Facebook Data Leak, odkryté údaje 540 miliónov používateľov

Facebook nezdvíha hlavu. Spoločnosť vedená Markom Zuckerbergom má stále zlé správy, že aj keď do nej nevstúpime, či sú alebo nie sú zaslúžené, došlo k nim v relatívne krátkom čase. Od škandálu Cambridge Analytica, ktorý bol odhalený pred niečo vyše rokom, dôvera používateľov v najdôležitejšiu sociálnu sieť na svete výrazne klesá. A správa, ktorú vám dnes prinášame, túto situáciu nezlepší.

Prostredníctvom tímu spoločnosti pre kybernetickú bezpečnosť UpGuard , nahlásili sa dve dôležité porušenia bezpečnosti na Facebooku, ktoré by odhalili údaje viac ako 540 miliónov používateľov. Od komentárov a reakcií k konkrétnejším profilovým údajom, ako sú mená a používatelia, by to všetko bolo v získaných databázach. A problém sa opäť zameriava na Facebook aplikácie vytvorené tretími stranami.

Únik údajov z Facebooku

Aj v druhom prípade, ktorý by zasiahol iba 22 000 používateľov, by unikli heslá nezašifrovaných profilov, čo by predpokladalo ešte závažnejší prípad ako ten predchádzajúci. To všetko preto, lebo informácie boli na niektorých serveroch v sieti Amazon, ktoré umožňovali verejné sťahovanie, čo je bezpečnostná diera, o ktorej už zodpovedné spoločnosti boli informovaní. Opäť však stojíme pred dilemou údajov, ktoré nám Facebook poskytuje.

Viac noviniek: Duplex, asistent telefónu Google, prichádza na iPhone

Našim hlavným záujmom by nemalo byť, či majú alebo nemajú tieto spoločnosti potrebné zabezpečenie aj na to, aby mohli spracovávať naše údaje. Museli by sme premýšľať, či by k nim vôbec mali mať prístup týmto spôsobom. Niektoré aplikácie samozrejme potrebujú svoje informácie, aby správne fungovali, ale nemali by mať k dispozícii toľko údajov.