Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu Dev 5761 DirectX na COD

Chyba Dev 5761 DirectX v COD Modern Warfare

Chceš to napraviťChyba Dev 5761 DirectX na COD: Modern Warfare? Call of Duty:Moderna vojna iného člena rodiny COD. Táto hra je k dispozícii pre platformy PlayStation 4, Windows a Xbox One, ale bohužiaľ sa zdá, že počítačová hra vyzerá ako veľmi chybná a plná problémov. Niektorí hráči alebo hráči PC čelia chybe Dev5761 DirectX na COD: Modern Warfare. Ak teraz tiež čelíte rovnakej chybe, dajte nám vedieť nižšie!

Mnoho hráčov vstupuje do hry a snaží sa ju hrať celé hodiny. Niektorí hráči čelia chybám vývojárov, ako sú chyby DirectX alebo problémy s viac hráčmi alebo s grafikou, alebo tiež s pamäťou. Takže ak sa stretnete aj s ktorýmkoľvek z týchto problémov, nie ste sami. Avšak nedávno vydal Infinity Ward aktualizáciu opravy, ale to nevyzerá, že by fungovalo pre všetkých hráčov. Našťastie máme nižšie niekoľko možných metód, ktoré by ste mali skontrolovať.

Predtým sme s vami zdieľali niektoré z možných riešení, ktoré môžu vyriešiť niektoré ďalšie problémy s chybou Dev, ako napríklad Dev Error 6068, 6065, 6165 a 6066 v COD Warzone. Teraz sa hráči COD MW stretávajú s novým problémom DirectX Dev Error 5761 vždy, keď sa pokúšajú spustiť počítačovú hru, alebo dokonca počas hrania. Takže bez toho, aby sme strácali viac času, prejdime k pokynom na riešenie problémov nižšie. Toto sú možné opravy, ktoré by ste mali vyskúšať raz.

Pozri tiež: Aká je moja architektúra procesora - 64-bitová alebo 32-bitová

Rôzne spôsoby, ako opraviť chybu Dev 5761 DirectX v COD Modern Warfare

Ako všetci vieme, Microsoft DirectX je kolekcia programovacích rozhraní aplikácií, ktorá na platformách Microsoft plní úlohy spojené s videohrami a programovaním a multimédiami. DirectX Dev Error 5761 teda súvisí s problémom DirectX, ktorý spôsobuje chyby pri spustení hry Modern Warfare alebo medzi hraním.

Pred prechodom na možné riešenie sa uistite, či je operačný systém Windows a grafické ovládače úplne aktualizované na svoju novú verziu.

neočakávaný problém s konfiguráciou 0x80040003

Chyba Dev 5761 DirectX

Vypnite krížové hry

Zatiaľ nie je k dispozícii žiadny konkrétny dôvod ani informácie, ktoré by tejto hre skutočne spôsobovali problémy. U niektorých hráčov by však tento problém mohol vyriešiť vypnutie možnosti Crossplay. Ak chcete vypnúť možnosť Crossplay, postupujte podľa pokynov uvedených nižšie:

 • Prejdite do hry možnosti .
 • Klepnite na ikonu Účet tab
 • Potom prejdite na Crossplay možnosť Zakázať .
 • Reštartujte hru a skontrolujte, či je problém vyriešený alebo nie.

Ak nie, postupujte podľa inej metódy.

služba avast s 32-bitovým vysokým procesorom

Upravte nižšie nastavenia hry

Vždy sa snažíme vylepšiť nastavenie grafiky, ale väčšinou to môže spôsobiť pokles rámcov, pomalšie hranie, závady, škytavku, grafické chyby, pomalý reakčný čas a dokonca aj zlyhanie hry. Všetko, čo musíte urobiť, je teda prepnúť nastavenie hry na priemernú alebo nižšiu úroveň, aby ste dosiahli optimálny výkon hry.

Tiež by ste sa mali pokúsiť nastaviť limit FPS (Frames Per Second) na 60, kým nezískate akékoľvek trvalé riešenie alebo oficiálnu rýchlu opravu. Za týmto účelom:

 • Skúste znížiť Nastavenia FPS do 60 snímok za sekundu .
 • Potom môžete hru znížiť Textúry od Vysoká až normálna režim.

Vypnite softvér na sledovanie Asus Strix

Všetci používatelia softvéru Asus Strix Monitoring Software by ho mali mať vypnutý pred spustením hry COD Warfare a tiež počas hrania. Kedykoľvek hru dokončíte a ukončíte ju, môžete znova zapnúť aplikáciu Strix Monitoring.

Skúste skontrolovať kompatibilitu

Ak sa v hre COD Modern Warfare stretávate s chybou DirectX Dev Error 5761, skúste najskôr skontrolovať kompatibilitu hry s Windows.

 • Stačí prejsť na súbor hry (.exe).
 • Pravým tlačidlom myši kliknite na súbor .exe
 • Potom klepnite na Vlastnosti
 • Vyberte si Kompatibilita a potom klepnite na Spustite tento program ako správca
 • Vyberte si Podať žiadosť .

Vypnite OBS (Vyriešte chybu Dev 5761 DirectX v hre Modern Warfare)

OBS je skratka pre Open Broadcaster Software. Jedná sa o open-source alebo bezplatný multiplatformový streamovací a záznamový program, ktorý je k dispozícii pre macOS, Microsoft Windows a Linux. Niektorí profesionálni hráči alebo odborníci teda streamujú svoje hry alebo nahrávajú svoje hry na sociálne médiá alebo na nahrávanie. Program však spotrebúva príliš veľa pamäte alebo procesora tiež na pozadí a počas jeho používania.

Pokiaľ teda s týmto softvérom pracujete aj počas hrania alebo je spustený na pozadí, odporúčame vám softvér vypnúť alebo úplne zavrieť, aby ste dosiahli maximálny výkon.

Vypnite prekrývajúce aplikácie

Ak používate akýkoľvek program alebo softvér s funkciami prekrytia podobným ako Windows Game Bar alebo Nvidia GeForce Experience, mali by ste zakázať alebo vypnúť aplikácie prekrytia zo softvéru. Určite to vo vašom počítači spôsobuje problémy spojené s chybou Dev. Ak neviete o možnostiach prekrytia, ponúka niekoľko základných funkcií, ako je nahrávanie videa / zvuku, snímanie snímok obrazovky, okamžité prehrávanie, ponuka zdieľania, upozornenia, vysielanie a oveľa viac.

Vypnite GeForce Experience

Ako už bolo spomenuté, všetky možnosti prekrytia ponúkajú množstvo základných funkcií, ale tieto funkcie sa vždy spúšťajú na pozadí, ktoré spotrebúva príliš veľa pamäte, a generujú chyby Dev. Pokiaľ teda tieto funkcie nepoužívate, mali by ste Nvidia GeForce Experience Overlay vypnúť.

Vypnite prekrytie nesúladu

Prekrytie Discord pomáha hráčom alebo používateľom počítačov využiť možnosti Discord Text & Voice na interakciu s ostatnými hráčmi počas hry. Umožňuje vám tiež spúšťať funkcie, ako je napríklad chatovanie Discord, pripájanie sa k skupinám, odpovedanie na hovory spoločnosti Discord, prispôsobovanie herného rozhrania atď. Discord Overlay sa však stáva rušivejším najmä v hrách Battle Royale a v dôsledku toho sa vyskytujú chyby Dev. Ak ho teda príliš nepoužívate, môžete ho vypnúť.

Vypnite herný panel v systéme Windows

Herný panel spoločnosti Microsoft je základnou funkciou, ktorá pomáha odborníkom alebo hardcore hrám zaznamenávať zábery z hier, snímať snímky obrazovky, vysielať a oveľa viac. Podobne ako iné programy na prekrytie, aj herná lišta môže spôsobiť problémy s Dev Error 5761 DirectX v hre Modern Warfare. Pozrime sa teda podrobne na to, ako to vypnúť.

zastaviť rozdelenú obrazovku na android
 • Klepnite na ikonu Štart ikona ponuky.
 • Potom klepnite na nastavenie ponuka (ikona ozubeného kolieska).
 • Vyberte si Hranie > deaktivovať R ecord herné klipy, screenshoty a vysielanie pomocou prepínača Game bar.
 • Teraz klepnite na Zachytáva kategória umiestnená na ľavom paneli.
 • Majte na pamäti, že Záznam na pozadí možnosť je vypnutá.
 • Teraz by ste sa mali pokúsiť spustiť hru Modern Warfare a skontrolovať, či bol problém vyriešený alebo nie.

Vypnite rozloženie Spotify

Spotify je ďalší najobľúbenejší poskytovateľ online mediálnych služieb. Aplikácia služby ponúka funkciu prekrytia, ktorá poskytuje veľa možností, ako si s ňou zahrať. Ak však tieto funkcie nepoužívate, skúste ich deaktivovať, aby ste dosiahli maximálny výkon systému. Ak chcete vypnúť rozloženie Spotify:

 • Klepnite na ikonu Štart menu na PC.
 • Potom jednoducho spustite aplikáciu Spotify alebo odkaz na pracovnej ploche.
 • Klepnite na Upraviť nachádza sa v hornej časti okna.
 • Potom klepnite na Predvoľby .
 • Vytvorte rozhranie Predvoľby, prejdite na Možnosti zobrazenia.
 • Zakázať prepínač Zobraziť prekrytie pracovnej plochy.
 • Hotovo. Teraz skontrolujte, či je možné hru úspešne spustiť a hrať správne alebo nie.

Vrátiť späť grafický ovládač na staršiu verziu

Ako sme už hovorili, variant grafického ovládača by sa mal aktualizovať vždy, keď je k dispozícii. Upozorňujeme tiež, že niekedy môže najnovšia aktualizácia priniesť chyby alebo problémy s výkonom. Ak ste nedávno aktualizovali variant grafického ovládača na počítači a začali čeliť problémom, potom je to pravdepodobne problém s grafickým ovládačom a variant by ste mali vrátiť späť.

Záver:

Tu je všetko o chybe Dev Error 5761 DirectX. Zdieľali sme rôzne riešenia, z ktorých každé môže vyriešiť vašu chybu. Je tento článok užitočný? Poznáte inú alternatívnu metódu, ako to napraviť? Podeľte sa s nami o svoje názory v komentári dole v sekcii.

Stále čelíte problémom v COD: Modern Warfare? Potom skúste kontaktovať podporu Activision alebo nahláste fóra Modern Warfare, kde získate ďalšiu podporu pri zlyhaní vývojárov, chybách a mnohých ďalších problémoch.

Prečítajte si tiež: