Ako skontrolovať typ pamäte RAM v systéme Windows 10

Skúšali ste niekedy skontrolovať typ pamäte RAM v systéme Windows 10? Keď hovoríme o RAM, používatelia si myslia, že je to oveľa lepšie. Veľa pamäte RAM však zvyčajne znamená, že váš počítač pobeží rýchlejšie. Celkový počet pamäte RAM tiež nie je jedinou voľbou, na ktorú sa chcete pri kúpe pozerať. Pamäť RAM má tiež rýchlosť prenosu dát, ktorá ovplyvňuje jej účinnosť. Existujú dva varianty prenosovej rýchlosti: DDR alebo SDR. DDR znamená Double Data Rate a má tiež dva štandardy, tj. DDR3 a DDR4. V tomto článku sa dozviete, ako skontrolovať, či máte typ pamäte RAM DDR3 alebo DDR4.

Rýchlosti DDR3 a DDR4

DDR3 ponúka rýchlosť prenosu alebo zápisu / čítania až 2133 miliónov prenosov za sekundu. DDR4 však ponúka rýchlosť prenosu alebo zápisu / čítania až 3200.

Celková rýchlosť DDR sa meria v GB prenesených za sekundu, ale DDR3 sa môže pohybovať až 14,9 GB / s a ​​DDR4 sa môže pohybovať až 2,6 GB / s.

Z našej perspektívy musíme poznať iba rýchlosť prenosu dát, ktorú ponúkajú DDR3 aj DDR4.

Skontrolujte typ RAM

Kontrola typu RAM, keď poznáte prenosové rýchlosti, o ktorých sa predpokladá, že ich hľadáte. Je to tiež veľmi jednoduché a ľahké. Prejdite do Správcu úloh a presuňte sa na kartu Výkon. Vyberte pamäť v ľavom stĺpci a zobrazte ju vpravo hore. Povie vám celkové množstvo RAM, ktoré máte, a aký je to typ.

Uistite sa, že všetka pamäť RAM nie je vytvorená rovnako. Čip DDR3 vo vašom počítači sa teda môže líšiť od čipu v inom počítači. Jeho rýchlosť tiež závisí od konkrétneho nainštalovaného čipu. Ak chcete skontrolovať rýchlosť, jednoducho zobrazte v dolnej časti grafu Pamäť a potom sa zobrazí príslušné pole Rýchlosť, ktoré informuje o rýchlosti vašej pamäte RAM.

DDR3 nemôžete zmeniť na DDR4 pomocou aktualizácií ovládačov alebo zdvojnásobením pamäte RAM. Je to celkom podobné, že z softvéru 500 GB pevného disku nezmeníte na 1 TB pevný disk. Pomocou softvéru tiež nemôžete upravovať rýchlosť alebo typ pamäte RAM.

Pre mnoho systémov je DDR3 určite dostatočný pre väčšinu, ak nie pre všetky. Pre hranie potrebujete iba spoľahlivejšiu alebo rýchlejšiu pamäť RAM, ako napríklad DDR4. Alebo môžete hľadať ťažké multimediálne vykreslenia, ako sú animačné práce alebo 3D modelovanie. Ak hľadáte pre zvýšenie rýchlosti vášho PC, zvýšenie RAM nemusí byť dobrý spôsob, ako to urobiť. Je tiež dobré investovať do SSD. Jednotka SSD však môže stáť aj menej alebo približne rovnako ako najnovšia pamäť RAM. Tiež pomôže vášmu počítaču bežať rýchlejšie, ako keď používalo HDD.

ako sprístupniť súbory dropbox offline

CPU-Z

Ak vás Správca úloh nedokáže zobraziť, či máte alebo nemáte DDR3 alebo DD4. Potom môžete na kontrolu použiť bezplatnú aplikáciu známu ako CPU-Z. Stiahnuť ▼ alebo ho nainštalujte a vykonajte. Prejdite na kartu Pamäť a v poli „Typ“ sa zobrazí, či je vaša RAM DDR3 alebo DD4.

Záver:

Tu je všetko o kontrole typu pamäte RAM v systéme Windows 10. Je tento článok užitočný? Stretli ste sa niekedy s problémami pri kontrole typu pamäte RAM? Našli ste nejaký iný trik, ktorému sa v tomto článku nemôžeme venovať? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Do tej doby! Zostaňte v bezpečí 🥰

Prečítajte si tiež: