Ako skontrolovať a starať sa o batériu vášho MacBooku alebo MacBooku Pro

Jednou z obáv používateľov pri nákupe prenosného počítača je batéria. Apple je jednou zo značiek, ktorá nám v tomto ohľade priniesla najlepšie výsledky, najmä pokiaľ ide o životnosť zariadení a ich batérií. To však neznamená, že by sme sa mali starať o batériu nášho notebooku a kontrolovať, či všetko funguje dobre. Ak chcete mať váš MacBook dokonale funkčný už roky, postupujte podľa týchto krokov a tipov.

Ako skontrolovať a starať sa o batériu vášho MacBooku alebo MacBooku Pro

vtipné názvy plukov treska

Skontrolujte a starajte sa o batériu MacBooku

Najprv musíme analyzovať, či všetko funguje, a podrobne ovládať našu batériu. NašťastieAppledáva nám na to určité nástroje. Ak klikneme na jablko lišty Menu a zadáme About this Mac,objaví sa niekoľko všeobecných informácií. Odtiaľ by sme vstúpili do správy o systéme. Uvidíme dovnútra veľa údaje o hardvéri zariadenia a jeho použití. V rámci záložky Napájanie uvidíme, čo potrebujeme na starostlivosť o batériu. Zostávajúca záťaž, plná kapacita atď. A navyše počet vykonaných úplných nabíjacích cyklov.

Viete, že po približne päťsto cykloch tváre začnú lítiové batérie zlyhávať. Padne to na 80% svojej kapacity a to môže byť vhodné zmeniť. Ak na to máme ešte veľa cyklov, nie je problém. Ak to prekonáme, mali by sme byť k operácii pozorní. V mojom prípade, keď som práve získal vybavenie, sa v ňom píše, že som urobil iba 6 cyklov.

Ako skontrolovať a starať sa o batériu vášho MacBooku alebo MacBooku Pro

Tipy na predĺženie životnosti batérie a MacBook

Najprv sa musíme postarať o procesy na pozadí, automatické vypnutie a o to, či máme alebo nemáme pripojenie aktivované, keď je Mac v pokoji. Toto všetko ovplyvňuje batériu. Tiež oznámenia, automatický jas alebo efekty, aplikácie a programy používame ... Napríklad Google Chrome spotrebúva veľa zdrojov ako na výkon, tak aj na batériu. A tiež odporúčam odpojiť Wi-Fi a Bluetooth, keď ich nepoužívame alebo keď nie sme doma.

Samozrejme, ak zabránime prehriatiu zariadenia, najmä v najteplejších mesiacoch, zaručíme dlhú životnosť. Vysoké teploty sú rizikom pre všetky našeAppleprístrojov a zariadení z dôvodu toho, ako veľmi ovplyvňuje ich batérie. A ako každé zariadenie s lítiovými batériami, nie je dobré mať ju dlho nepoužívanú . Každých šesť mesiacov muselo byť naložené a vyložené z nuly na sto najmenej dvakrát.

poznámka 4 n910t rom

Dúfam, že vám tieto tipy pomôžu pri starostlivosti o batériu. Chcete pridať ďalšie? A čo robíte pre úsporu energie?

Pozri tiež: Ako sťahovať a používať iCloud v systéme Windows