Chcete pridať vlastný tvar do aplikácie Microsoft Word 365?

Skúšali ste niekedy pridať vlastný tvar do Microsoft Word 365 ? MS Word má malú knižnicu tvarov, ktoré je možné pridať do dokumentu. Tieto tvary sú však väčšinou dostatočné na vytvorenie vývojových diagramov procesu v dokumente. Sú tiež inteligentné a zoskupené, aby váš dokument vyzeral usporiadane a nevznikli problémy so zarovnaním.

Predvolene sú vlastné tvary, ktoré umožňujú použiť obrys, vyplniť farbu, vrhnúť tieň, žiaru a ďalšie efekty. Môžu byť obmedzené, ale ako funkcia sú vynikajúce na mapovanie procesov a nápadov.

Vlastný tvar v programe Microsoft Word

Obrazový súbor

Vlastný tvar bude pridaný ako súbor obrázka. Ideálnym tvarom by však mal byť v prípade potreby obrázok SVG so správnou priehľadnosťou.

Zatiaľ čo máte súbor PNG vhodný pre tvar. Môžete tiež použiť online nástroj na jeho zmenu do súboru SVG. Poďme vyskúšať rôzne nástroje a zistiť, ktorý z nich poskytuje tie najlepšie výstupy.

ako nainštalovať shadery minecraft windows 10

Vytvorte vlastný tvar

Keď máte obrázok, ktorý používate, ako vlastný tvar, môžete ho previesť do tvaru.

Krok 1:

Prejdite k dokumentu Microsoft Word do ktorého chcete pridať vlastný tvar.

Krok 2:

Presunúť do Vložte kartu na stužku a vyberte si Obrázok> Toto zariadenie .

Krok 3:

Vyberte obrázok a položiť to do dokumentu.

odomkni bootloader lg v10
Krok 4:

Vyberte obrázok v dokumente a prejdite na Karta Formát grafiky na stužke.

Krok 5:

Na karte Formát grafiky vyberte „Konvertovať na tvar“ .

Prispôsobenie tvarov

Keď sa obrázok zmení na tvar. Môžete na ňu jednoducho použiť štýly. Štandardne sú štýly prednastavené v programe MS Word, ale v rámci týchto predvolieb je ich toľko, že ich môžete prispôsobiť ako farbu.

Ak chcete použiť štýl,

najlepší rom pre nexus 6p
Krok 1:

Vyberte tvar aby sa okolo neho objavila krabica.

Krok 2:

Presunúť do Karta Formát tvaru .

Krok 3:

Vyberte štýl z poľa ovládacích prvkov Tvarové štýly. Jednoducho použite rozbaľovacie ponuky umiestnené vedľa štýlov na úpravu farieb použitých na / v tvare.

Záver

Tu je všetko o pridaní vlastného tvaru do aplikácie Microsoft Word 365 ″. Vlastný tvar je však k dispozícii iba v dokumente, do ktorého je pridaný. Ak dokument pošlete s niekým, môže si tvar ľahko zobraziť a bude ho môcť skôr ako tvar skopírovať a vložiť do iného dokumentu Word. než ako obrázok. Po otvorení nového dokumentu v programe Word. Vlastný tvar sa nemôže zobraziť v zozname tvarov a jednoducho ho vytvoríte znova.

Všetky obrázky sa dajú zmeniť na tvary, ale nemôžu vyzerať dobre. Obrázok bez priehľadnosti je zlá voľba.

Už ste niekedy čelili problémom pri pridávaní vlastného tvaru do Microsoft Word 365? Našli ste nejaký iný trik, ktorému sa v tomto článku nemôžeme venovať? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v sekcii komentárov nižšie!

Do tej doby! Zostaňte v bezpečí 🥰

panika panika mod lua

Prečítajte si tiež: