Ako pridať hlavičku a pätu v programe Microsoft Excel

Chcete vedieť, ako vytvoriť hlavičku v Excel ? Alebo sa pýtate, ako pridať pätičku stránky 1 do aktuálneho pracovného hárka? V tomto výučbe sa vás naučíme, ako rýchlo pridať hlavičku a pätu.

Aby vaše tlačené dokumenty programu Excel vyzerali štýlovejšie a profesionálnejšie. Môžešpridať hlavičku a pätupridanie hlavičky a päty na každú stránku vášho pracovného hárka. Hlavička a päta spravidla obsahujú základné informácie o tabuľke. Napríklad číslo stránky, aktuálny dátum, názov zošita a cesta k súboru atď. Program Microsoft Excel poskytuje na výber niekoľko preddefinovaných hlavičiek a päty. Rovnako ako umožňuje vytvárať svoje vlastné.

avast hovorí, že sú poškodené položky registra

Zatiaľ čo hlavičky a päty sa v dokumentoch Wordu používajú skôr. Excel podporuje aj túto funkciu. Hlavičky a päty možno použiť na rôzne účely. Ak chcete tlačiť svoju tabuľku. Potom môže použiť na umiestnenie čísel stránok, kontaktných informácií a ďalších. A aj keď chcete mať svoje súbory online, majú svoje využitie. Napríklad ak chcete do súboru pridať vodoznak.

Bez ohľadu na to, na čo ich chcete použiť, aby ste do dokumentu mohli pridať hlavičky a päty. Musíte ísť na kartu Vložiť na páse s nástrojmi. V časti Text nájdete tlačidlo označené „ Hlavička a päta '.

Pridajte hlavičku a pätu

pridať hlavičku a pätu

Musíte na to kliknúť a váš dokument sa rozdelí na stránky, z ktorých každá má hlavičku a pätu.

pridať hlavičku a pätu

časový prúd popcornu na

Obsah každej zo sekcií (a samotných sekcií) môžete upraviť pomocou novej možnosti ponuky pásu s názvom „Hlavička a päta“. Kliknutím mimo polí v uvedených častiach sa táto možnosť ponuky znova skryje. Budete musieť kliknúť späť do hlavičky, aby ste ju dostali späť.

Záver

Dúfam, že sa vám tento návod páči, a teraz je pre vás ľahké pridať hlavičku a pätu do hárka programu Excel. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako používať Kast / Rabbit - Zdieľajte videá s priateľmi