Kompletná recenzia na mDNSResponder

Čo vieš o mDNSResponder? Pokúšate sa nastaviť bránu firewall pre systém Mac alebo iba skontrolovať, čo beží, pomocou aplikácie Activity Monitor, keď skontrolujete, či beží niečo nepríjemné, t. mDNSResponder . Čo je mDNSResponder ? Je to kľúčová súčasť systému macOS.

aplikácia craigslist pre telefón s Androidom

Čo viete o mDNSResponder?

mDNSResponder

mDNSResponder je dôležitou alebo podstatnou súčasťou protokolu Bonjour. Bonjour je sieťová služba spoločnosti Apple s nulovou konfiguráciou. Znamená to, že ako sa zariadenia Apple nachádzajú v sieti. Náš proces, mDNSResponder, denne skenuje vašu lokálnu sieť a hľadá ďalšie zariadenia Bonjour.

Prečo to hľadalo iné zariadenia? Ak chcete uľahčiť vytváranie sietí. Príkladom práce je zdieľanie knižnice v službe iTunes. Zamierte do iTunes a môžete si prezerať a prehliadať ďalšie knižnice iTunes v miestnej sieti. Bonjour je hlavný dôvod, prečo to funguje. Protokol tiež umožňuje, aby sa dva počítače v tej istej sieti rýchlo našli. Znamená to, že zoznam zdieľaných knižníc iTunes je vždy aktuálny.

Bonjour zapína nielen zdieľanie iTunes. Pomáha tiež vyplniť zoznam zdieľaných zariadení vo vyhľadávači. Bonjour tiež vyplní obrázky zdieľané vo Fotkách. Zoznam zariadení kompatibilných s Airplay a okamžité vyhľadanie tlačiarní. Pretože podobný proces prebieha v systéme Windows, Bonjour možno použiť aj na okamžité pripojenie k počítačom so systémom Windows, ktoré vykonávajú softvér, ako je napr. iTunes .

Softvér tretích strán tiež môže používať Bonjour: napríklad môžete tiež streamovať zvuk z iTunes do Kodi, a to aj v prípade, že spúšťate Kodi v systéme Windows, ak máte nainštalovaný Bonjour. Ľahký program známy ako Bonjour Browser vám umožňuje okamžite prehliadať všetky zariadenia podporujúce Bonjour vo vašej sieti.

Po použití brány firewall pre systém Mac budete zobrazovať kontextové okná mDNSResponder. Blokovanie tohto procesu po prístupe do siete však bráni Bonjour v práci. Sťažuje to použitie miestnej siete. V niektorých situáciách vám vypnutie Bonjour môže zabrániť v súčasnom pripojení k internetu, takže bude najlepšie povoliť mDNSResponder prístup do vašej siete.

Z väčšej časti si nemôžete všimnúť, že mDNSResponder používa veľa CPU alebo pamäte. Ak tak urobíte, v niektorých situáciách by problém mal vyriešiť iba reštart počítača Mac.

Počkajte, Apple to nevymazal?

Možno si myslíte, že Apple vymazal mDNSResponder z macOS pred rokmi, tiež máte pravdu. Podľa správy spoločnosť Apple vypustila pre Yosemite mDNSResponder, len aby to zistila veľa veci sa zlomia bez toho. Spoločnosť Apple priniesla pred rokom mDNSResponder pre El Capitan, ktorý jedným rýchlym pohybom vyriešil 300 rôznych chýb systému macOS. Tiež má podozrenie, že mDNSResponder z MacOS v dohľadnej dobe nemôže znova zmiznúť.

Záver:

To je všetko. Ak sa chcete podeliť o akýkoľvek iný spôsob alebo tipy týkajúce sa článku, dajte nám vedieť nižšie. V prípade ďalších otázok a otázok nás kontaktujte v sekcii komentárov nižšie!

Prečítajte si tiež: