Ako môžem upraviť súbor VCF v systéme Windows 10

Upravte súbor VCF v systéme Windows 10

dvojité modré šípky na ikonách

Čo je to súbor VCF? Chcete upraviť súbor VCF v systéme Windows 10? Aplikácia pre zasielanie správ a e-mailové aplikácie / služby môžu vytvárať zoznam ľudí, ktorým často odosielate správy. Niektoré aplikácie alebo služby vám však umožňujú exportovať týchto ľudí, tj. Vaše kontakty, a môžu ich importovať z iných služieb alebo aplikácií. Existuje veľa e-mailov a aplikácií na odosielanie správ, ale všetky sa navzájom nespájajú. Z tohto dôvodu sa kontakty importujú alebo exportujú ako súbory VCF. Správy alebo e-mailové aplikácie môžu upravovať súbory VCF. Ak však chcete upraviť súbor VCF bez aplikácie na zasielanie správ alebo e-mailov, môžete to urobiť s určitými obmedzeniami.

Pozri tiež: Rôzne techniky úpravy a otvorenia súborov PSD bez aplikácie Photoshop

Ako môžem upraviť súbor VCF v systéme Windows 10:

Upravte súbor VCF

Na úpravu súboru VCF môžete použiť ľubovoľný textový editor. Ak chcete súbor otvoriť v systéme Windows 10, klepnite naň pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť Otvoriť v. Teraz vyberte zo zoznamu aplikácií Poznámkový blok, alebo ak chcete čistejšie rozhranie na úpravu súboru VCF, môžete uprednostniť Poznámkový blok ++ namiesto toho.

Obsah súboru VCF sa bude líšiť v závislosti od služby, aplikácie alebo zariadenia, na ktorom bol kontakt vytvorený. Napríklad obsah súboru VCF pre kontakt exportovaný z iCloudu. Kontakt bol pôvodne vytvorený na iPhone, a preto si v súbore môžete pozrieť spoločnosť Apple Inc./iOS 11.1 // EN.

viac riadkov v jednej bunke tabuľky Google

Ak potrebujete upraviť meno, číslo mobilného telefónu alebo e-mail. Tieto textové polia potom môžete ľahko nájsť v súbore. Niektoré informácie nemôžete upravovať. Napríklad existuje pole známe ako „X-Activity-Alert“, ktoré slúži na vlastné upozornenie, ktoré bolo nastavené alebo použité pre kontakt v zariadení iPhone. Toto pole môžete upraviť a nemôžete ho zobraziť v súbore VCF pre kontakt, ktorý bol exportovaný z Gmailu.

Ďalej;

Po úspešnej úprave súboru. Zmenu potom môžete uložiť pomocou klávesovej skratky Ctrl + S. Táto skratka funguje iba pre textové informácie, ako sú kontakty alebo meno, atď. Súbory VCF obsahujú aj fotografie, tj. Profilové obrázky, a to nie je možné upravovať pomocou ľubovoľného textového editora.

Ak naozaj chcete obrázok upraviť. Potom prejdite do e-mailovej aplikácie, ako sú Kontakty v Gmaile alebo Outlook, ktorá poskytuje rozhranie na úpravy daného poľa. Budú to fungovať aplikácie aj služby pre počítače aj mobilné zariadenia. Ale keďže už pracujete so súborom VCF, je najjednoduchšie importovať ho na plochu.

ako získať nový dizajn reddit

Ak sa pokúšate upraviť súbor VCF, musíte byť opatrní pri synchronizácii informácií.

Záver:

Dúfam, že teraz pochopíte, ako upraviť súbor VCF v systéme Windows 10. Aký je váš názor na tento súbor? Ak stále chcete položiť nejaké otázky, kontaktujte nás nižšie!

Prečítajte si tiež: