náhrady môžete nakonfigurovať v aplikácii Nastavenia, ktorá sa nachádza v sekcii Všeobecné> Klávesnica> Výmena textu. Tu vidíte zoznam všetkých vašich existujúcich automatických náhrad. Ak chcete položku odstrániť, kliknite na Upraviť v ľavom dolnom rohu, potom na červený symbol mínus, ktorý sa zobrazí vľavo od položiek, a nakoniec na potvrdenie Odstrániť z pravej strany položky.

hranie hier wii po prepnutí

Ak chcete pridať novú automatickú náhradu, kliknite na ikonu plus vpravo hore. Pri pridávaní novej automatickej náhrady existujú dve polia: Frázová a Skratka. Do poľa Fráza zadajte celý text, skratku, ktorú chcete preň použiť, do poľa Skratka a potom kliknite na tlačidlo Uložiť a pridajte svoju automatickú náhradu.

Nakonfigurujte automatické nahradenie textu

  • Automatická kapitalizácia : iOS bude pri písaní veľkých písmen písať prvé písmeno každej vety, ak je to povolené.
  • Automatické opravy : iOS zistí, čo píšete, a pokúsi sa opraviť preklepy, písmená navyše atď.
  • Povoliť funkciu Caps Lock : Toto vám umožní dvojitým klepnutím na kláves Shift zapnúť funkciu Caps Lock.
  • Inteligentná interpunkcia : Toto sú pekné úvodzovky, ktoré sa namiesto vertikálnych pôdorysov úvodzoviek opierajú o vetu (napríklad ). Ak napíšete veľa kódu, je dobré toto nastavenie vypnúť, pretože kompilátory, okná systému atď. Nerozpoznajú pekné úvodzovky.
  • Ukážka znakov : Táto funkcia zobrazuje kľúč pod tým, na ktorý ste práve klikli.
  • . Skratka : Ak je táto možnosť zapnutá, pri dvojitom klepnutí na medzerník sa vloží bodka nasledovaná medzerou.
  • Povoliť rýchle pohyby klávesom : Toto je iba iPad, ale umožňuje vám prejsť prstom po klávese a získať ďalší symbol. Napríklad horný rad sa na menších iPadoch zdvojnásobuje ako číselný rad.

Ďalej o konfigurácii automatickej výmeny textu

Tieto nastavenia dokážu veľa, ale iOS má zabudovanú aj funkciu nahradenia textu. Aj keď to nie je také výkonné ako aplikácia ako TextExpander, bude to fungovať všade - vrátane hardvérových klávesníc. Môžete určiť frázy a skratky pre bežné veci, ktoré musíte písať. Zadanie frázy je spôsob pridania slova do slovníka iOS a skratkou je inteligentná časť, ktorá sa nahradí vašou frázou.

Ak uvažujete kreatívne, môžete prísť s rôznymi spôsobmi použitia funkcie nahradenia textu v systéme iOS. Môžete ho použiť na bežné frázy, ktoré nechcete písať, pomocou klávesových skratiek na rozšírenie svojich e-mailových adries alebo bežných adries URL webových stránok, alebo dokonca na použitie bežných emodži alebo zložitých slov, ktoré by ste sa radšej nemali pokúšať hláskovať!

Tip:

Vaša náhrada sa bude presne zhodovať s tým, čo píšete - takže aj keď nahradí výraz „gratz“ výrazom „gratulujeme“, nenahradí výraz „grats“, pokiaľ tiež nenastavíte skratku s touto pravopisnou verziou.

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok o konfigurácii automatického nahradenia textu páči a je pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám skvelý deň!

Pozri tiež: Ako nakonfigurovať čas automatického blokovania na vašom iPhone

avast hovorí, že som poškodil položky v registri