Aký veľký je Apple? Obrázok má hodnotu viac ako 1 000 slov

Apple sa stala takmer najväčšou technologickou spoločnosťou na svete po tom, čo v 90. rokoch takmer zmizla. Návrat Steva Jobsa sa ukázal ako kľúčový pre spoločnosť určenú na najkompletnejšie zlyhanie znovuzrodenia z popola vďaka geniálnej vízii pre vytváranie jedinečných zariadení, ako sú iPod alebo iPhone.

Často je však ťažké získať predstavu o tom, aký obrovský je Apple, čo sa týka príjmu aj jeho hodnoty ako spoločnosti. Apple bol prvou spoločnosťou na svete, ktorá dosiahla kapitalizačnú hodnotu jedného bilióna dolárov, avšak po každej prezentácii sa objavia hlasy, ktoré predpovedajú jej bezprostredný pokles, čo sa však nestane, aspoň v krátkodobom horizonte. A tento obraz to vizuálne odráža, aby sme mohli skutočne pochopiť, aký veľký je Apple.

chrómový bočný panel so záložkami

Logo spoločnosti Apple

Apple je taký veľký

Naši kolegovia, koľko navrhli porovnanie hodnoty spoločnosti Apple ako spoločnosti s inými spoločnosťami, majetkami alebo dokonca krajinami, a výsledkom je to, čo máte v týchto riadkoch.

Apple Worth

Ako vidíme, môžete vidieť veľkosť spoločnosti Apple, ktorú tiež môžeme zhrnúť do niekoľkých veľmi kurióznych bodov, ktoré nám pomôžu pochopiť, aká veľká sa spoločnosť uhryznutého jablka stala:

  • Apple je 17,3-krát väčší ako trhová kapitalizácia spoločnosti General Motors, ktorá je jednou z najväčších v automobilovom priemysle.
  • Spoločnosť je 4,9-krát väčšia ako trhová kapitalizácia spoločností Nike a Adidas.
  • Apple je 3,8-krát väčší ako celý trh s kryptomenami vrátane bitcoinu.
  • 2,1krát väčšia ako trhová kapitalizácia Alibaba, pravdepodobne najväčšieho online obchodu na svete.
  • Apple má dvojnásobnú hodnotu ako päť najbohatších ľudí na svete.
  • Apple je od roku 1998 dvakrát väčší ako rozpočet NASA, po zohľadnení inflácie.
  • Spoločnosť Tima Cooka je 1,3-krát väčšia ako celková hodnota spoločností McDonald’s, Dunkin, Coca-Cola, Starbucks, Domino’s a Pepsi dohromady.
  • Apple je 1,2-krát väčší ako trhová kapitalizácia Alphabet, materskej spoločnosti Google.
  • Výrobca telefónov iPhone je ešte cennejší ako všetky veľké telefónne spoločnosti v USA.

Aký je limit spoločnosti Apple? Skutočne nevieme, je pravda, že jeho súčasná hodnota je o niečo nižšia ako pred rokom, ale nikto nevie, čo prinesie budúcnosť. Je však zrejmé, že Apple je taký veľký, že nedokáže spadnúť zo dňa na deň.

dotykové pero s oknami na odmietnutie dlane

Čo viac by ste mali vedieť? Prečo si kupujete lacné puzdro pre mobil za 1 000 €?

Spoločnosť, ktorú založili Steve Jobs a Steve Wozniak, prešla počas svojej dlhej histórie mnohými vzostupmi a pádmi, avšak v posledných rokoch bol jej rast taký, že aj jej pokles zostane spoločnosťou s takmer nepredstaviteľnou trhovou hodnotou, aj keď tento imidž a tieto údaje nám pomáhajú, aby sme sa umiestnili o niečo lepšie.