Na spustenie motora je vyžadovaná úroveň funkcií DX11 10.0 - oprava

Na spustenie motora je vyžadovaná úroveň funkcií DX11 10.0

Chcete opraviť chybu úrovne 10.0 na úrovni DX11? Fortnite je úžasná a najobľúbenejšia online battle royale hra, ktorú si môžete zahrať na platformách PlayStation 4, Windows, Xbox One, Android, iOS, Nintendo Switch, Macintosh. Po nedávnej aktualizácii sa hra Fortnite stala chybnou a niektorí hráči s počítačmi majú problémy buď pri vykonávaní režimu Operation Payload, alebo pri dohadzovaní. Teraz niektorí hráči dostávajú Fortnite PC Error DX11 Feature Level 10.0 potrebný na spustenie enginu.

Zadaná chyba ponúka určité problémy s funkciou DirectX 11 (DX11) na úrovni 10.0 alebo vyššej. Jednoduchým spôsobom môže byť váš počítač zastaraný alebo je zastaraný model DirectX, a preto nedokáže graficky náročnú hru spustiť správne. Väčšinou sa to stane, keď váš počítač nemá dostatok modelu úrovne hardvérových funkcií Direct3D, ktorý herný engine vyžaduje.

Pozri tiež: Rôzne spôsoby, ako opraviť, nemôžu komunikovať pomocou chyby SSL

Úvod do DirectX:

Directx je zbierka aplikačné programovacie rozhrania (API) vyvinuté spoločnosťou Microsoft na zvládnutie rôznych úloh týkajúcich sa herných multimédií a programovania na všetkých platformách spojených so spoločnosťou Microsoft. Je to kolekcia API, ktorá poskytuje programy kompatibilné s DirectX s hardvérovo akcelerovanou multimediálnou podporou. Poskytuje prostriedku, aby program (hra alebo iné aplikácie) mohol prispôsobiť svoje parametre a ukázať svoje hardvérové ​​možnosti tak, aby poskytoval dobrý zážitok. Ak chcete opraviť chybu úrovne 10.0 funkcie DX11, ponorte sa nižšie!

Úroveň funkcií hardvéru DirectX vs Direct3D

Mnoho používateľov si mýli DirectX runtime prostredie pomocou Úroveň funkcií hardvéru Direct3D . DirectX Runtime však vysvetľuje model DirectX, ktorý môže softvér operačného systému podporovať. Prípadne Úroveň funkcií hardvéru Direct3d vysvetľuje podporu, ktorú poskytuje váš grafický hardvér (GPU).

Majte na pamäti, že to, že máte vo svojom počítači nainštalované nové runtime prostredie DirectX, ešte neznamená, že váš hardvér môže podporovať Úroveň hardvéru Direct3D na úrovni 10.0. Pokiaľ váš model Windows zvláda nové API DirectX, vaša karta GPU pravdepodobne nepodporuje požadované údaje úrovne funkcií. To je prípad integrovaných alebo starších grafických procesorov.

Zistite, či je DirectX nainštalovaný alebo nie

Ak máte Windows 10, DirectX 12.0 Runtime bol nainštalovaný automaticky s OS. Ak však chcete používať nové rozhrania DirectX API, musí ich vaša karta GPU podporovať.

Ak to chcete potvrdiť a jednoducho skontrolovať, ktorý model DirectX je kompatibilný s vašim OS. Chceš vykonať Diagnostický nástroj DirectX (dxdiag) . K vstavanému nástroju pre Windows je tiež prístupný v ktoromkoľvek variante systému Windows otvorením poľa Spustiť ( Kláves Windows + R ) a písanie na stroji dxdiag .

ako blikať twrp s odinom

Môžete tiež skontrolovať svoj runtime model DirectX pod Systémové informácie v Systém tab.

Ak chcete skontrolovať, či váš grafický procesor podporuje požadované úrovne funkcií. Potom zamierte k Displej karta pod Vodiči. Potom skontrolujte, ktoré Úrovne funkcií sú podporované vašou grafickou kartou.

Ak to nájdete úroveň funkcií 10_0 (10.0) sa nezobrazuje medzi Úrovne funkcií záznamy v Diagnostický nástroj DirectX , je to jeden z nasledujúcich prípadov:

Kroky
 • Vaša grafická karta (GPU) pracuje so zastaralými ovládačmi, ktoré je potrebné aktualizovať. Pokiaľ váš počítač neponúka ovládač, ktorý vedie grafický hardvér o tom, ako nastaviť príslušnú úroveň funkcií. Nezobrazí sa však vo vašom diagnostickom nástroji DirectX.
 • Váš operačný systém vyžaduje ďalšiu aktualizáciu platformy. Je použiteľné iba pre používateľov Windows 7 a XP.
 • Vaša grafická karta nie je kompatibilná s Úroveň funkcií 10.0 . V tejto situácii by použiteľným riešením bol nákup novej grafickej karty (GPU).

Pamätajte, že DirectX má spätnú kompatibilitu. Takže ak máte DirectX 12, všetky staršie runtime distribúcie by mali byť vo vašom PC. To isté platí pre DirectX 10 a DirectX 11. Oprava chyby na úrovni funkcií DX11 10.0 sa ponorte dole!

Niektoré staršie hry chcú staršie rozhrania DirectX API, ktoré sú v systéme Windows 10 zastarané a nájdete ich na DirectX 9.0c alebo nižšie. V takom prípade nainštalujete alebo stiahnete príslušnú distribúciu, aby ste mohli program spustiť. Aj keď je nový variant DirectX 12.0, veľká väčšina hier stále veľmi závisí od úrovní funkcií implementovaných za behu DirectX 10.

Pozri tiež: Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu Netflix M7362 1269

Ako opraviť funkciu DX11 úrovne 10.0 je vyžadovaná pre spustenie motora Chyba

problémy a opravy

Ak váš grafický procesor podporuje požadovanú úroveň funkcií Direct3D, mali by ste mať potrebné komponenty na vykonávanie aplikácií. Ak však stále dostávate Úroveň funkcií DX11 10.0 skôr ako splnenie požiadaviek. Potom postupujte podľa riešení a chybu opravte.

Ďalej máte zbierku opráv, ktoré používatelia považovali za nevyhnutné pri opravách Na spustenie motora je vyžadovaná funkcia DX11 úrovne 10.0 chyba. Dôsledne postupujte podľa všetkých riešení, až kým nenájdete riešenie, ktoré vám vyhovuje.

Poznámka: Nasledujúce metódy sú použiteľné, iba ak podporuje váš grafický procesor Úroveň funkcií 10.0 . Pred vyskúšaním niektorého z riešení sa odporúča preskúmať technické parametre grafickej karty a skontrolovať, či podporuje Úroveň funkcií Direct3D 10.0 .

Oprava 1: Spustená aplikácia s vyhradeným grafickým procesorom

Ak sa stretávate s chybou v notebooku alebo notebooku, je možné, že máte k dispozícii dedikovaný grafický procesor aj integrované riešenie. Ak máte dve karty, po skontrolovaní celkových zdrojov, ktoré vyžaduje aplikačný modul, váš počítač rozhodne, ktorú kartu GPU použijete. Váš nástroj na šetrenie batérie ho prepíše - ak je nastavený na režim šetrenia batérie. Potom to prinúti systém spustiť program.

Dá sa ľahko napraviť nastavením utility do režimu Performance alebo jednoduchým úplným odinštalovaním softvéru. Ak však nechcete odinštalovať správcu batérie. Potom môžete vynútiť svoje vyhradené GPU kliknutím pravým tlačidlom myši na skratku hry a výberom príkazu Spustiť s grafickým procesorom. Potom vyberte svoju vyhradenú kartu a skontrolujte, či sa začína bez funkcie DX11, ktorá vyžaduje na spustenie chyby motora úroveň 10.0.

Ak sa spustí úspešne, môžete sa vrátiť k tomuto nastaveniu. Potom klepnite na Zmeniť predvolený grafický procesor a potom v nastaveniach ovládacieho panela GPU zadajte trvalé pravidlo pre program. Ak chyba DX11 s úrovňou funkcií 10.0 stále pretrváva, ponorte sa nižšie!

Oprava 2: Aktualizácia ovládača grafickej karty

Zrejmé miesto, kde začať opravovať Na spustenie motora je vyžadovaná funkcia DX11 úrovne 10.0 chybou je aktualizácia ovládačov grafickej karty. Existujú rôzne spôsoby, ale ideálny spôsob, ako to urobiť, je závislý od výrobcu grafickej karty.

Najnovší variant systému Windows (Windows 10 a Windows 8) by mal automaticky nainštalovať alebo stiahnuť softvérový ovládač požadovaný pre vašu grafickú kartu. Ale tiež ak váš operačný systém automaticky nainštaluje a stiahne ovládač pre váš GPU. Je možné, že nejde o nový dostupný model. Váš počítač môže nahlásiť túto chybu, pretože grafický procesor nevie, ako sa má nastaviť Úroveň funkcií než mať podporný hardvér.

pri spustení nastavenia sa vyskytol problém. zatvorte nástroj

Môžete to opraviť inštaláciou príslušného grafického ovládača. Existuje najlepší spôsob, ako to urobiť, ale nie je to spoľahlivé, pretože dodržiavate pokyny výrobcu týkajúce sa inštalácie alebo stiahnutia ovládača.

Inštalácia grafického ovládača pomocou správcu zariadení

Ďalej máte pokyny na aktualizáciu grafického ovládača Správca zariadení . Je to najlepšie miesto, kde začať, záleží však na tom, či služba Windows Update vyhľadá vhodný ovládač online.

 • Hit Kláves Windows + R , vstup devmgmt.msc a stlačte Zadajte jednoducho otvoriť Správca zariadení .
 • Ponorte sa dolu Grafické adaptéry a potom rozbaľte rozbaľovaciu ponuku. Kliknite pravým tlačidlom myši na grafický ovládač a vyberte možnosť Aktualizácia ovládača (Aktualizácia softvéru ovládača) .

Poznámka: Môžete si pozrieť dva rôzne záznamy pod Grafické adaptéry. Vyskytuje sa u notebookov a notebookov, ktoré majú dedikovanú alebo integrovanú grafickú kartu. Spoločnosť Intel vyrába iba integrované karty. Vyhradené karty ponúkajú vyšší výkon spracovania a je možné ich použiť na spracovanie náročných aplikácií a hier.

 • Klepnite na Automaticky vyhľadajte aktualizovaný softvér ovládača a počkajte, kým systém Windows nevyhľadá ovládače online. Ak nájde nový ovládač, počkajte, kým sa nainštaluje alebo nestiahne do vášho systému.

Ak sa vám však pri spustení aplikácie stále zobrazuje chyba. Ak sa to stane, prejdite na druhú metódu. Ak chyba DX11 s úrovňou funkcií 10.0 stále pretrváva, ponorte sa nižšie!

Pozri tiež: Ako môžete odstrániť účet Shein - návod

Používatelia grafických kariet Nvidia

Ak máte vyhradenú grafickú kartu Nvidia GeForce, môžete ovládače aktualizovať dvoma rôznymi spôsobmi. Najlepším riešením by bola inštalácia GeForceExperience . Potom umožnite softvéru, aby automaticky identifikoval váš GPU, a nainštalujte ovládače.

U niektorých verzií základných dosiek však funkcia GeForce Experience nefunguje správne. Ak nemôžete používať GeForce Experience, postupujte podľa pokynov nižšie a ručne stiahnite a nainštalujte najnovší ovládač grafickej karty pre svoj GPU:

 • Prejdite na oficiálnu stránku na stiahnutie Nvidia ( tu ) a vyberte svoju Typ produktu, produktová séria a Výrobok . Nezabudnite zvoliť vhodné riešenie Operačný systém a stlačte Vyhľadávanie tlačidlo.

Poznámka: Rýchlejšou metódou je ísť s možnosťou 2 a potom klepnite na Ovládače grafiky . Pretože automaticky prehľadá váš počítač a stiahne vhodný ovládač pre váš grafický procesor. Nezabudnite však, že aby to fungovalo, možno budete musieť nainštalovať nový model Java.

 • Nainštalujte a stiahnite si odporúčaný ovládač Nvidia.
 • Ak sa počítač po dokončení inštalácie nereštartuje automaticky, reštartujte ho ručne a skontrolujte, či je problém vyriešený.
Používatelia s grafickými kartami ATI

Môžete použiť utilitu AMD na automatickú aktualizáciu ovládačov grafickej karty. Ak chcete, aby bol váš systém neustále aktualizovaný novými grafickými ovládačmi, program Gaming Evolve optimalizuje vaše hry tak, že automaticky zmení nastavenia grafiky, aby ste získali najlepší zážitok na základe vašich systémových špecifikácií.

Ak si pre túto prácu nechcete nainštalovať alebo stiahnuť ďalší program. Potom môžete stiahnuť a nainštalovať ovládač.

 • Prejdite na oficiálnu stránku sťahovania AMD ( tu ).
 • Od Ručne vyberte svoj ovládač , vyber typ výrobku, skupina výrobkov a Model . Potom vyberte vhodný OS a potom klepnite na Zobraziť výsledky .

Poznámka: Ak si nie ste istí verziou GPU alebo chcete automatizovať ešte viac. Potom môžete klepnúť na ikonu Stiahni teraz tlačidlo pod Automaticky zistiť a nainštalovať ovládač . Pretože nainštaluje ďalší nástroj ATI, ktorý prehľadá váš systém a použije nový ovládač.

 • Po inštalácii ovládača jednoducho reštartujte počítač a skontrolujte chybu. Ak chyba DX11 s úrovňou funkcií 10.0 stále pretrváva, ponorte sa nižšie!

Oprava 3: Oprava runtime prostredia DirectX

Rozhrania API pridané do balíka DirectX sa môžu zlomiť, ale je známe, že sa to stalo. DirectX, bohužiaľ, nemôžete efektívne odinštalovať. DirectX runtime 11.3 a 12 je pridaný do systému Windows 10 a všetky aktualizácie / opravy zabezpečuje Windows Update. Pre tieto modely DirectX neexistuje samostatný balík.

Všetky súbory DirectX však môžete tiež opraviť pomocou webového inštalátora DirectX End-User Runtime Web a DirectX Redist.

Začnite inštaláciou Webový inštalátor runtime koncového používateľa DirectX ( tu ). Potom kliknite pravým tlačidlom myši na spustiteľný súbor a vyberte Spustiť ako správca umožniť zvýšené práva. Ďalej postupujte podľa pokynov na obrazovke a zabezpečte, aby boli všetky vaše súbory DirectX 9.0c neporušené.

Potom si z tohto odkazu stiahnite alebo nainštalujte DirectX Redist ( tu ). Potom môžete balík otvoriť a rozbaliť DirectX SDK niekde prístupné. Potom choďte k rozbaleným súborom a potom otvorte DXSetup spustiteľný. Podľa pokynov na obrazovke znova nainštalujte komponenty DirectX.

Po dokončení inštalácie reštartujte počítač a skontrolujte chybu

Oprava 4: Inštalácia aktualizácie platformy KB2670838 (iba Windows 7)

Na rozdiel od Windows 8 a Windows 10 vyžaduje Windows 7 ďalšiu aktualizáciu platformy ( KB2670838) zapnúť úroveň funkcií DX 11 10.0.

Ak chcete zistiť, či je to príčina chyby, použite všetky čakajúce voliteľné aktualizácie alebo prejdite na odkaz Microsoft ( tu ) a nainštalovať KB2670838 aktualizácia platformy. Po nainštalovaní aktualizácie reštartujte počítač a skontrolujte, či problém vyriešil.

Záver:

Tu je všetko o tom, ako opraviť chybu úrovne 10.0 na úrovni funkcií DX11. Dúfam, že vám tento článok pomohol. Ak máte akékoľvek otázky, spätnú väzbu alebo otázky, neváhajte komentovať nižšie.

Prečítajte si tiež: