Ako úplne zakázať FaceTime na Macu

Začiatkom roka zlyhanie skupinových hovorov FaceTime umožnilo volajúcemu vidieť a počuť volajúceho bez jeho súhlasu. Za pár dní spoločnosť Apple túto chybu opravila aktualizáciou softvéru.

Ako úplne zakázať FaceTime na Macu

Spoločnosť Cupertino povedal že bezpečnosť všetkých jej výrobkov sa berie veľmi vážne, takže musí byť ťažké, aby sa to v budúcnosti opakovalo. V každom prípade vás to naučíme ako zakázať FaceTime na Macu.

Zakázať FaceTime na Macu

Najradikálnejšou možnosťou je úplné zakázanie FaceTime po odhlásení z účtu Mac. Ak to chcete urobiť, na paneli s ponukami prejdite na FaceTime, kliknite na Predvoľby a potom kliknite na Nastavenia a Odhlásiť sa. Táto akcia zabráni všetkým hovorom, kým sa znova neprihlásite, podľa spoločnosti pohryzeného jablka. Pamätajte, že ak máte niekoľko zariadení, musíte tento postup zopakovať pre každé z nich.

Zakázať FaceTime

Teraz, ak chcete zostať v kontakte s FaceTime, ale jednoducho prestať prijímať hovory, jednoducho deaktivujte FaceTime. Týmto krokom zrušíte iba upozornenia na hovory. Pre osobu, ktorá vám volá, sa bude zdať, že nereagujete. Ak to chcete urobiť, priamo vstúpte do aplikácie a vykonajte deaktivačnú akciu. V ponuke Predvoľby FaceTime prejdete do časti Nastavenia a táto akcia je podľa nás aktivovaná

ako dať kodi na smart tv

Jednoducho to, čo musíme urobiť, je zrušiť začiarknutie tohto políčka a automaticky sa zobrazí okno FaceTime.

Pre opätovnú aktiváciu stlačte toto tlačidlo.

Neobťažuj sa

Ďalšou jednoduchšou možnosťou by bolo namiesto deaktivácie FaceTime zaškrtnúť Nevyrušujte v oznamovacom centre, týmto spôsobom nebudete dostávať nepríjemné oznámenia. Po tom všetkom si zvolíte úroveň, ktorá zabráni hovorom FaceTime.

Uskutočňujte hovory v aplikácii FaceTime na počítači Mac

Stojí za to pamätať na to, ako sa volania prebiehajú v aplikácii FaceTime na Macu, aby sa obnovila pamäť. Vieme, že pomocou aplikácie FaceTime môžete volať jednému alebo až 32 ľuďom, ktorí majú počítač Mac alebo iOS. Môžete ju aktivovať vyvolaním Siri alebo tiež mobilným pripojením vášho blízkeho iPhone.

V aplikácii FaceTime na počítači Mac sa prihláste a aktivujte ju. Do poľa v hornom okne zadajte e-mailovú adresu alebo telefónne číslo osoby, ktorej chcete zavolať. Ak máte kartu od tejto osoby v aplikácii Kontakty, musíte zadať iba jej meno. Ak chcete uskutočniť skupinový hovor, musíte postupovať rovnako, kým sa nezobrazí v zozname. Hovor spustíte kliknutím na tlačidlo Video, Audio alebo pomocou dotykového panela.

Tiež si pozrite: Odinštalujte Malwarebytes z počítača Mac pomocou týchto jednoduchých krokov

mucky kačice repo na stiahnutie