Podrobný sprievodca nastavením GPU pre aplikácie v systéme Windows 10

Chcete nastaviť GPU pre aplikácie v systéme Windows 10? V systéme Windows 10 verzia 1803 spoločnosť Microsoft spustila novú ponuku alebo sekciu v aplikácii Nastavenia, prostredníctvom ktorej používatelia môžu vyberať GPU, ktoré hra alebo aplikácia používa.

Musíme predpokladať, že ovládate grafiku v aplikáciách, ako je napríklad ovládací panel NVIDIA alebo AMD Catalyst Control Center. Oba tieto programy poskytli používateľom so zariadeniami vybavenými ich produktmi na správu výkonu grafických preferencií pre hry a iné aplikácie.

Novo spustené nastavenie má však prednosť pred konfiguráciou v týchto aplikáciách na správu grafiky.

Predpokladá sa, že niektoré preferencie poskytujú dobrý výkon aplikácií, zatiaľ čo iné by mali meniť životnosť batérie. Ale na niektorých počítačoch mal byť integrovaný GPU grafický procesor šetriaci energiu. Diskrétny alebo externý GPU sa však považuje za vysoko výkonný GPU. V prípade, že máte na počítači externý GPU alebo samostatný GPU, musíte predpokladať, že externý GPU je vysoko výkonný GPU.

Nastavte požadovaný grafický procesor pre aplikácie pomocou nastavení

Nastavte GPU pre aplikácie v systéme Windows 10

Podľa pokynov nastavte preferovaný grafický procesor pre aplikácie v systéme Windows:

Krok 1:

Spočiatku prejdite na dané nastavenie a potom otvorte program Nastavenia:

Krok 2:

Klepnite na ikonu Štart systému Windows v ľavom hornom rohu obrazovky vášho počítača. Z programov alebo možností, ktoré sa zobrazia, by ste mali zobraziť ikonu Nastavenia. Klepnite na ňu.

Ak na úvodnej obrazovke systému Windows chýba ikona Nastavenia. Potom musíte do textového poľa napísať Nastavenia a chvíľu počkať, kým sa v zozname výsledkov zobrazí ako hlavná položka. Potom na ňu môžete klepnúť.

fotoaparát zlyhal s7 edge
Krok 3:

Prejdite na možnosti na obrazovke hlavnej ponuky Nastavenia a klepnite na Systém. Na nasledujúcej obrazovke sa pozrite na položky blízko oblasti ľavého panela a klepnite na Displej.

Krok 4:

Posuňte sa trochu nadol, potom skontrolujte odkaz na nastavenie grafiky a klepnite na ňu.

Teraz systém Windows zobrazí zoznam aplikácií, ktorých grafickú konfiguráciu môžete meniť.

Krok 5:

Potom vyberte aplikáciu, na ktorej nastavení chcete pracovať (klepnutím na ňu).

Krok 6:

Ak si chcete vybrať hru alebo staršiu počítačovú aplikáciu (ktorá obsahuje .exe rozšírenie). Potom môžete klepnúť na rozbaľovaciu ponuku v dolnej časti ponuky „Vybrať aplikáciu“ a nastaviť predvoľbu zobrazenia daných možností a zvoliť klasickú aplikáciu.

V tejto situácii musíte prejsť na klepnutie na tlačidlo Prehľadávať. Potom prechádzajte požadovanými adresármi v okne Prieskumníka súborov, ktoré sa zobrazí hore, a nájdite program .exe súbor v počítači (a vyberte ho).

Na vašom disku PC je priečinok programových súborov hostiteľom súborov .exe niektorých aplikácií. Musíte skontrolovať jeho podadresáre a vyhľadať požadovaný spustiteľný súbor.

pridať Windows Store hry na paru
Krok 7:

Prípadne, ak si chcete zvoliť univerzálnu aplikáciu. Potom musíte v rozbaľovacej ponuke alebo poli s možnosťami pre výber aplikácie zvoliť univerzálnu aplikáciu a nastaviť požadované predvoľby. Potom môžete prejsť do rozbaľovacej ponuky nižšie a vybrať aplikáciu.

Pamätajte, že univerzálne aplikácie nemôžu byť dodávané .exe súbory. Inštalujú sa iba z obchodu Microsoft Store. Tiež sa označujú ako (UWP) aplikácie pre univerzálnu platformu Windows.

Krok 8:

Po úspešnom pridaní sa aplikácia zobrazí na stránke Nastavenia grafiky. Tam musíte klepnúť na aplikáciu, aby ste ju zvýraznili, a potom klepnúť na tlačidlo Možnosti (ktoré sa nedávno objavilo).

Krok 9:

Teraz ste vo fáze, keď si môžete vybrať konkrétne zariadenie GPU, s ktorým má Windows spustiť aplikáciu. Celý popis je v poriadku.

  • Predvolené nastavenie systému reaguje na predvolený grafický procesor, ktorý sa používa pre všetky aplikácie. Po použití tejto možnosti je systém Windows nútený naplánovať najlepší grafický procesor pre vašu aplikáciu.
  • Úspora energie sa rovná GPU s nízkou spotrebou alebo integrovanej grafickej karte, ktorá je blízko vášho procesora, napríklad Intel Graphics.
  • Vysoký výkon, ako ste pravdepodobne čakali. Týka sa to však vysoko výkonného grafického procesora - napríklad externej alebo samostatnej grafickej karty od spoločnosti NVIDIA alebo AMD.

Ak je váš počítač vybavený jedným grafickým procesorom, potom sa pod rovnakými možnosťami vysokovýkonného alebo energeticky úsporného grafického procesora zobrazí rovnaký názov grafického procesora. V tejto situácii nemá zmysel zadávať GPU, pretože je tam iba jeden parameter. Váš počítač musí používať GPU a tento GPU bude vždy používať na vykonávanie hier a aplikácií.

Krok 10:

Stačí klepnúť na prepínač pre Vysoký výkon (aby ste vybrali túto možnosť GPU). Dúfajme, že sa váš diskrétny grafický procesor zobrazil lepšie než možnosť Vysoký výkon.

Krok 11:

Klepnite na tlačidlo Uložiť. Teraz Windows vezme na vedomie novú konfiguráciu GPU pre vybratú aplikáciu.

8-bitový softvér na tvorbu hudby

Je nepravdepodobné, že sa zmena prejaví rýchlo, ak je práve spustená príslušná aplikácia. V tejto situácii ho najskôr zatvorte (a uistite sa, že boli ukončené všetky jeho služby a procesy). Potom ho znova otvorte.

Ak váš počítač naďalej spúšťa aplikáciu s nesprávnym grafickým procesorom, musíte reštartovať systém Windows. Po odporúčanom reštarte potom môžete skontrolovať, či konfigurácia GPU upravuje aplikácie tak, aby boli účinné.

Vynútiť, aby aplikácia používala vyhradený GPU -> Ako na to

Vynútiť, aby aplikácia používala vyhradený GPU

Nastavenia v aplikácii rozhodujú o tom, aký GPU systém Windows použije na vykonávanie vašich aplikácií. Tiež prepíšu všetky ostatné konfigurácie alebo nastavenia použité v prostredí operačného systému Windows.

Keď je v hre alebo aplikáciách ponuka alebo grafická obrazovka, ktorej preferencie GPU sa pokúšate nakonfigurovať, chcete zvoliť svoj vysoko výkonný GPU ako čip, ktorý s ním musí vykonávať. Kedykoľvek sa vám tam podarí urobiť správnu vec. Potom už nemusíte robiť starosti s ďalšími nastaveniami alebo ponukami (okrem toho, čo by mohli byť).

Keď v nastaveniach aplikácie chýbajú možnosti, ktoré vám umožňujú výber GPU. Potom musíte určiť výber grafickej karty pre aplikáciu v nastaveniach operačného systému.

Stále však môžete ovládať svoje predvoľby GPU pre aplikácie prostredníctvom programov od výrobcu vášho grafického čipu. Jednoducho sa zmierte s tým, že možnosti, ktoré tu urobíte, nemôžu prekonať konfigurácie v najlepších ekvivalentoch v aplikácii alebo nastaveniach.

Skontrolujte GPU, ktorý používa aplikácia, keď je spustená - HowTo

Pri správnom výbere alebo výbere by ste si mohli byť istí, že si nie ste istí, či Windows vykonáva vašu hru alebo aplikácie pomocou výkonnej jednotky alebo GPU šetriaceho energiu. Jednoducho najskôr spustite program alebo hru a potom pokračujte podľa týchto krokov na potvrdenie:

Krok 1:

Prejdite nad aplikáciu Správca úloh a potom ju otvorte.

Túto úlohu môžete rýchlo vykonať po kliknutí pravým tlačidlom myši na paneli úloh na zobrazenie niektorých programov a možností a následnom výbere Správcu úloh.

Na druhej strane môžete na vykonanie úlohy použiť klávesovú skratku Ctrl + Shift + Esc.

ako nájsť stratený diaľkový ovládač
Krok 3:

Klepnite na Viac podrobností (ak sa vám zobrazí táto možnosť).

Krok 4:

Predpokladajme, že je teraz viditeľné celé okno aplikácie Správca úloh. Dôležitý zoznam zobrazíte kliknutím pravým tlačidlom myši na Meno.

Krok 5:

Potom klepnite na GPU. To isté môžete urobiť aj pre možnosť GPU engine v zozname.

Krok 6:

Teraz musíte nájsť stĺpec motora GPU. Jedná sa o karty v okne aplikácie Správca úloh, takže ich zobrazenie možno budete musieť presunúť doľava.

Krok 7:

Keď nájdete stĺpec GPU, jednoducho naň klepnite.

Teraz systém Windows zoradí zoznam a zobrazí, ktorá aplikácia používa váš systémový grafický procesor najviac. Číslo GPU použité programom alebo hrou by malo byť viditeľné hneď teraz. Musíte si to poriadne všimnúť.

Váš počítač zobrazí, či hra alebo aplikácia využíva 3D engine alebo enkodér videa.

Krok 8:

Teraz môžete prejsť na kartu Výkon (po klepnutí na ňu) a skontrolovať, ktorý grafický procesor je prepojený s číslom, ktoré ste videli predtým.

Poznámka: V okne Správca úloh môžete tiež zobraziť mieru využitia aplikácií GPU alebo koľko percent vašich zdrojov počítača spotrebuje. Windows je však nakonfigurovaný tak, aby v dolnej časti stĺpca GPU zobrazoval najvyššie využitie, ktoré má aplikácia vo všetkých motoroch.

TIP:

Uistite sa, že je Windows nakonfigurovaný na spúšťanie vašich aplikácií alebo hier s vyhradeným grafickým procesorom. Je tiež pravdepodobné, že vás používanie bude baviť Auslogics BoostSpeed . Prostredníctvom funkcií alebo možností v tomto programe môžete vykonávať zásadné optimalizácie, opravy a vylepšenia, aby bol váš počítač nakoniec naprogramovaný tak, aby fungoval čo najefektívnejšie.

Záver:

Záverom je, že tento článok predstavil najlepšie metódy nastavenia GPU pre aplikácie. Ak čelíte problémom, vyskúšajte tieto metódy. Ak poznáte inú metódu alebo trik na odstránenie problému, dajte nám vedieť nižšie. Teraz viete, ako nastaviť GPU pre aplikácie v systéme Windows 10. Ak máte akékoľvek otázky alebo otázky, dajte nám vedieť nižšie!