Google Stadia prinesie najlepšie hry do vašich počítačov Mac, iPad a iPhone

Tento týždeň v rámci Konferencia vývojárov hier 2019 , najväčšej konferencie o vývoji videohier na svete, sa spoločnosť Google osobitne zaviazala k streamovaniu hier. V minulosti sme vám hovorili, ako sa niektoré z veľkých technologických spoločností pripravovali na zahájenie stávok na tomto trhu, pričom ako príklad použili Microsoft, ktorý sa dal kombinovať s jeho Game Passom. Objavili sa tiež nejaké fámy, ktoré hovoria o možnosti, aby sa spoločnosť Apple postavila na tento trh.

V každom prípade streamovacia hra nie je nič nové, stane sa, že jeho veľká chvíľa ešte nedorazila. Niečo, čo sa zdá, že by sa malo zmeniť s platformou Stadia, ktorá je platformou hier v cloude Google, ktorá ponúka rad charakteristík, aké sme doteraz nevideli, a to by ju mohlo zmeniť na prvú platformu, ktorá označuje rozdiel pravdy. A všetko začína obrovskou sieťou serverov Google.

Štadióny Google

Vďaka sieti spoločnosti distribuovanej po celom svete s Fázy budú môcť ponúknuť prístup k hrám v cloude s rozlíšením až 4K a 60FPS na ľubovoľnej kompatibilnej obrazovke. Patria sem napríklad televízory so zariadením Chromecast, mobilné telefóny so systémom iOS alebo Android, tablety, počítače PC, Mac alebo dokonca Chromebooky. Všetky sa k hre môžu pripojiť pomocou jednoduchého odkazu alebo dokonca pomocou tlačidla vloženého do videa YouTube.

A odtiaľ začnite hrať rovnako jednoducho ako povel alebo klávesnica a myš, ak používate počítač Mac alebo PC. Aj za účelom vylepšenia zážitku Google navrhol vlastný príkaz, ovládač Stadia, ktorý sa pripojí cez Wi-Fi priamo k inštancii, v ktorej hráme hru, bez pridania latencie spojenia so zariadením. A to všetko a zároveň ponúka možnosť použitia Asistenta Google a možnosť zdieľať naše najlepšie pohyby.

editor obrázkov Android s vrstvami

Práve pri zdieľaní umožní služba Stadia streamovanie priamo na YouTube zo samotných serverov bez toho, aby bolo potrebné znižovať výkon zariadenia. Okrem toho môžete so svojimi divákmi zdieľať svoju vlastnú hru, a to doslova vďaka State Share, ktorá im umožní prístup k rovnakému okamihu, ako ste hru opustili. A pre tých, ktorí chcú hrať spoločne, má Stadia tiež niečo pre vás, možnosť vidieť názory vašich spoluhráčov z vašej hry.

To všetko bez toho, aby sa zabúdalo, že vývojári tiež monopolovali dôležitú časť pozornosti tvorcov tejto služby. V prvom rade bude Stadia inovatívnym vývojovým prostredím, ktoré umožní vytvorenie každej hry s možnosťou rýchleho oslovenia miliónov ľudí. Na druhej strane, využijúc vedomosti spoločnosti Google v oblasti strojového učenia, potešia tiež jedinečné nástroje, ktoré im umožnia robiť napríklad umelecký štýl podľa scenára iba s jedným obrázkom.

Pozri tiež: Čo môžete očakávať od hlavnej témy Apple 25. marca?

A keď hovoríme o hrách, ktoré prídu na Stadiu, v súčasnosti vieme, že budeme mať tituly ako Ubisoft alebo id Software, dokonca aj Google si dal tú námahu, aby vytvoril svoje vlastné štúdio Stadia Games & Experiences, ktoré vytvárať exkluzívne zážitky pre platformu. To všetko preto, aby hra v cloude prestala byť experimentom a stala sa niečím, do čoho môže a chce vstúpiť každý.

V skutočnosti v rovnakom zmysle bude Stadia pravdepodobne platformou hry v cloude s vyššou dostupnosťou pri jej spustení. Tento rok bude Stadia dostupná v USA, Kanade, Veľkej Británii a veľkej časti Európy, a to vďaka rozsiahlej sieti serverov Google. Aj keď súdim podľa umiestnenia oficiálnej webovej stránky, povedal by som, že Španielsko by mohlo byť medzi prvými krajinami, kde bude dostupné.

Posunuli ste sa toľko dole a nevideli ste: Nová povesť hovorí, že tri fotoaparáty iPhone XI / 11 budú v štvorcovom premietaní

google meet grid view (oprava)

Je to samozrejme veľmi riskantná stávka zo strany spoločnosti, ktorá nemá históriu v priemysle videohier. Môže sa však stať skvelou voľbou do budúcnosti, najmä s 5G zameraným na tých, ktorí si chcú vychutnať tie najlepšie videohry na obrazovke vášho mobilu alebo tabletu. Zatiaľ si budeme musieť počkať na ďalšie informácie o službe v nasledujúcich mesiacoch, ktoré, dúfame, nebudú príliš dlhé.