Ovládajte a rozumejte využitiu dát vo svojom telefóne s Androidom

Android je jednou z najväčších a najpopulárnejších technológií v 21. storočí. Každý ho využíva prakticky na všetko, najmä na prehliadanie webu. Ale neznášate, keď vám vypadne wifi a váš android sa automaticky prepne na vaše obmedzené mobilné dáta bez toho, aby ste o tom vôbec vedeli? Skôr ako sa dozviete, celý mesačný dátový plán ste prepálili za približne 15 minút. Môže to byť veľmi frustrujúce. V tomto článku si povieme niečo o ovládaní a porozumení používania dát v telefóne s Androidom. Poďme začať!

Našťastie existuje niekoľko možností, ako zabezpečiť, aby sa tak nestalo. V Androide je funkcia s názvom „Využitie dát“, ktorá vám umožní obmedzenie. A sledujte využitie dát v Androide v mobilných dátach aj WiFi. Poďme to preskúmať ďalej.

Základy údajov Pochopte využitie dát

Keď otvoríte aplikáciu, skontroluje jej pripojenie k serveru. Váš telefón odošle určité údaje, server ich prijme a vy ste ďalej. Môžete náhodne prechádzať informačným kanálom a nájsť zaujímavé video. Povedzme, že na ňu kliknete a pozriete sa na to. Všetky tieto akcie spotrebúvajú údaje. Aplikácia vždy, keď obnovíte svoj informačný kanál, odošle údaje na server a vyžiada nové zoznamy videí, ktoré sa majú zobraziť v telefóne. Zakaždým, keď streamujete video, odosielate údaje na získanie bitov videa a zvuku, aby sa video prehralo.

Počítanie vašich údajov Pochopte využitie dát

Ako hovorí známe obchodné príslovie: Ak to nemôžete merať, nemôžete to spravovať. Počítanie vašich údajov je prvým krokom k zvládnutiu dát v systéme Android. Zakaždým, keď odošlete údaje z telefónu na nejaký náhodný server, váš dôveryhodný android to spočíta.

To, koľko dát používate, môžete skontrolovať v nastaveniach> sieť a internet> mobilné dáta / wifi> využitie dát.

Na tejto obrazovke sa dozviete, koľko dát ste v danom časovom období použili. Napríklad na obrázku vyššie som v období od apríla do mája spotreboval 13,83 GB dát. Ako vidíte, tvorilo ho niekoľko aplikácií, pričom každá z nich mala vlastné využitie dát. Pozrime sa bližšie.

odporučiť priateľov na facebooku

V tomto časovom rámci použila aplikácia youtube 543 MB dát, ktoré pozostávajú z 538 MB popredia a 5,17 MB pozadia.

V popredí je množstvo údajov použitých pri aktívnom používaní aplikácie na obrazovke, napríklad pri posúvaní informačných kanálov, komentovaní alebo sledovaní videí.
Pozadie je množstvo dát použitých pri spustení aplikácie na pozadí, napríklad prijímanie upozornení, kontrola aplikácií na serveri alebo sťahovanie textov na zobrazenie.

Pod tým vám voľba údajov na pozadí umožňuje rozhodnúť, či uvedená aplikácia môže používať údaje na pozadí alebo nie. Je veľmi užitočné obmedziť tie otravné aplikácie, ktoré sa vždy automaticky spúšťajú a aktualizujú v zákulisí. Možnosť neobmedzeného využitia dát v zásade poskytuje neobmedzený prístup k dátam k vybranej aplikácii. To je užitočnejšie pre základné komunikačné aplikácie, ako sú Whatsapp, služby Google atď.

Kontrola vašich údajov Pochopte využitie dát

Prichádza zábavná časť. Android dáva svojmu používateľovi toľko kontroly nad využívaním dát, či už ide o mobilné dáta alebo wifi. Na kontrolu toku svojich vzácnych údajov môžete použiť niekoľko vecí.

Nastavenie cyklu využitia dát | Pochopte využitie dát

Môžete tiež nastaviť časový rámec, kedy budete počítať a mať pod kontrolou svoje údaje. Pretože väčšina dátových plánov sa počíta mesačne. Systém Android poskytuje na výber iba jeden dátum, ktorým sa nastaví začiatok vášho dátového plánu. Ak to chcete urobiť, jednoducho choďte na nastavenia> sieť a internet> mobilná sieť / wifi> využitie dát a kliknite na ikonu ozubeného kolieska hneď vedľa dátumu, ktorý zobrazuje časový rámec.

Potom môžete zvoliť dátum. Po dosiahnutí dátumu sa počítanie údajov vynuluje a začne znova.

Nastavenie varovania a limitu údajov Pochopte využitie dát

Stále v rovnakom okne, ak je povolená výstraha údajov. Keď využitie vašich dát dosiahne určité množstvo, dostanete upozornenie.

Medzitým vám funkcia obmedzenia dát pošle upozornenie a dáta úplne vypne, pokiaľ ich neprepíše manuálne, kým dáta nedosiahnu určité množstvo.

Upozornenie z dátového limitu, mobilných dát alebo Wi-Fi je vypnuté, pokiaľ ich ručne neprepnete.

Zapnutie šetriča dát | Pochopte využitie dát

Šetrič dát zakazuje akejkoľvek aplikácii používať dáta na pozadí na zníženie celkovej spotreby dát. To znamená, že nebudete upozornení, keď niekto odpovie na váš príspevok na Instagrame alebo na youtube, pokiaľ ho nezaradíte na zoznam výnimiek. Ak ju chcete povoliť, prejdite do časti Nastavenia> Sieť a internet> Šetrič dát a zapnite ju.

Ak zapnete šetrič dát, mali by ste do zoznamu výnimiek umiestniť všetky dôležité komunikačné aplikácie.

Tretia strana | Pochopte využitie dát

Android umožňuje tvorcom aplikácií pomáhať používateľom robiť prakticky čokoľvek, pretože Android je úžasný, tak prečo ich nepoužívať? Na kontrolu a sledovanie toku údajov môžete použiť aplikáciu tretej strany z Google Play. Môžete napríklad použiť MyDataManager z Google Play. Je to takmer rovnaké ako predvolená aplikácia pre správu údajov pre Android, ale dennému využitiu dát pridávajú ďalšie podrobnosti. A do oznamovacej lišty môžete pridať malú miniaplikáciu, ktorá vám pripomenie, koľko dát už používate.

Dobre, to bolo všetko, ľudia! Dúfam, že sa vám tento článok o porozumení využívania dát páči a je pre vás užitočný. Dajte nám o tom spätnú väzbu. Tiež, ak máte ďalšie otázky týkajúce sa tohto článku. Dajte nám potom vedieť v sekcii komentárov nižšie. Čoskoro sa ozveme.

Prajem vám krásny deň!

Pozri tiež: Ako odstrániť album z aplikácie Fotografie v systéme Windows 10

ako streamovať z pc do